Hlavní navigace

Trend Micro o hrozbách: Bredolab na vzestupu

[Tisková zpráva] Tato nová hrozba byla poprvé zaznamenána v květnu 2009 a nalezených a nahlášených binárních souborů Bredolab neustále přibývá.

Sdílet

21. srpna publikovali výzkumní pracovníci Trend Micro na blogu článek „Laptop Delivery Note Contains Malware“ (Dodací list k laptopu obsahuje malware), který přehledně shrnoval nedávnou sérii spamu se škodlivou přílohou, která se tváří jako faktura za nákup laptopu. Uvedená příloha ve skutečnosti spustí proces BKDR_BREDOLAB.AL, který otevře zadní dvířka a stáhne trojský kůň RENOS (trojské koně RENOS jsou známé nástroje pro stahování souborů a obvykle jsou maskovány jako falešné antiviry).

http://blog.tren­dmicro.com/lap­top-delivery-note-contains-malware/

Malware BREDOLAB si již upevňuje své pozice. Podle výzkumu Trend Micro zřejmě zločinci, kteří stojí za aktivitami běžně připisovanými kampani Zeus, vrhli do distribuce nový modul.

Jak říká manažer výzkumného programu Ivan Macalintal: „Očekáváme, že se tato hrozba postupem času ještě dále rozšíří a bude ztrpčovat život internetovým uživatelům po celém světě.“

Tento modul byl nazván Bredolab a jen v minulém týdnu zaznamenali výzkumní pracovníci Trend Micro několik nových variant tohoto malwaru, které byly zachyceny ve velkých kriminálních kampaních, jako jsou spamové kampaně pod hlavičkou UPS a DHL.

Do PC proniká pomocí útoků na slabá místa (např. PDF či SWF) z nebezpečných webových stránek a také přílohami, které jsou zasílané s nevyžádanou poštou. Jeho primární funkcí je stahování dalších programů a zpravidla je spojený s falešnými antiviry, rootkity, spamboty (jako je Cutwail) a dalšími nástroji pro krádež informací.

Jakmile je malware Bredolab aktivován, začne komunikovat se skrytou soupravou nástrojů pro správu, která automatizuje stahování, instalaci a spouštění programů na napadeném PC.

Naštěstí jsou již k dispozici nové technologie, které se těmto vzrůstajícím hrozbám dokáží postavit. Trend Micro Smart Protection Network ochrání den co den zákazníky před více než 1 miliardou hrozeb.

Řešení a doporučení Trend Micro
Trend Micro Smart Protection Network™ poskytuje zabezpečení na vyšší úrovni než tradiční přístupy. Blokuje nejnovější hrozby dřív, než se k vám dostanou. Infrastruktura Smart Protection Network, kterou využívají všechna řešení a služby Trend Micro, spojuje jedinečné technologie internetového cloudu a odlehčenou architekturu klienta a zajišťuje okamžitou automatickou ochranu.

Více informací o fungování infrastruktury Smart Protection Network naleznete na internetové adrese: http://us.tren­dmicro.com/us/tren­dwatch/core-technologies/smart-protection-network/

Hloubkový výzkum a analýza hrozeb Trend Micro viz: http://us.tren­dmicro.com/us/tren­dwatch/resear­ch-and-analysis/index.html

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Trend Micro je multinárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/