Hlavní navigace

Trend Micro posiluje webové služby TrendSecure akvizicí utility HijackThis

[Tisková zpráva] Trend Micro vydává betaverzi nové služby TrendProtect pro zjišťování důvěryhodnosti webů, která je okamžitě dostupná prostřednictvím TrendSecure, a získala přední freewarový antispyware HijackThis, oblíbený u odborníků

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 19. března 2007 — Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, ohlásila akvizici předního freewarového nástroje HijackThis, na který spoléhají technicky zdatní uživatelé při rychlém odstraňování spywarových infekcí z pécéček s Windows. Trend Micro uvolnila novou betaverzi HijackThis spolu s betaverzí nové bezplatné služby TrendProtect, která zákazníkům zprostředkovává funkce zjišťování důvěryhodnosti webů a filtrování URL adres. Nové verze jsou dalším důkazem pokračující snahy Trend Micro poskytovat zákazníkům bezplatné nástroje a služby umožňující zlepšit bezpečnostní ochranu. Oba produkty jsou k dispozici prostřednictvím služby TrendSecure (www.trendsecu­re.com).

HijackThis je faktický standard ve světě antispywaru, který získal mnoho ocenění včetně pěti hvězdiček v redakční recenzi CNET. HijackThis si stáhlo přes deset miliónů uživatelů po celém světě. Na webu download.com portálu CNET jej návštěvníci označili za jeden ze dvou nejlepších antispywarových programů. HijackThis umožňuje technicky zdatným uživatelům rychle odrazit pokusy o únos prohlížeče a další těžko odstranitelné spywarové hrozby. Místo toho, aby HijackThis používal databázi spywarových signatur, jednoduše vypisuje seznam míst ve Windows a vašem prohlížeči, kde se může spyware ukrývat. HijackThis se rozsáhle využívá na webových fórech, kde se poskytuje pomoc lidem s nakaženými počítači. Podrobné žurnálové soubory vytvořené nástrojem HijackThis slouží jako užitečná pomůcka pro komunitu sdruženou na těchto fórech, která tyto informace využívá k vyřešení spywarových problémů. Nová beta verze HijackThis 2.0 funguje s Microsoft™ Vista™ a Internet Explorer 7. Následující vývoj obohatí nástroj o funkci „AnalyzeThis“, která uživatelům umožní uživatelům srovnat hrozby detekované v jejich pécéčku s nálezy zjištěnými u dalších uživatelů. Trend Micro bude provozovat betaverzi HijackThis 2.0 na svém spotřebitelsky orientovaném portálu TrendSecure.

Rostoucí počet škodlivých webových stránek nyní infikuje počítače spywarem a dalšími hrozbami během surfování po internetu a skrytě kompromitují počítače, data a identity, často bez jakéhokoli uživatelova přispění. TrendProtect zobrazuje barevně odlišené informace o celkové důvěryhodnosti webu a jednotlivých jeho stránek získané z rozsáhlých zdrojů údajů o důvěryhodnosti, které jsou neustále aktualizovány. Další techniky pro kontrolu obsahu zjišťují podle specifických kategorií filtrování obsahu, zda daný web obsahuje nežádoucí obsah. Tato nová služba je kompatibilní s Windows Internet Explorerem a Firefoxem a v současnosti podporuje vyhledávače Google, MSN a Yahoo. TrendProtect funguje jako zásuvný modul prohlížeče a nepřetržitě ochraňuje zákazníky před nežádoucím webovým obsahem a skrytými webovými hrozbami vždy, když vyhledávají nebo brouzdají po internetu.

Nové verze umožňují společnosti Trend Micro shromažďovat informace o mnoha různých hrozbách, které ohrožují uživatele internetu. Tyto informace budou veřejně dostupné v jediné pravé společné databázi webových hrozeb, které bude možné třídit podle regionální nebezpečnosti a globálního výskytu.

„Protože roste výskyt a propracovanost takových hrozeb, jako je únos prohlížeče, uživatelé internetu vyžadují informací a návodů k uchránění své bezpečnosti. TrendSecure umožňuje společnosti Trend Micro poskytovat řadu služeb a utilit, které budou řešit potřeby našich zákazníků,“ řekl Lane Bess, generální manažer Trend Micro pro globální spotřebitelské produkty a služby. „Technologie jako HijackThis umožňují Trend Micro poskytovat technicky zdatným uživatelům výkonný nástroj, s nímž mohou vyčistit nakažené počítače. TrendProtect zase poskytuje systém včasného varování s barevně odlišenými zprávami o obsahu a důvěryhodnosti webových stránek navštívených zákazníky. Každá z těchto služeb pomáhá zákazníkům zůstat online v bezpečí, zvláště v situaci, kdy sociální networking, vyhledávání a Web 2.0 zvyšují rizika zákazníků, že budou vystaveni potenciálně nebezpečnému webovému prostředí.“

Interaktivní využívání internetu je obvyklé například u oblíbených webů pro sociální networking, které přímo podporují aktivní vzájemnou interakci členů webové komunity. Takové weby poskytují rozmanité příležitosti pro komunikaci s ostatními uživateli, ale takové komunikační možnosti také přinášejí zvýšená rizika. Jak se malware stává složitějším a nachází různé metody šíření a infikování ze zištných důvodů, Trend Micro pokračuje v uvádění nových bezpečnostních řešení pro ochranu zákazníků. Nová řešení jako HijackThis a TrendProtect doplňují nástroje jako Trend Micro ™ HouseCall™ a Trend Micro Mobile Security, které jsou již dostupné pomocí TrendSecure. Nejnovější verze Trend Micro Mobile Security 3.0 obsahuje antivirus, firewall a systém pro detekci průniků pro smartphony.

Dostupnost
Betaverze HijackThis 2.0 a TrendProtect jsou od 19. března 2007 dostupné v angličtině na adrese www.trendsecu­re.com.

HijackThis a TrendProtect jsou zpočátku dostupné pouze s operačními systémy v angličtině. První verze TrendProtect vyhodnocuje stránky v doménách .com, .net, .org a .biz.

TrendSecure je místo, které uživatelé navštěvují pro bezpečnostní nástroje a informace plus předplatné produktů, které poskytují soustavnou ochranu a detekci, jako jsou Trend Micro Internet Security a Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware. Mnoho nástrojů a služeb dostupných na TrendSecure je také kompatibilních s produkty konkurence.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).