Hlavní navigace

TransgasNet v roce 2002 opět se ziskem

[Tisková zpráva]

Sdílet

TransgasNet v roce 2002 opět se ziskem

PRAHA 20.ledna – Se ziskem skončilo hospodaření telekomunikační společnosti TransgasNet v uplynulém roce. Hospodářský výsledek tohoto telekomunikačního operátora za rok 2002 totiž po zdanění dosáhl 37,2 miliónu korun. „Jsme spokojeni s udržením pozitivního hospodářského výsledku i přes obecně pokračující depresi na telekomunikačním trhu,“ uvedl v této souvislosti generální ředitel společnosti TransgasNet Josef Anděl.

Hospodářský výsledek nebyl zatím auditován, nicméně společnost TransgasNet, která spolu se svou mateřskou firmou Transgas patří do skupiny RWE, je od svého vzniku v roce 2000 stabilně zisková.

O firmě:

TransgasNet, a.s. (www.transgas­net.cz) byla založena v roce 2000 jako dceřinná společnost Transgas, a.s., pro kterou zajišťovala telekomunikační služby již od 70.let minulého století. Má dlouholeté zkušenosti s projektováním a provozem telekomunikačních a datových sítí, působila dříve jako lokální partner americké společnosti Sprint International a dlouhodobě spolupracovala i s jejím nástupcem v ČR telekomunikační společností Global One.

Pro uspokojení potřeb zákazníků využívá moderní telekomunikační technologie a vlastní optické přenosové sítě. Jako alternativní operátor telekomunikačních a internetových služeb v ČR nabízí vysokorychlostní připojení do své internetové sítě TransgasNet poskytovatelům ISP a ASP: Díky vlastní vysokokapacitní trase optických sítí napříč územím České republiky do zahraničí, kterou svým zákazníkům pronajímá, poskytuje široký okruh internetových služeb včetně webhousingu velkým a středním podnikům. Nabídkové portfolio služeb doplňuje prodej HDPE chrániček na páteřním spojení, pronájem digitálních okruhů a prodej služeb ATM. Vedle rozvoje služeb pro telekomunikační operátory a korporátní klientelu je samozřejmým cílem společnosti nabídnout její služby k efektivnímu řízení českého plynárenství v nových podmínkách integrace v rodině firem německé společnosti RWE.