Hlavní navigace

Tour de France an Eurosportu

[Tisková zpráva] Další ročník nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France začal. Eurosport je opět při něm a dává šanci jej sledovat více než 300 milionům diváků po celé Evropě.

Sdílet

Oproti předcházejícímu ročníku Tour de France čeká letos diváky Eurosportu několik změn. Exkluzivní přímé přenosy ze startů etap!!!, preview s grafikou a GPS kde se zrovna cyklisté nacházejí, přímé přenosy a sestřihy ve večerních hodinách.

Největší novinkou jsou přímé přenosy startů etap. Eurosport má jako jediná televize na světě záběry. Přenos bude probíhat následovně: cyklista přijde na podium, podepisuje se do kolonky, odchází koridorem ke svému kolu, a čeká na „village depart“ – oficiální start závodu. Během jeho cesty koridorem bude Eurosport jedinou televizní stanicí, která bude v přímém přenosu natáčet a vysílat rozhovory (s jezdci těsně před závodem s ohledem na jejich výkony v předcházející etapě).

Opravdově závodit se začíná až později na několikátém kilometru po opuštění města.

Robert Bakalář, bezesporu nejlepší český cyklistický komentátor, bude tradičně provázet slovem všechny přímé přenosy. Diváci se mohou těšit na zajímavé telefonáty s bývalými a současnými závodníky, činovníky a lidmi kolem kol. Na sestřizích a preview se budou podílet také Jan Homolka a Jakub Vančura.