Hlavní navigace

Společnost Towercom uzavírá smlouvu na čtvrtý transpondér na orbitální pozici ASTRA 23,5° východní délky

[Tisková zpráva] Další programy na platformě Skylink na Slovensku a v České republice

Sdílet

Praha, 30. 3. 2011: Společnost SES ASTRA, spadající do holdingu SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), dnes oznámila, že uzavřela smlouvu se slovenským telekomunikačním a televizním operátorem Towercom, a.s. na využití dalšího transpondéru na orbitální pozici ASTRA 23,5° východní délky. Towercom začne nově získanou kapacitu využívat od 1. června 2011, a díky dalšímu obsahu tak posílí nabídku platformy Skylink v České republice a na Slovensku.

Na základě této nové smlouvy tak již Towercom na orbitální pozici ASTRA 23,5° východní délky využívá celkově čtyři transpondéry pro slovenský a český trh. Od opětovného spuštění v roce 2008 získala platforma Skylink postavení přední televizní platformy nabízející širokou škálu digitálních televizních programů a programů ve vysokém rozlišení (HD) přenášených pomocí satelitu. Do dnešního dne registrovala platforma Skylink v rámci Slovenska a České republiky přes 1,3 milionu přístupových karet.

„S uzavřením této smlouvy o navýšení kapacity se společností Towercom, a.s. jsme velmi spokojeni, neboť potvrzuje náš pozitivní názor na trhy střední a východní Evropy, u nichž očekáváme další růst, a to zejména díky dynamicky se rozvíjejícímu digitálnímu televiznímu vysílání a vysílání ve vysokém rozlišení,“ uvedl Norbert Hölzle, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA.

„Naším cílem je poskytovat prvotřídní kvalitu a vysoce inovační služby. Z tohoto důvodu také spolupracujeme s tím nejspolehlivějším satelitním poskytovatelem, společností SES ASTRA,“ říká Roman Fischer, předseda představenstva společnosti Towercom, a.s. „Stále rostoucí počet zákazníků platformy Skylink pak dokazuje, že jdeme správným směrem.“