Hlavní navigace

Travních fréz se prodává nejvíc za poslední tři roky

[Tisková zpráva] Internetový obchod KASA.cz, dvojka na českém trhu, zaznamenal v letošním prvním čtvrtletí nárůst prodeje travních fréz o 44 procent v porovnání se stejným obdobím v roce 2007.

Sdílet

V roce 2006 vládly prvním místům v jarních prodejích řetězové pily, poté následovaly rotační sekačky a křovinořezy. Travní frézy byly v roce 2006 až na místě pátém. V roce 2007 byly na prvních místech v prodeji opět řetězové pily a křovinořezy, postupně se ale začaly přidávat i zahradní traktory a drtiče. V prvním kvartálu letošního roku to jsou ale zcela nově travní frézy, které se prodávají bezkonkurenčně nejvíc.

Martin Kasa, ředitel a majitel internetového obchodu KASA.cz, k tomu říká: „Nárůst prodejen travních fréz je pravděpodobně reakcí na nový trend stavby rodinných domů. Majitelé novostaveb tráví volný čas péčí o zahradu, samozřejmě včetně trávníku. Zájem o pravidelné udržování pěkného trávníku a celé zahrady kolem domu dokládají i čísla s jednotlivými podíly prodané zahradní techniky na KASA.cz v posledních třech letech. V roce 2007 jsme rotačních sekaček prodali 350 kusů, v letošním roce očekáváme nárůst na více než 500 kusů.“

V posledních letech se také zvyšuje obliba malých zahradních traktorů. „V sezóně prodáme několik desítek zahradních traktorů“, dodává Martin Kasa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).