Hlavní navigace

Toshiba AC100-10W: chytrý společník na cesty

[Tisková zpráva] Kompaktní přístroj s Androidem může být stále zapnutý a nabízí superrychlý start

Sdílet

Praha, Česká republika, 9. září 2010 – Společnost Toshiba Europe GmbH vstoupila na trh mobilních internetových zařízení s novým modelem Toshiba AC100–10W. Přístroj v kompaktním otevíracím provedení je uzpůsoben na prohlížení multimédií, procházení internetu, správu e-mailů nebo instant messaging.

Skvělý pomocník na cesty
Díky tenké konstrukci, nízké hmotnosti a možnosti být neustále zapnutý je tento chytrý společník s 10,1palcovým displejem ideální na cesty. V pohotovostním režimu dokáže vydržet až sedm dnů, probudí se za necelou sekundu a při intenzivním používání nabídne nejméně osm hodin prohlížení internetu se sledováním videa na jedno nabití. Chytrý společník AC100–10W s platformou AndroidTM 2.1 je zaměřen na uživatele, kteří používají několik zařízení a touží po snadno ovladatelném, tenkém a lehkém přístroji. Ten nabízí lepší použitelnost než smartphony a díky možnosti připojení přes WLAN a Mobile Broadband jej lze vzít prakticky kamkoliv.

Až pět domovských obrazovek
Oranžovočerný model AC100–10W s mobilním procesorem NVIDIA® Tegra™ 250 a 512 MB RAM lze používat naprosto intuitivně. Nabízí možnost vlastního přizpůsobení stažením aplikací i widgetů a je dodáván s celou řadou předinstalovaných aplikací – např. Documents To Go® pro prohlížení a editaci souborů Microsoft Office, e-mailový klient s podporou POP3, IMAP a Exchange, klient pro zasílání okamžitých zpráv, internetový prohlížeč Opera Mobile a Toshiba Media Player. Uživatelé navíc mohou využít až pěti domovských obrazovek AC100–10W, které lze nakonfigurovat, aby se měnily automaticky v závislosti na místě připojení rozpoznávaném podle SSID1 bezdrátové sítě.

Technické parametry Toshiba AC100–10W:

 • Procesor: NVIDIA® Tegra™ 250 Mobile Web Processor (1,0 GHz, mezipaměť 1 MB L2, sběrnice FSB 333 MHz)
 • Operační systém: domovská nabídka Toshiba pro systém Android™ 2.1
 • Pevný disk: SSD 16 GB
 • Displej: 10,1” Toshiba TruBrite® WSVGA TFT displej s LED podsvícením, rozlišení 1024 × 600 px
 • Systémová paměť: 512 MB integrovaná, technologie: DDR2 RAM (800 MHz)
 • Grafická karta: ULP grafický procesor GeForce® integrován v NVIDIA® Tegra™ 250 Mobile Web Processor
 • Bezdrátová komunikace: Wi-Fi™ 802.11b/g/Draft-N; HSPA/UMTS, Mobile Broadband WWAN/3G (HSDPA 7.2Mbps / HSUPA 2Mbps)
 • Zvukový systém: 24bitové stereo
 • Rozhraní: vstup pro stejnosměrné napětí, externí mikrofon, 1× sluchátka, 1× integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a s vestavěným mikrofonem, 1 x HDMI (s podporou signálu ve formátu 1080p), 1 x čtečka paměťových karet (podpora karet SD™ do 2 GB, miniSD™/microSD™ s adaptérem do 2 GB, SDHC™ do 32 GB a MultiMedia Card™ do 2 GB), 1 (vpravo 1) x USB 2.0, 1 (vpravo 1) x mini USB
 • Baterie: Technologie: lithioiontová
 • Dodávaný hardware: adaptér střídavého proudu
 • Rozměry: Š × D × V: 262,0 × 189,8 × 14,0 (vpředu) / 21,0 (vzadu) mm
 • Hmotnost: 870 g
 • Záruční doba: dvouletá mezinárodní záruka
 • Doporučená koncová cena v ČR: 8690 Kč bez DPH

Další tiskové materiály a informace
Chcete-li si stáhnout fotografie tohoto produktu, navštivte laskavě knihovnu fotografií pro média Toshiba Press Lounge Image Library na adrese: http://eu.pres­s.toshiba.eu/en. Tiskovou zprávu ve formě videoklipu je možné přehrát nebo stáhnout zde: http://eu.pres­s.toshiba.eu/en/lis­ts/pr_list_vi­sual_press_re­leases.

O společnosti Toshiba
Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 740 společností s 204 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 68 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co­.jp/index.htm.