Hlavní navigace

Mirek Topolánek hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 16. 3. 2010. Hostem aktuálního vydání diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného na televizní stanici UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC, je tentokrát předseda ODS a bývalý předseda vlády České republiky Mirek Topolánek.

Sdílet

Ten se v diskusi s moderátorem Janem Kličkou mimo jiné soustředil na zaměstnanost v tzv. vyloučených lokalitách, kde je velmi obtížné sehnat práci.

Pokud občanští demokraté zvítězí v jarních volbách do sněmovny, pravděpodobně rezignují na jeden z očekávaných bodů svého programu -zavedení jednotné sazby DPH místo stávajících dvou. V aktuálním vydání pořadu Téma Deníku, to uvedl předseda ODS Mirek Topolánek. Podle něj sice na straně jedné nadále trvá zájem ODS na zjednodušení daňového systému, na straně druhé se však zavedení jedné sazby DPH zdá v tuto chvíli jako „nehlasovatelné“. Přestože ODS svůj volební program představí až v příštích dnech, Mirek Topolánek s moderátorem Janem Kličkou probral i další možné úpravy daňového systému včetně zvýšení některých majetkových daní. Na závěr debaty se šéf ODS vyjádřil také ke klesajícím preferencím největší pravicové strany. Podle Topolánka jsou průzkumy veřejného mínění až zbytečně přeceňovány. „Věřím jenom takovým průzkumům, které jsem si sám zfalšoval,“ využívá známý bonmot předseda ODS.

Pořad Téma Deníku moderuje a připravuje Jan Klička, vedoucí domácí redakce těchto novin.

Téma Deníku je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Při pondělní premiéře se vysílá celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout také na You Tube (http://www.y­outube.com/user/up­cexpress), pod heslem „téma Deníku Topolánek . Na adrese jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu.

Stopáž a periodicita pořadu jsou voleny tak, aby se s ním mohl seznámit skutečně každý zájemce a periodicita navíc dovoluje moderátorovi volit závažnější a přitom stále aktuální téma.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, který aktuálně vysílá v centrální pražské variantě a v sedmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).