Hlavní navigace

Tradiční vánoční průzkum UPC: Nejoblíbenější televizní moderátoři roku 2009

[Tisková zpráva] Praha 15. prosince 2009. Podle tradičního průzkumu společnosti UPC, vedoucího evropského a českého provozovatele kabelové televize a předního poskytovatele internetových a telefonních služeb, má v tomto roce nejoblíbenější moderátory Česká televize. Ti přesvědčivě zvítězili ve všech sledovaných v kategoriích: zpravodajství, sportovní pořady, diskusní pořady a zábava. V reprezentativním průzkumu, který je UPC realizován již šestý rok po sobě a který byl letos koordinován mezinárodní agenturou Reputation Institute, se na prvních třech místech umístili:

Sdílet

V kategorii zpravodajské pořady:
Jolana Voldánová (ČT)
Karel Voříšek (TV NOVA)
• Ray Koranteng TV NOVA)

Do první desítky se pak ještě probojovali: Lucie Borhyová, Iveta Toušlová, Bohuslav Klepetko, Renata Czadernová, Světlana Zárubová, Markéta Fialová, a Terezie Kašparovská (řazeno podle umístění). Markéta Fialová je mnohem oblíbenější mezi ženami než mezi muži. Jolana Voldánová je nejoblíbenější moderátorkou zpravodajských pořadů mezi muži i ženami.

V kategorii sportovní pořady:
Robert Záruba (ČT)
Václav Tittelbach (TV NOVA)
Vojtěch Bernatský (ČT)

Další místa patří: Stanislavu Bartuškovi, Jiřímu Nikodýmovi, Barboře Niničové, Barboře Černoškové, Ivaně Vavřínové, Ivaně Chvátalové, Radku Macháčkovi (řazeno podle umístění). Muži i ženy se shodují na většině nejoblíbenějších moderátorů sportovních pořadů s jediným rozdílem, a sice že pro Václava Tittelbacha a Vojtěcha Bernatského hlasovalo více žen.

V kategorii diskusní pořady:
Jan Kraus (ČT)
Marek Eben (ČT)
Václav Moravec (ČT)

V první desítce jsou dále: Adéla Gondíková, Dalibor Gondík, Pavlína Danková, Nora Fridrichová, Přemek Podlaha, Stanislav Brunclík, Andrea Němcová (řazeno podle umístění). Jan Kraus je nejoblíbenějším moderátorem diskusních pořadů mezi muži i ženami.

V kategorii zábavné pořady:
Karel Šíp (ČT)
Leoš Mareš (TV NOVA)
Richard Genzer (TV NOVA)

V první desítce se ještě umístili:Tereza Kostková, Jan Suchánek, Mahulena Bočanová, Ondřej Brzobohatý, Kateřina Cajthamlová, Jiří Babica, Jan Musil. (řazeno podle umístění). Karel Šíp je nejoblíbenějším moderátorem mezi muži a Leoš Mareš mezi ženami.

Moderátoři České televize se na pomyslných stupních vítězů objevili celkem sedmkrát, moderátoři TV Nova pak celkem pětkrát.

Tradiční reprezentativní televizní průzkum UPC proběhl v České republice v období od 26. října do 16. listopadu 2009, a to prostřednictvím internetu. Byl součástí evropského průzkumu, který realizovala společnost UPC (mateřská společnost UPC Česká republika, a. s.) Na názor dotázáno celkem 1066 respondentů. Všechny ratingy byly vážené, aby byl získán reprezentativní vzorek podle věku a pohlaví. Současně s ním proběhly i průzkumy v dalších devíti evropských zemích, kde UPC působí: v Rakousku, Belgii, Maďarsku, Irsku, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Švýcarsku. Průzkum se dále zaměřil na televizní chování diváků v době ekonomické krize. Průzkumu se zúčastnilo celkem 10804 respondentů a byl koordinován mezinárodní agenturou Reputation Institute

Výsledky hlavního průzkumu na téma ekonomická krize a televize zveřejní UPC po Novém roce.