Hlavní navigace

Trend Micro ohlašuje novou beta verzi produktu ScanMail for Microsoft Exchange

[Tisková zpráva] Nová beta verze nabízí další bezpečnostní, výkonnostní a integrační vylepšení prověřené technologie pro ochranu proti počítačovým hrozbám

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 5. února 2007 — Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, oznámila, že je k dispozici nejnovější beta verze produktu Trend Micro™ ScanMail™ for Exchange. Rovněž tato beta verze Trend Micro ScanMail určená pro Exchange Server 2007 i dřívější verze Exchange poskytuje prověřenou ochranu před mnoha hrozbami vyskytujícími se v e-mailech včetně spamu, phishingu a virů plus nežádoucího obsahu. Řešení nyní také zahrnuje specializovanou ochranu před spywarem a umožňuje bezprostřední obranu před webovými hrozbami.

První uvedení ScanMailu se datuje do roku 1997, kdy jej společnost Trend Micro nabídla jako jeden z prvních serverových systémů pro ochranu před viry šířenými přes e-mail. Od té doby pokračuje Trend Micro ve vývoji svých řešení pro čištění zpráv, přičemž tato poslední beta verze nabízí zákazníkům mnoho nových výhod.

Nová beta verze ScanMail for Exchange pomáhá konsolidovat infrastrukturu a snižuje administraci a náklady tím, že zabezpečuje e-mailový provoz z jedné centrálně řízené platformy. Trvalou optimalizací své výkonnosti a integrací do infrastruktury Microsoftu snižuje nová verze dopad své činnosti na mailový server a zjednodušuje jeho správu. Výsledkem je solidní zabezpečení podnikových mail serverů a ochrana důležité pracovní komunikace za příznivých nákladů. Nová verze poskytuje ochranu starším verzím Exchange, Trend Micro však zároveň využila nových bezpečnostních funkcí zabudovaných do Exchange Serveru 2007 a poskytuje pokročilé, specializované bezpečnostní řešení jeho uživatelům. Beta verze například nativně podporuje 64bitová Windows, plně spolupracuje s filtrem Microsoft™ IMF (Intelligent Message Filter) a využívá clustery určené ke zotavení po selhání. Bezproblémově se propojuje s řídicím softwarem MoM (Microsoft Operations Manager) a podporuje tichou instalaci Microsoft Systems Management Serveru pro snazší nasazení a správu. Nové antivirové otisky v Exchange Serveru 2007 umožňují Trend Micro poskytovat přírůstkové skenování zlepšující výkonnost systému.

„Na ScanMail for Exchange se spoléhají organizace všech velikostí včetně těch nejnáročnějších korporací kvůli jeho prověřeným schopnostem zabezpečovat obsah a chránit zprávy s malou doprovodnou administrací,“ řekl Max Cheng, generální manažer Trend Micro pro odbyt velkým podnikům. „Nedávné uvedení Exchange Serveru 2007 a jeho nové vestavěné funkce umožňují společnosti Trend Micro dodávat ještě výkonnější, těsně integrované a snáze spravované řešení pro zabezpečení mailových serverů.“

Současné útoky na bezpečnost obsahu jsou stále zákeřnější, přičemž kombinují více různých technik, obvykle s cílem získat cenná data a informace, které je možno zpeněžit. Aby se podnik takovým útokům dokázal ubránit, musí nasadit hluboký vícevrstevný přístup založený na prověřených technologiích. Nástroj pro bezpečnost zpráv provozovaný na bráně nebo ještě před ní pomáhá zastavit útoky dostatečně včas. Zabezpečení mailového serveru rozšiřuje možnosti kontroly celé e-mailové infrastruktury (včetně mailového systému) a ochrana sítě brání šíření infekce přes tuto síť. To vše zkracuje dobu odstávky, zajišťuje důvěryhodnost podniku a splnění požadavků na shodu s předpisy a vyhláškami.

Potřeba takového obsáhlého vícevrstvého bezpečnostního řešení se ukazuje stále naléhavější – zejména ve světle posledních útoků, jako byl TROJ_SMALL.EDW/ WORM_NUWAR.CQ, kdy webový útok v sobě obsahoval škodlivého trojského koně (TROJ_SMALL.EDW). Tento trojský kůň se do systému může dostat jako soubor zavlečený jiným škodlivým malwarem, například červem WORM_NUWAR.CQ masivně šířeným přes e-mail. Může být také doručen jako soubor připojený ke spamové zprávě. Pokud k nákaze dojde touto cestou, malware doručený v e-mailu využívá web k nalezení stahovacího programu, který následně stáhne další potřebné části malwaru.

Aby se těmto kombinovaným útokům mohlo efektivně předcházet, je potřeba využívat kombinaci různých řešení pro zabezpečení zpráv. Další produkty pro ochranu sítě umožňují podnikům blokovat přístup ke škodlivým stránkám a/nebo stahování dalšího malwaru. Společně mohou tato řešení poskytnout hlubokou vrstvenou ochranu proti komplexním útokům týkajícím se jak e-mailu, tak webu.

Dostupnost a cena
Trend Micro ScanMail for Microsoft Exchange bude na trhu v dubnu 2007. Další informace týkající se beta verze ScanMail for Microsoft Exchange a možností, jak se zúčastnit příslušného testovacího beta programu, naleznete na: http://Messagin­gSecurity.tren­dmicro.com/SMEX-Beta.