Hlavní navigace

Novým pacientským informačním systémem ve Skotsku je TrakCare od InterSystems

[Tisková zpráva] Zdravotní sestry a lékaři mají snáze a rychleji k dispozici zdravotní dokumentaci

Sdílet

Česká republika, Praha – 18. března 2010 – Společnost InterSystems Corporation oznámila, že podepsala rámcovou smlouvu s NHS National Service Scotland, jedním ze tří veřejně financovaných zdravotních systémů ve Velké Británii, o dodání svého informačního systému pro propojenou zdravotní péči InterSystems TrakCare™. Software InterSystems bude ve Skotsku fungovat jako nový systém pro správu záznamů o pacientech.

Smlouva je v souladu se skotskou strategií pro eHealth, dle níž má být vytvořen národní rámec, který během následujících čtyř let všem místním organizacím zodpovědným za zdravotní péči v dané oblasti (Health Boards) umožní přístup do systému a k přidruženým modulům.

Nový systém pomůže zrychlit a zefektivnit péči o pacienty ve Skotsku, protože údaje vztahující se k pacientovi bude třeba zadat do systému pouze jednou a okamžitě tak budou přístupné pověřeným osobám v ostatních zdravotnických zařízeních. Systém pro správu záznamů o pacientech TrakCare spravuje záznamy hospitalizovaných pacientů a pacientů s duševními chorobami, vyřizuje objednávky, zpracovává zprávy s výsledky a obsahuje nástroje na podporu činností v nemocnici. Je zde k dispozici celá řada volitelných modulů pro traumatologii a urgentní medicínu, pro elektronické recepty a pro podávání léků v rámci nemocnice, pro správu lékárny, porodnice, novorozeneckého oddělení a operační sály.

Na začátku bude této rámcové smlouvy využívat sdružení pěti místních organizací pro zdravotní péči (Ayrshire & Arran, Borders, Grampian, Greater Glasgow & Clyde a Lanarkshire). Spolu s organizací NHS Lothian, která se zákazníkem TrakCare stala již dříve, zajišťuje těchto pět organizací zdravotní péči pro 70 % skotského obyvatelstva. Celková investice do počáteční smlouvy přesáhne 44 milionů liber. Další místní organizace pro zdravotní péči již zvažují, jakým způsobem budou moci využívat tohoto projektu.

Skotská ministryně zdravotnictví Nicola Sturgeon situaci komentuje: „Tato smlouva umožní místním organizacím pro zdravotní péči v celém Skotsku, aby implementovaly jediný, na národní úrovni fungující systém pro správu záznamů o pacientech, který významně přispěje ke zlepšení služeb pro pacienty. Pro lékaře i pacienty bude velkým přínosem systém, který bude sledovat pacienta od počátečního doporučení k lékaři až po propuštění. Znamená to, že zdravotničtí odborníci se ke zdravotnickým záznamům dostanou snáze a rychleji a budou mít na své pacienty více času.“

Alan Lawrie, předseda programové rady, řekl: „Věříme, že toto řešení bude hrát důležitou úlohu při zefektivňování služeb pro pacienty. Cílem je, aby diagnostika i léčba probíhaly rychleji a přitom bezpečněji pro pacienta. Nejen že nám nový systém poskytne moderní technologický základ, ale byl vybrán lidmi, kteří ho budou používat.“

Získání zakázky předcházelo přísné 20měsíční výběrové řízení formou soutěžního dialogu. Předložené návrhy hodnotilo celkem více než 160 odborníků z praxe (lékařů, sester a dalších profesionálů).

Před zakázkou ve Skotsku získal InterSystems TrakCare v poslední době zakázky též ve správní oblasti Jersey a Guernsey (Normandské ostrovy), ve Vojenské nemocnici v Santiagu (Chile) a v nové Fakultní nemocnici Sharjah (Spojené arabské emiráty). To vše dokazuje, že je TrakCare všeobecně uznáván jako osvědčený a všestranný informační systém pro propojenou zdravotní péči, adaptovatelný v mezinárodních podmínkách, který je vhodný pro velkou řadu modelů poskytování zdravotní péče v zařízeních pro akutní péči, zařízeních s pečovatelskými službami, v zařízeních pro pacienty s duševními chorobami a zařízeních poliklinického ty­pu.

U softwaru TrakCare je středem systému pacient, což znamená, že záznam o pacientovi je třeba vytvořit pouze jednou, při prvním příjmu. Veškerá následující péče, příjmy a návštěvy pak mohou být přidávány k tomuto prvnímu záznamu. Pokud je vytvořena jedna struktura pro společný sdílený záznam, je navíc možné, aby informace byly současně k dispozici všude, kde jsou potřeba, a aby byly přístupné z každého modulu TrakCare.

Kerry Stratton, výkonný ředitel společnosti InterSystems pro zdravotnictví, řekl: „To, že se výběrového řízení účastnili zaměstnanci z řady oddělení místních organizací pro zdravotní péči, nám umožnilo přesně pochopit, jaké má skotská národní zdravotní služba bezprostřední požadavky a jaké jsou její představy do budoucna. Jsme teď připraveni soustředit se na instalaci systému TrakCare v zájmu pacientů a pracovníků ve zdravotnictví po celém Skotsku.“

O společnosti InterSystems
InterSystems Corporation patří mezi světové lídry v oblasti softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává inovativní produkty, které umožňují rychlý vývoj, implementaci a integraci podnikových aplikací.

InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. InterSystems Ensemble® je platforma pro rychlou integraci a vývoj, která obohacuje aplikace o nové funkce a umožňuje jejich propojení.

InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy.

Více informací najdete na InterSystems.com.