Hlavní navigace

Trend Micro a BigFix přinášejí velkým korporacím vysoce škálovatelnou, integrovanou ochranu a správu koncových bodů sítě

[Tisková zpráva] Dohoda s firmou BigFix zvýší přínosy produktu Trend Micro™ Enterprise Security a prostřednictvím BigFix Unified Management Platform poskytne flexibilní konzolu pro centrální management; nová aliance přinese snížení rizik i nižší náklady.

Sdílet

Emeryville a Cupertino, Kalifornie – 8. ledna 2009 – Společnosti BigFix, Inc., vedoucí dodavatel vysoce výkonných podnikových systémů a řešení pro bezpečnostní správu, a Trend Micro Inc. (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, ohlásily dohodu o společném licencování softwaru, jejímž výsledkem bude obsáhlé a modulární řešení Trend Micro pro správu zabezpečení koncových bodů. Řešení bude založené na platformě BigFix, kterou je možno rozšiřovat podle potřeb velmi velkých podniků provozujících více než 10 000 koncových bodů.

První z řady nových modulů pro správu koncových bodů se očekává Trend Micro Web Protection Module, navržený pro proaktivní ochranu koncových bodů proti webovým hrozbám, který poskytne dodatečné zabezpečení platformy BigFix. Trend Micro Web Protection Module, který také funguje s existujícími antimalwarovými řešeními pro koncové body, dále vylepšuje bezpečnostní infrastrukturu Trend Micro™ Smart Protection Network využívající tenké klienty. Díky tomuto modulu lze využívat unikátní možnosti jak korelace technologií pro zjišťování důvěryhodnosti e-mailů, webových stránek a souborů, tak rozsáhlých databází hrozeb provozovaných „in-the-cloud“ (v prostředí internetu). Ochrana zákazníků je automaticky aktualizována a posilována tím, jak síť využívají další produkty, služby a uživatelé a vytvářejí prostředí, kde se jednotlivé prvky navzájem chrání před hrozbami.

Plánovaná integrace řešení Trend Micro Web Protection a platformy BigFix má IT manažerům ve velmi velkých podnicích umožnit snazší nasazování, řízení škálovatelnosti a účinnou kontrolu jejich koncových bodů prostřednictvím architektury BigFix využívající jediného agenta a obsáhlých, sdružených přehledů na jedné konzoli.

„Schopnost softwarových sestav pro ochranu koncových bodů řídit je podstatným odlišovacím faktorem,“ uvedl Andrew Hanson, analytik IDC. „Kombinací více různých korelovaných technologií do jediného řídicího rámce mohou platformy pro ochranu koncových bodů zvýšit bezpečnost podnikového prostředí a zároveň zjednodušit provoz, snížit náklady a pracnost.“

Díky této spolupráci dojde i k vylepšení produktu Trend Micro Enterprise Security, který minimalizuje dobu potřebnou k učinné ochraně organizací před riziky spojenými se zabezpečením obsahu. Trend Micro Enterprise Security využívá Trend Micro Smart Protection Network a poskytuje okamžitou ochranu, která automaticky odstraňuje zranitelnosti a tím zkracuje dobu potřebnou k realizaci, zavedení a správě podnikového zabezpečení.

Platforma BigFix je vytvořena na vysoce výkonné infrastrukturní architektuře se sdruženou správou a jediným agentem. Poskytuje nepřetržité vyhodnocování a nápravu problémů spojených se zabezpečením a konfigurací koncových bodů bez ohledu na způsob jejich připojení – ať už do veřejných nebo soukromých sítí, ať už jsou zapojeny či odpojeny. Tato architektura umožňuje platformě BigFix být rychlejší, přesnější, škálovatelnější a přizpůsobivější, než jsou klasická řešení pro správu velkých IT infrastruktur s až 100 000 koncových bodů.

BigFix pomáhá zákazníkům zjednodušit a automatizovat řízení infrastruktury, šetřit náklady a zlepšit poskytování služeb tím, že umožňuje všudypřítomné zviditelnění a kontrolu všech koncových bodů v reálném čase napříč všemi globálními sítěmi. Řídicí platforma BigFix by také měla doplnit existující platformu Trend Micro a plug-in architekturu pro OfficeScan, který je zaměřený na podniky s méně než 10 000 pracovními místy.

„Dohoda mezi BigFix a Trend Micro změní trh s prostředky pro zabezpečení podnikového IT. Kombinace vysoce škálovatelné a přizpůsobivé řídicí platformy BigFix a cloud-client technologií Trend Micro povede k plně unifikovaným řešením pro ochranu koncových bodů, které snižují náklady a bezpečnostní rizika způsobem, jakého není schopné dosáhnout žádné jiné řešení,“ uvedl Amrit Williams, CTO společnosti BigFix. „Zákazníci mohou tato řešení rychle přijmout s vysokou důvěrou v úspěšnost, snížení nákladů na zabezpečení IT a možnost uvolnit zdroje podniku pro strategičtější podnikové iniciativy.“

„Trend Micro Enterprise Security, nyní v kombinaci s BigFix Platform, nabízí výkonné řešení pro velmi velké podniky, které se potýkají s dvojí výzvou – jak se efektivně postavit nárůstu hrozeb a jak zjednodušit správu zabezpečení,“ řekl Thomas Miller, generální manažer divize Trend Micro pro podniková řešení. „Naše nabídka lepší a včasnější ochrany a nižší komplexity se nyní posouvá na ještě vyšší úroveň.“

Cena a dostupnost
Trend Micro Web Protection Module je pro nové a stávající uživatele BigFix Endpoint Protection nebo Unified Management Platform k dispozici pro zkušební vyhodnocení ihned a bezplatně. Doplňkové moduly Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů budou k dispozici během prvního čtvrtletí 2009. Jak Trend Micro, tak BigFix plánují implementovat další nové moduly. Jejich cenu a dostupnost budou postupně zveřejňovat. Více informací naleznete na: http://us.tren­dmicro.com/us/so­lutions/enter­prise/security-solutions/endpoint-security/bigfix/in­dex.php.

O společnosti BigFix: BigFix®, Inc. byla založena v roce 1997 a je vedoucím dodavatelem vysoce výkonných podnikových systémů a řešení pro správu zabezpečení, které zásadně převrací způsob, jakým IT organizace řídí a zabezpečují své výpočetní infrastruktury. BigFix je založena na revoluční architektuře, která distribuuje řídicí inteligenci přímo na výpočetní zařízení. BigFix je výrazně rychlejší, škálovatelnější, přesnější a přizpůsobivější než dřívější software pro správu zabezpečení. Dnes BigFix poskytuje přehled a kontrolu v reálném čase pro více než osm miliónů výpočetních zařízení u 900 podnikových zákazníků po celém světě. Mezi uživatele BigFix patří mnoho z největších a nejprestižnějších světových organizací z každého odvětví včetně finančních služeb, maloobchodu, vzdělávání, výroby a veřejného sektoru. Více informací naleznete na www.bigfix.com.

O společnosti Trend Micro Incorporated Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Trend Micro je multinárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).