Hlavní navigace

Trend Micro Communication & Collaboration Security poskytuje okamžitou a snadno použitelnou ochranu

[Tisková zpráva] Díky síti Trend Micro Smart Protection Network mohou podnikoví uživatelé nyní využívat výhod rychlejší ochrany systémů pro e-mail, instant messaging a kolaboraci.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 19. září 2008 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, ohlásila rychlejší a efektivnější řešení pro zabezpečení messagingu: Trend Micro Communication & Collaboration Security využívající síť Trend Micro Smart Protection Network.

Díky Trend Micro Smart Protection Network poskytuje architektura typu cloud-client pro zabezpečení obsahu korelované a aktuální zpravodajství o hrozbách, takže uživatelé získávají bezprostřední ochranu napříč prostředími Microsoft™ Exchange™, SharePoint™ a Office Communications Server (OCS).

Společnost také ohlásila nejnovější verzi Trend Micro™ IM Security pro Microsoft Office Communications Server (v. 1.5), jednu ze čtyř komponent řešení Communication & Collaboration Security. Tato verze zahrnuje výkonnou ochranu před webovými hrozbami, podporu nejnovějších platforem Microsoft pro podnikový instant messaging (OCS 2007 ve verzích standard a enterprise) a mnoho dalších funkcí.

Kompletní řešení čtyři v jednom
Trend Micro Communication & Collaboration Security je první centrálně řízené bezpečnostní řešení a je specificky navržené pro servery Microsoft pro e-mail, podnikový instant messaging a kolaboraci. Řešení zahrnuje: Trend Micro IM Security, Trend Micro ScanMail™ for Microsoft Exchange, Trend Micro™ PortalProtect™ for Microsoft™ SharePoint a Trend Micro Control Manager™.

Tradiční zabezpečení e-mailů již nedostačuje – experti Trend Micro zabývající se hrozbami pozorují rozšíření kyberzločinu do všech oblastí komunikace v reálném čase
Elektronická komunikace, jako jsou e-mail, instant messaging a kolaborace sice na jednu stranu umožňují každodenní hladký a efektivní provoz podniku, mohou se však neočekávaně prodražit: zvyšují totiž bezpečnostní rizika tím, že otevírají nové cesty, kudy mohou kyberzločinci pronikat do podnikové sítě.

Hrozby napadající systémy pro kolaboraci a instant messaging se budou i nadále zvyšovat tím, jak stále více podniků zavádí platformy Microsoft SharePoint a OCS. Společnost Osterman Research zjistila, že více než polovina organizací využívajících Exchange také používá SharePoint. Třebaže zavádění OCS je poněkud pomalejší, Osterman shledala, že již dnes tuto platformu používá 17 procent podniků a 37 procent uvažuje o jejím nasazení v následujících 12 měsících.

Díky Trend Micro Smart Protection Network získají podnikoví zákazníci lepší a rychlejší zabezpečení komunikace a kolaborace
Řešení Trend Micro Communication & Collaboration Security se úzce váže na Trend Micro Smart Protection Network a může tak účinně bojovat s rychle se měnícími webovými a e-mailovými hrozbami – využívá přitom nejaktuálnější korelované zpravodajství o hrozbách dostupné v prostředí internetu („in the cloud“), díky němuž je schopné zastavit tyto hrozby v reálném čase. Trend Micro Smart Protection Network v kombinaci s konvenčními antivirovými, antispywarovými, antispamovými a antiphishingovými technologiemi a filtrováním obsahu znamená zcela novou fázi v zabezpečení komunikace a kolaborace.

„Trend Micro Communication & Collaboration Security poskytuje inteligentnější a okamžitou ochranu, která uživatelům umožňuje bezpečně posílat e-maily, využívat instant messaging a spolupracovat kdekoli na světě a zároveň zabezpečuje sítě a majetek organizací,“ uvedl Thomas Miller, generální manažer divize Trend Micro zabývající se podnikovým segmentem. „Zároveň jde o snadno provozovatelné a spravovatelné řešení – což snižuje složitost zabezpečení podniků fungujících ve stále těsněji propojeném světě.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).