Hlavní navigace

Tour de Swiss opět na Nova Sport

[Tisková zpráva] Světová cyklistika se vrací po roce na obrazovky Nova Sport. Diváci populárního sportovního programu se mohou těšit na poslední velký cyklistický závod před legendární Tour de France. Ani letos nebude chybět české a slovenské zastoupení.

Sdílet

Praha 8. června 2011 – Cyklistický závod Okolo Švýcarska je jednou ze dvou velmi důležitých prověrek před startem legendární, obávané a také obdivované Tour de France. Je to po Giro d´Italia, Tour de France a španělské Vueltě čtvrtý nejvýznamnější závod sezóny. Svou stopu v jeho historii velmi výrazně zanechala i česká cyklistika. Roman Kreuziger se v roce 2008 stal jeho celkovým vítězem a o rok později skončil na třetím místě.

Historie závodu Okolo Švýcarska se píše od roku 1933 a ke slavným jménům vítězů se řadí legendární Eddy Merckx, první historický olympijský profesionální vítěz z Atlanty Pascal Richard, vítěz Giro d´Italia Stefano Garzelli, Jan Ullrich a samozřejmě Lance Armstrong. Po Romanu Kreuzigerovi v posledních dvou letech vyhráli Fabien Cancellara a Frank Schleck. Ti jsou na startu i letošního ročníku.

Protože Okolo Švýcarska je jakousi generálkou před Tour de France, budou bezesporu patřit k favoritům dvakrát druhý za Contadorem Andy Schleck, ale také Andreas Kloeden, Levi Leiheimer či Damiano Cunego a další. Pro českého a slovenského fanouška je bezesporu zajímavé, že byť nestartuje Roman Kreuziger, který se na Tour de France připravuje jinak, uvidí Zdeňka Štybara, Jana Bártu, Petera Sagana, Martina a Petera Velitsovy. O obtížnosti závodu bezesporu svědčí fakt, že z osmi etap mají tři dojezd na vrcholu stoupání (druhá, šestá a sedmá etapa) a závod skončí dlouhou časovkou na 32 km.

Stanice Nova Sport vysílá přímé přenosy ze všech devíti etap

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).