Hlavní navigace

Travních fréz se prodává nejvíc za poslední tři roky

[Tisková zpráva] Internetový obchod KASA.cz, dvojka na českém trhu, zaznamenal v letošním prvním čtvrtletí nárůst prodeje travních fréz o 44 procent v porovnání se stejným obdobím v roce 2007.

Sdílet

V roce 2006 vládly prvním místům v jarních prodejích řetězové pily, poté následovaly rotační sekačky a křovinořezy. Travní frézy byly v roce 2006 až na místě pátém. V roce 2007 byly na prvních místech v prodeji opět řetězové pily a křovinořezy, postupně se ale začaly přidávat i zahradní traktory a drtiče. V prvním kvartálu letošního roku to jsou ale zcela nově travní frézy, které se prodávají bezkonkurenčně nejvíc.

Martin Kasa, ředitel a majitel internetového obchodu KASA.cz, k tomu říká: „Nárůst prodejen travních fréz je pravděpodobně reakcí na nový trend stavby rodinných domů. Majitelé novostaveb tráví volný čas péčí o zahradu, samozřejmě včetně trávníku. Zájem o pravidelné udržování pěkného trávníku a celé zahrady kolem domu dokládají i čísla s jednotlivými podíly prodané zahradní techniky na KASA.cz v posledních třech letech. V roce 2007 jsme rotačních sekaček prodali 350 kusů, v letošním roce očekáváme nárůst na více než 500 kusů.“

V posledních letech se také zvyšuje obliba malých zahradních traktorů. „V sezóně prodáme několik desítek zahradních traktorů“, dodává Martin Kasa.