Hlavní navigace

Toshiba rozšiřuje své portfolio o externí pevné disky: STOR.E STEEL S a STOR.E ALU 2S s kapacitou až 2TB a s USB 3.0

[Tisková zpráva] Neuss (Německo), 21. březen 2011 Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. – Divize společnosti Toshiba Europe GmbH dnes oznámila, že uvede na trh STOR.E STEEL S a STOR.E ALU 2S: dvě řady externích pevných disků s rozhraním USB 3.0 pro rychlý přenos dat až 5Gb za vteřinu a s dostatečně velkou kapacitou k uchování rozsáhlých multimediálních souborů. STOR.E STEEL S a STOR.E ALU 2S budou během prvního čtvrtletí roku 2011 dostupné na trhu v Evropě, na Středním Východě a v Africe.

Sdílet

Toshiba rozšiřuje řadu produktů o datové  nosiče s rozhraním USB 3.0 

Vzhledem k moderní digitalizaci dokumentů vyžaduje uživatel spolehlivé externí pevné disky s vysokou kapacitou a rychlým přenosem dat. Mnoho zákazníků chce bez omezení převádět rozsáhlé soubory jako videa, hudební alba a fotografie mezi počítačem a záložním zařízením. STOR.E STEEL S i STOR.E ALU 2S s rozhraním USB 3.0 disponují přenosem dat rychlostí až 5Gb za vteřinu. Tyto moderní externí disky jsou navíc plně kompatibilní s počítači a přídavnými zařízeními s porty USB 2.0. 

Velká  kapacita pro vytváření roz­sáhlých multimediálních knihoven 

Externí pevné  disky STOR.E STEEL S a STOR.E ALU 2S formátu 2.5“ disponují kapacitou až 1TB. Díky napájení přes USB kabel jsou tyto 2.5“ lehká záložní zařízení snadno přenosná. STOR.E ALU 2S nabídne i  3.5“ formát s maximální kapacitou 2TB vhodný ke stálému připojení v kanceláři nebo domácnosti. Tato verze je určena především pro uživatele s rozsáhlou multimediální knihovnou, kteří vyžadují obzvlášť velkou kapacitu externích disků. 

Masívní  design se strhující elegancí

Díky kovovým krytům jsou tyto moderní exter­ní pevné disky extrémně odolné a spolehlivé. Zatímco STOR.E ALU 2S bude k dispozici v černém nebo matově stříbrném hliníku, STOR.E STEEL S je z oceli a na trh přichází ve třech barevných variantách: stříbrné, černé a titanové. 

Doplňující  tiskové materiály a informace

Ke stažení  fotografií prosím navštivte Image Library na stránkách Toshiba Press Lounge na http://eu.pres­s.toshiba.eu/en/lis­ts/pr_list_ima­ge_library_pro­ducts.  

O společnosti Toshiba Europe GmbH

Divize společnosti Toshiba Europe GmbH (TEG) je dceřiná společnost ve vlastnictví  Toshiba Corporation, Tokyo, mezinárodní firmy s více než 130-ti letou tradicí. Toshiba je světový vůdce a inovátor v průkopnictví moderní technologie, výrobce progresivních elektronických a elektrických výrobků informačních a komunikačních systémů, digitálních spotřebních produktů, elektronických zařízení a jejich součástek, energetických systémů včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémů průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost. 

Divize TEG má  ústředí v Neuss (Německo) a tvoří ji čtyři obchodní  oddělení: Počítačové systémy, Paměťové produkty, Spotřebiče a Elektronické o­perační systé­my. Společně  tato oddělení zajiš­ťují výrobu a distribuci přenosných počítačů a jiných mobilních výrobků a zařízení, pevných disků, DVD přehrávačů, LCD monitorů, televizorů a kancelářské elektroniky. Divize TEG pro region EMEA (Evropa, Střední Východ, Afrika) poskytuje podporu a pomoc zákazníkům prostřednictvím mnoha firemních poboček. 

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné do­bě provozuje celosvětovou síť více než 730 společností s 204 000 z­aměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují  75 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co­.jp/index.htm.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).