Hlavní navigace

TOP STAR: Karel Gott 1/2

[Tisková zpráva] Chcete se dozvědět o životě našeho nejpopulárnějšího zpěváka víc? Máte jedinečnou příležitost – stačí, když se pohodlně usadíte do křesla – a TOP STAR galantního a dobře naladěného Karla Gotta přivede až k vám do pokoje. A protože zajímavých informací o našem nejoblíbenějším zpěvákovi je opravdu hodně, můžete se příští týden těšit na druhou část TOP STARu, věnovanou Karlu Gottovi. První díl pořadu TOP STAR: Karel Gott uvidíte již zítra ve 20.00 na Primě.

Sdílet

Najít v Česku člověka, který nikdy neslyšel o Karlu Gottovi, by bylo asi hodně těžké. Tento fenomenální zpěvák letos oslaví už 71. narozeniny a získal si početné davy fanoušků nejen u nás, ale i v zahraničí, zejména v sousedním Německu. Loňský rok byl pro Karla Gotta obzvlášť úspěšný. Z rukou prezidenta České republiky Václava Klause na Pražském hradě převzal státní vyznamenání za svůj přínos pro českou hudbu a propagaci naší země v zahraničí. Měsíc poté obdržel Českého slavíka v kategorii Nejlepší zpěvák, ale stal se i Absolutním vítězem celého loňského ročníku Českého slavíka. Titul Nejoblíbenější zpěvák získal Karel Gott už popětatřicáté! A není divu – kdo by neznal jeho hity, jakými jsou například: Lady Carneval, Trezor, Oči sněhem zaváté, C´est la vie, Kávu si osladím, Je jaká je, Čau lásko, Zvonky štěstí, Zůstanu svůj, Když muž se ženou snídá, Být stále mlád… Karel Gott si ale zahrál i v několika filmech – jen namátkou: Dědictví aneb Kurvahošigutentag nebo Z pekla štěstí. Nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze animovaného seriálu Včelka Mája, Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? z pohádky Tři oříšky pro Popelku nebo Krev toulavá z televizního seriálu Cirkus Humberto.

Charismatický Karel Gott je profesionál každým coulem a je pilný jako včelka. Ale nejen prací živ je člověk. Není žádným tajemstvím, že se ve volných chvílích s chutí věnuje malování obrazů – koníčku, kterým se původně chtěl živit. Celý život se navíc těší velké přízni krásných žen, ale 7. ledna 2008 mnohé z jeho fanynek zaplakaly: ten den se totiž jejich idol v Las Vegas oženil se svou dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou, se kterou má dcery Charlottu Ellu a Nellu Sofii. Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii.