Hlavní navigace

Trend Micro představuje Core Protection™ for Virtual Machines

[Tisková zpráva] Nový produkt Core Protection zajišťuje jako první svého druhu bezpečnost prostředí VMware a umožňuje firmám maximalizovat ekonomické přínosy virtualizace bez narušení bezpečnosti jejich datových center.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 14. července 2009 – Trend Micro rozšiřuje své produktové portfolio zajišťující bezpečnou virtualizaci o řešení pro zabezpečení obsahu v prostředí VMware ESX/ESXi.

Trend Micro Core Protection for Virtual Machines zabezpečuje komplexně a efektivně aktivní i nečinné virtuální stroje VMware. Účinně využívá rozhraní API VMsafe od VMware a poskytuje vícevrstevnou ochranu s využitím virtuálních strojů vyhrazených pro kontrolu hrozeb, koordinovaných s agenty pracujícími v reálném čase v rámci VM.

„Rádi bychom vyzkoušeli Trend Micro Core Protection for Virtual Machines, protože většina bezpečnostních řešení se soustřeďuje na software operačních systémů a v tomto produktu jsme našli první řešení, které zohledňuje jedinečné aspekty virtuálních strojů,“ prozrazuje Terence Snijtsheuvel, vedoucí konzultant společnosti Compugen, jednoho z největších kanadských soukromých poskytovatelů IT služeb a integrátorů PC systémů.

Rostoucí potřeba zabezpečení virtuálních datových center
Nepříznivá ekonomická situace nutí firmy z celého světa přijímat úspornější opatření a snažit se zvyšovat efektivitu, což je jedním z hlavních důvodů, proč analytici předpokládají, že se v následujících čtyřech letech objem virtualizačního odvětví přehoupne přes 7 miliard dolarů.

Virtualizace serverů sice zvyšuje efektivitu datových center, ale zároveň představuje výzvu pro zabezpečení prostředí IT: Stávající řešení zabezpečení obsahu importovaná z fyzického světa zpravidla při nasazení ve virtuálním prostředí nechávají mezery v zabezpečení. Například nečinné virtuální stroje či stroje, které jsou offline, mohou být nakaženy i v době nečinnosti, samy se však nemohou bránit pomocí agentů pro kontrolu virů ani aktualizovat signatury.

Podobně se mohou bezpečnostní operace náročné na prostředky, např. plánované úplné kontroly systému, významně podepsat na výkonu hostitele a zabezpečení pak zcela ztratí svou účinnost, zejména pokud jsou tyto operace spuštěny na několika virtuálních strojích zároveň.

Trend Micro Core Protection for Virtual Machines tyto problémy řeší a umožňuje podnikům maximalizovat ekonomické přínosy virtualizace, aniž by se musely obávat o bezpečnost svých datových center.

„Největší výzvou při ochraně virtuálních prostředí je velké množství nečinných virtuálních strojů. Virtuální stroje mohou být napadeny, i když se právě nepoužívají a tehdy jsou zvlášť zranitelné, protože v době nečinnosti se neprovádí obvyklé kontroly a neaktualizují se soubory se signaturami,“ vysvětluje Snijtsheuvel. „Core Protection for Virtual Machines od Trend Micro nabízí bezpečnostní řešení, které chrání aktivní i nečinné virtuální stroje, a tedy infrastrukturu jako celek.“

Nový produkt Trend Micro Core Protection for Virtual Machines:

  • Je optimalizován pro virtualizaci a vyplňuje mezery v zabezpečení typické pro virtuální prostředí. Chrání aktivní i nečinné virtuální stroje pomocí samostatného virtuálního stroje určeného pro kontrolu hrozeb a aktualizaci signatur a zároveň zlepšuje výkonnostní profil virtuálních serverů.
  • Poskytuje ochranu proti malwaru na světové úrovni zajišťující bezpečí virtuálních strojů i v době jejich nečinnosti a když jsou pak tyto stroje znovu aktivovány, mají vždy nejnovější aktualizace signatur. Toto řešení chrání aktivní virtuální stroje před útoky ze strany malwaru, jako je Conficker, zajištěním vrstvy izolující agenta zabezpečení od kontrolovaného stroje.
  • Zjednodušuje správu díky úzké integraci s infrastrukturou pro správu VMware a odstraňuje komplikace při správě zabezpečení v rámci virtuálních prostředí. Nepřetržitá synchronizace s produktem vCenter umožňuje bezpečnostnímu řešení monitorovat dynamiku virtuálních strojů a řídit jejich rozpínání.
  • Umožňuje snadné nasazení a hladce zapadá do implementace nástroje Trend Micro OfficeScan, takže umožňuje centrální správu z téže konzoly OfficeScan, která se používá ke správě stolních počítačů a fyzických serverů.

„Virtualizace přináší revoluci v oblasti výpočetní techniky, ale také nová rizika pro zabezpečení datových center,“ konstatuje Tom Miller, generální ředitel podnikatelské jednotky Trend Micro zaměřené na firmy. „Trend Micro Core Protection for Virtual Machines jde v poskytování specializovaného zabezpečení obsahu aktivních i nečinných virtuálních serverů v dnešních dynamických datových centrech dál než kterýkoli jiný produkt v tomto odvětví.“

Součást balíku Trend Micro™ Enterprise Security
Trend Micro Core Protection for Virtual Machines je součástí balíku Trend Micro Enterprise Security – úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu postavené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™. Trend Micro Enterprise Security zajišťuje okamžitou ochranu před novými hrozbami a zároveň podstatně snižuje náklady a komplikace spojené se správou zabezpečení.

Řešení Trend Micro Core Protection for Virtual Machines 1.0 bude dostupné od srpna 2009 jako samostatný produkt i jako součást balíku OSCE X Advanced Suite. Také je dostupné v rámci nového balíku Virtualization Security, obsahujícího produkt Trend Micro Deep Security, který společnost získala díky akvizici Third Brigade v dubnu 2009. Core Protection for Virtual Machines je možné nasadit samostatně nebo jako modul plug-in pro klient či server produktu OfficeScan a pak jej spravovat prostřednictvím příslušné konzoly. Další informace naleznete na adrese www.trendmicro­.com/virtuali­zation.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami.

Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).