Hlavní navigace

Toulky záhadnou lidskou myslí

[Tisková zpráva] SOBOTA - O sobotním večeru se od 20.15 hod diváci Primy Cool setkají s neobvyklým žánrem poloanimované a velmi černé komedie. Snímek s názvem Monkeybone, překládaný jako Opoparchant, vypovídá příběh neúspěšného kreslíře, který však jednoho dne prorazí do světa s nejprovokativnějším komiksem všech dob s názvem Opoparchant. Místo slávy však čeká hlavního hrdinu pekelné dobrodružství ve fantaskní říši všech nočních můr, kde propustka ven vede jen skrze samotnou Smrt.

Doba čtení: 1 minuta

Od 21.55 se představí romantické drama s názvem Majestic a s bravurním výkonem Jima Carreyho v hlavní roli. Hrdina snímku je hollywoodský scenárista Peter, jenž po nehodě trpí dočasnou ztrátou paměti. Náhodou skončí v městečku, kde jej všichni považují za pohřešovaného válečného hrdinu Luka, a on tak získá vše, co si kdy přál. Tedy aspoň do chvíle, než se mu začne vracet paměť a je postaven před nelehké dilema. Zajímavostí snímku je, že milostný dopis válečného hrdiny Luka čte herec Matt Damon, který hrál vojáka ze stejné jednotky ve filmu Zachraňte vojína Ryana.

NEDĚLE – V neděli nabídne Prima Cool divákům od 20.15 hod komediální drama Procitnutí v Garden State se Zachem Braffem a Natalii Portmanovou. Název Garden State je přezdívkou pro New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam, která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Režisér i představitel hlavní role Zach Braff do filmu přidal i zážitky z vlastního dětství a hereckých začátků, které pro něj byly před úspěchem seriálu Scrubs velmi těžké.

Víkend zakončí od 22:00 sci-fi horor originálního názvu Sssssss. V něm je student medicíny David nejprve poctěn, že může pracovat jako asistent proslulého hadího experta. Brzy ale zjišťuje, že v laboratoři se odehrávají podezřelé experimenty, jejichž cílem je přeměnit člověka ve vládce hadů – kobru královskou. A Davidovi rychle dochází, kdo má být další obětí šílené vědcovy mysli. Režie snímku se ujal slavný Bernard L. Kowalski, mimo jiné tvůrce Mission: Impossible, Wild Wild West nebo Columba.