Hlavní navigace

Tóny života a lásky

[Tisková zpráva] Prima kino tentokrát zjemní. Připravilo pro své diváky životní příběh hudební legendy, pohled na cestu za filmovou slávou, ale i romantiku v podobě zamilovaných bratrů a krásné Cameron Diazové.

Sdílet

V pátek 20. listopadu se od 20:00 mohou diváci těšit na životopisný snímek Walk the line o americké hudební legendě jménem John Cash.

V roce 1955 vkráčel drsný, vyzáblý kytarista, který si říkal J. R. Cash, do hudebního studia a tento okamžik měl později nesmazatelný vliv na americkou kulturu. Za pomoci úderných akordů a hlubokého a temného hlasu přiváděl Cash s obrovskou intenzitou na svět písně o zármutku a bolesti. Byly odvážné a lišily se od všeho předtím. Dlouhá hudební kariéra Johna Cashe mohla začít. Geniální hudebník, který vnesl na scénu průkopnický zvuk, však neměl v osobním životě na růžích ustláno. Stál tváří v tvář svým drogovým démonům, bojoval o lásku a naučil se balancovat na tenké hranici mezi zkázou a spásou. Právě během této nejdramatičtější etapy svého života se změnil ze sebedestruktivní popové hvězdy v kultovního „Muže v černém“. Ve snímku Walk the line jej bravurně ztvárnil Joaquin Phoenix, jeho životní lásku pak dokonale zahrála Reese Witherspoonová (známá jako Pravá blondýnka). Film byl nominován na 3 Zlaté glóby, a to v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší herec a Nejlepší herečka. Z pěti oscarových nominací vzešla zlatá soška pro Reese Witherspoonovou za ženský herecký výkon v hlavní roli.

Sobotní večer bude od 20:00 nabízet pro změnu trochu odlehčení a volné zábavy v komedii s názvem Guru.

Originální filmový výtvor britsko-francouzko-americko-německé produkce přináší na plátno specifický druh humoru i zápletky. Hlavní hrdina Ramu Guptu, který je v rodné Indii učitelem zdejšího tanečního umění, sní o filmové kariéře na Broadwayi. A proto, když mu přijde nabídka, slibující luxusní byt, červený Mercedes a zástupy krásných blondýnek, neváhá ani chvíli a vydává se do New Yorku. Tam jej ale čeká zklamání, protože vysněná role není nic jiného než účast v pornofilmu. Stydlivý Ramu jako partner ostřílené „hvězdy“ Sharonny zoufale zklame. Během složité cesty k filmové slávě mu ale nakonec dopomůže náhoda, a to guru – duchovní učitel, schopný otevírat bránu k poznání sexu. Po jeho radách jde totiž Ramu doslova na dračku, protože mít svého guru přes milostné sebepoznání je prostě v kurzu. Snímek Guru je plný jak indickým kořením ochucené romantiky, tak i humoru v nejrůznějších podobách. Představena bude i indická verze Pomády.

Jak to vypadá, když Cameron Diazová poplete hlavu hned dvěma bratrům, předvede Prima kino v neděli 22. listopadu od 22.15 ve snímku Ona, jedině ona. Americká romantická komedie nabízí oddechové pobavení v režii Edwarda Burnse, který si zahrál zároveň jednu z hlavních rolí. Příběh v ní vypovídá o dvou bratrech, Mickeym a Francisovi, jež mají podobnou životní filozofii. Oba totiž následují své emoce a jdou si slepě za tím, o čem si myslí, že je učiní šťastnými. Mickey se překotně ožení s krásnou studentkou Hope, která mu však později sdělí, že se s ním přestěhuje do Paříže. Také u Francise dochází ke změnám, a tak jsou oba dosud bezstarostní muži poprvé v životě nuceni myslet na druhé. Jak se jim povede vybruslit z komplikovaných, ale přesto pro diváky vtipných životních situací, zvlášť když se jim do života připlete krásná Cameron Diazová? Kromě ní však ve snímku svým půvabem září také Jennifer Anistonová, známá především jako Rachel z legendárního seriálu Přátelé. Film vám tak nabízí hned dvě možnosti, jak si ověřit, že i krása a humor mohou jít dokonale dohromady…