Hlavní navigace

Trend Micro nabízí novou verzi HouseCall Server Edition

[Tisková zpráva] Nová verze pracuje s různými operačními systémy a prohlížeči.

Sdílet

13. března 2006 — Společnost Trend Micro, Inc. (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, uvedla na trh Trend Micro™ HouseCall™ Server Edition v6.5, poslední verzi svého podnikového online softwaru pro zjišťování a odstraňování internetových hrozeb. HouseCall Server Edition umožňuje poskytovatelům služeb a podnikům snížit náklady na podporu koncového uživatele, omezit spotřebu zdrojů a kapacity linek a nabídnout zákazníkům komunikujícím přes internet lepší ochranu proti podvodům a krádežím identity páchaným online.

Nárůst internetových aktivit, jako jsou bankovní, e-commerce a další citlivé online transakce, vedl k potřebě lepšího zabezpečení a ochrany před novými a rozvíjejícími se bezpečnostními hrozbami. HouseCall je k dispozici přes web bez nutnosti instalace softwaru a pomáhá v boji proti hrozbám, jako jsou viry, spyware nebo programy pro sledování stisků kláves – škodlivým nástrojům, které slouží k krádežím identity nebo online podvodům. HouseCall nyní kromě jiných podporuje i operační systémy postavené na Linuxu a Solarisu a prohlížeče Firefox a Mozilla. Podnikům a poskytovatelům služeb umožňuje pomáhat velkému procentu jejich online zákazníků v boji s malwarovými infekcemi.

HouseCall Server Edition v6.5 obsahuje funkce pro zjišťování a odstranění prakticky všech typů malwaru včetně spywaru a nežádoucích adwarových programů, funkci pro bezpečnostní skenování umožňující uživatelům zjistit chybějící bezpečnostní záplaty a další slabá místa v systému a přepracované intuitivní rozhraní, které se dá zákaznicky přizpůsobit grafickému návrhu podnikových webových stránek nebo intranetů. Společnost Trend Micro navíc uvedla novou funkci pro skenování portů, která pomáhá zjistit, zda jsou firewally správně konfigurovány a jestli některé porty nemohou podlehnout útoku.

Hostováním HouseCall Server Edition na svých webových stránkách mohou poskytovatelé služeb minimalizovat volání na technickou podporu a ušetřit náklady na podporu spojenou s bojem proti malwaru.

„Od umístění HouseCall Online Scanneru od Trend Micro před třemi lety jsme dostali řadu pozitivních ohlasů od našich uživatelů,“ řekl Tommi Vänninen, zakladatel portálu Independent Finnish Antivirus www.virustorjun­ta.net. „V poslední době se HouseCall stal velmi populárním, protože umožňuje antivirové skenování prostřednictvím všech významných prohlížečů, nejen Internet Exploreru. Jsme rádi, že můžeme našim členům nabídnout online skenovací služby prostřednictvím HouseCall a pomoci jim tak v boji proti škodlivému kódu a hrozbám.“

Tyto výhody jsou zvláště významné pro organizace s velkým počtem zákazníků a uživatelů, jako jsou univerzity, banky a státní orgány.

„Rozmanitost a rozsah sítí stále roste, stejně jako popularita Firefoxu a prohlížečů založených na Mozille. Podniky a poskytovatelé služeb proto potřebují řešení, která jsou kompatibilní se stále se rozšiřující škálou operačních systémů a browserových konfigurací,“ řekl Raimund Genes, CTO Trend Micro odpovědný za antimalwarová řešení a generální manažer pro výzkum. „Rozšířením HouseCallu o podporu dalších operačních systémů pomáhá Trend Micro zmírnit problémy, s nimiž se potýkají velké organizace, poskytovatelé služeb a jejich zákazníci.“

HouseCall Server Edition je také k dispozici za poplatek jako služba hostovaná prostřednictvím Trend Micro. Podniky tak mohou službu HouseCall rychle zprostředkovat svým uživatelům bez dodatečných nákladů na nastavení, údržbu nebo propustnost linek.

Trend Micro HouseCall poskytuje online ochranu uživatelským počítačům od roku 1997.

Dostupnost
Trend Micro HouseCall Server Edition v6.5 je nyní k dispozici ve Spojených státech a Evropě. Podporuje anglické, německé, francouzské, španělské a italské verze operačních systémů. Další jazyková podpora bude přidána do následujících verzí plánovaných na rok 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).