Hlavní navigace

TOWERCOM SPOUŠTÍ NOVÉ HD SLUŽBY NA SATELITECH ASTRA

[Tisková zpráva] Praha, 24 března 2009: Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), oznámila, že slovenský telekomunikační a TV operátor Towercom uzavřel smlouvu na další transpondér na orbitální pozici ASTRA 23,5° východní délky. Využití dalšího transpondéru umožní spustit nové HD služby. Towercom provozuje televizní platformu Skylink pro diváky v České republice a na Slovensku. Díky novému kontraktu se zvýší počet transpondéru na českém a slovenském trhu na tři.

Sdílet

Towercom úspěšně rozvíjí platformu Skylink s využitím satelitu ASTRA na pozici 23,5° východní délky, která se stává novou hlavní pozicí pro vysílání typu DTH v zemích střední a východní Evropy. Skylink do dnešního dne na trhu v České republice a na Slovensku registroval 600, 000 přístupových karet.

I díky nové dohodě a spuštění nových kanálů v HD kvalitě si SES ASTRA udrží své postavení nejdůležitější platformy HD vysílání v Evropě, a dále rozšíří počet kanálů HD přenášených pomocí satelitů této společnosti.

„Zvýšení kapacity operátorem Towercom ukazuje, jak rychle se tyto země a trhy rozvíjejí,“ uvedl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Naše orbitální pozice 23,5° východní délky je atraktivnější a důležitější pro stále větší počet vysílacích společností ve střední a východní Evropě.“

„Naším cílem je poskytnout vysokou kvalitu a inovační služby,“ říká Roman Fischer, předseda představenstva Towercom. „Stále rostoucí počet zákazníků Skylink dokazuje, že jdeme správným směrem“.