Hlavní navigace

Trend Micro obohatila svou službu HouseCall o zlepšenou detekci spywaru a podporu většího počtu proh

[Tisková zpráva]

Sdílet

Trend Micro obohatila svou službu HouseCall o zlepšenou detekci spywaru a podporu většího počtu prohlížečů a operačních systémů

Společnost Trend Micro, Inc. (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, oznámila, že její bezplatná služba HouseCall pro vyhledávání malwaru byla obohacena o funkce pro detekci a odstraňování spywaru a pracuje nyní s více webovými prohlížeči a operačními systémy než dříve.

Služba Trend Micro HouseCall byla uvedena do provozu v květnu roku 1997 a od té doby umožňuje uživatelům snadno prohledávat a čistit jejich počítače od virů, červů a dalšího škodlivého kódu prostřednictvím webového prohlížeče. Nyní mohou uživatelé s její pomocí také detekovat a odstraňovat spyware a adware. Umožňují jim to nové funkce a technologie, které Trend Micro získala nedávnou akvizicí předního výrobce antispywarových nástrojů InterMute, Inc.

Trend Micro rozšířila počet prohlížečů, s kterými HouseCall pracuje, na další browsery jako Mozilla (Firefox), Opera a NetScape. Kromě podpory operačních systémů Microsoft Windows 98/NT4.0/W2K/W2K3/­XP SP2 je nyní HouseCall kompatibilní i s dalšími systémy jako MacOS X, Solaris a Linux.

Stále se zvyšující ohrožení vyžaduje podle Trend Micro a dalších počítačových organizací bezpečnostní nástroje schopné pracovat s více prohlížeči a platformami. Organizace CERT (Computer Emergency Readiness Team) vydala v roce 2004 doporučení, podle něhož by koncoví uživatelé kvůli zmenšení rizik plynoucích z bezpečnostních hrozeb měli zvažovat přechod na jiný prohlížeč než Internet Explorer.

„Cílem Trend Micro je poskytovat koncovým uživatelům nástroje umožňující bezpečnou a produktivní práci po síti,“ řekl Raimund Genes, hlavní technolog antimalwarových řešení Trend Micro. „Rozšířením podpory prohlížečů a operačních systémů se z HouseCall stává dostupná a prověřená služba na odstraňování malwaru i pro ty uživatele internetu, kteří ji dříve využívat nemohli.“

„I když tato služba zvyšuje bezpečnost osobního počítače, neznamená to, že nahrazuje nástroje pro ochranu počítače v reálném čase,“ dodal Genes. „Měla by fungovat především jako doplněk antivirového nástroje Trend Micro PC-cillin™ Internet Security.“

Nová verze Trend Micro HouseCall je nyní k dispozici na webových stránkách společnosti Trend Micro určených pro region EMEA. Během několika následujících týdnů bude dostupná ve Spojených státech a v prvním čtvrtletí 2006 i v Asii. Přístup ke službě je přes adresu www.trendmicro-europe.com.