Hlavní navigace

Trend Micro prosazuje vrstvenou bezpečnost předávání zpráv

[Tisková zpráva] Cupertino, Kalifornie – 6. března 2007 — Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, představila klíčové výhody své strategie vrstvené bezpečnosti předávání zpráv (messagingu). Vrstvená bezpečnost messagingu jako součást rámce Trend Micro™ Enterprise Protection Strategy umožňuje realizovat zlepšenou, komplexní ochranu messagingu ve velkých organizacích.

Sdílet

Metoda vrstvené bezpečnosti chrání před různými kombinacemi interních a externích hrozeb včetně spamu, phishingu, virů a dalšího malwaru stejně jako před hromadnými mailovými útoky a ohroženími datové bezpečnosti. Úspěch metody vrstvené bezpečnosti závisí na zavedení nejvhodnějších typů ochrany na těch nejefektivnějších místech sítě. Trend Micro pomáhá organizacím nasazovat správný mix produktů a technologií na správná místa jejich IT infrastruktury s cílem efektivně a účinně snižovat podnikatelská rizika vznikající kvůli různým messagingovým hrozbám. Mezi ně patří ochrana emailu, doplňkové zabezpečení webu a rozšířená messagingová bezpečnost, které zabezpečují různé metody elektronické komunikace, na nichž jsou organizace ve stále větší míře závislé.

Ohrožení infrastruktury pro přenos zpráv se stávají stále propracovanější a hůře rozpoznatelné. Často se kombinují různé typy emailových útoků, čímž se vytvářejí smíšené hrozby a útoky, které často zasahují jak messaging, tak web. Zabezpečení emailu může blokovat emaily obsahující odkazy na škodlivé webové stránky, zatímco zabezpečení webu může blokovat nebezpečné přenosy a stahování dat. Proti stále složitějším hrozbám je zapotřebí nasadit integrovanou, vrstvenou obranu, která poskytne rozsáhlou ochranu proti hrozbám.

Základem bezpečnosti messagingu je ochrana emailu
Podnikový email se stal základním prostředkem pracovní komunikace a jeho ochrana je prvořadým zájmem organizací. Vrstvené zabezpečení emailu je pro společnost Trend Micro základním prvkem jejího přístupu k ochraně správ. K zajištění kompletního zabezpečení je potřeba jak ochrana emailové brány, tak emailového serveru.

Brána je první a nejefektivnější místo pro zastavení útoků, které se zrodily mimo organizaci, a je jediným místem, v němž mohou být příchozí spamové, phishingové a mailové útoky zcela zablokovány před vstupem do sítě, čímž se chrání propustnost sítě a kapacita ukládacích systémů. Je to také poslední příležitost, jak zabránit tomu, aby se ze sítě ven dostaly citlivé informace. Aby Trend Micro co nejlépe ochránila podnikovou bránu před útoky, vydala vylepšené verze řešení Trend Micro InterScan™ Messaging Security v různých provedeních: jako software, zařízení a hostovanou službu. Integrací výkonných technologií včetně služeb zajišťujících věrohodnost, antispamových a antivirových skenovacích systémů i filtrování obsahu poskytuje Trend Micro zákazníkům prověřené, spolehlivé zabezpečení emailové brány.

Existuje také mnoho hrozeb vznikajících uvnitř organizace, které mohou být nejlépe zneškodňovány v mailovém serveru. Mailový server je jediným místem pro centrální dohled nad interní komunikací, první příležitostí sledovat odchozí emaily a často i místem, kde se uplatňují ukládací, archivační a regulační požadavky. Zabezpečení mailového serveru také umožňuje pokračovat ve sledování příchozích zpráv a pravidelně skenovat mailové úložiště. Trend Micro ScanMail™ poskytuje podnikům rozsáhlou ochranu mailových serverů proti bezpečnostním rizikům vznikajícím při příchodu, odchodu a vnitrpodnikovém přenosu emailů. Je k dispozici pro Microsoft™ Exchange, jehož nová verze bude zanedlouho vydána, a také pro Lotus™ Domino™.

„Email je pro většinu podniků hlavní komunikační nástroj. Interní a externí emailové hrozby však stále znamenají pro podnik zvýšené nebezpečí,“ komentuje situaci Brian Burke, manažer IDC pro průzkum trhu. „Pro ochranu proti mnoha různým typům a vstupním místům messagingových hrozeb je zapotřebí integrovaný a vrstvený přístup k zabezpečení přenosu zpráv. Pokud je integrované řešení poskytováno jediným dodavatelem, může nabídnout úspornou alternativu vícedodavatelského přístupu, snazší správu a jednodušší technickou podporu.“ Rozšířená messagingová bezpečnost jde za rámec emailu.

Kromě rozšířeného webového zabezpečení poskytují bezpečnostní produkty Trend Micro pro ochranu webu doplňkovou ochranu messagingu. Tyto produkty zastavují přenos dat na webové stránky spojené s phishingem, hledají ve webových mailech viry a zamezují stahování pharmingového crimewaru, keyloggerů ve formě trojských koní a dalšího malwaru, který ohrožuje důvěrné informace a často pochází z nebezpečných webů uvedených ve spamech. Aby organizace zavedly důkladnou ochranu messagingu, potřebují zabezpečení emailových a webových protokolů.

Stále více podniků se snaží zabezpečit i další nástroje pro elektronickou komunikaci a spolupráci. Tyto nástroje jsou stále více využívány podniky, jejich využití vyžaduje stále větší počet předpisů a vyhlášek a zároveň roste počet útoků na ně. Pro uživatele používající síťové prostředí Microsoft rozšířila společnost Trend Micro své prověřené bezpečnostní technologie tak, aby mohly chránit nástroje pro instantní messaging a nástroje pro spolupráci, přičemž se řídí metodou „lépe společně“.

„Útočníci pokračují v tvorbě nových a propracovanějších hrozeb. Organizace potřebují takové zabezpečení přenosu zpráv, které je ochrání proti jednotlivým i smíšeným hrozbám včetně útoků, které míří kromě messagingu i na weby a další místa sítě,“ řekl Max Cheng, generální manažer Trend Micro pro obchod s velkými podniky. „Trend Micro poskytuje integrovanou a vrstvenou vícevláknovou messagingovou bezpečnost jako součást své strategie Enterprise Protection Strategy. Pokud naši zákazníci využijí k zajištění své bezpečnosti jediného dodavatele, který jim zjednoduší aktualizace, zkoordinuje administraci a zajistí bezpečnost celé sítě, získají kompletnější zabezpečení s nižšími náklady na vlastnictví.“

Tento vrstvený přístup pomáhá velkým podnikům udržovat bezpečnost a dostupnost důležitých nástrojů pro předávání zpráv a další IT infrastruktury. Pomáhá minimalizovat administraci, zvyšovat produktivitu zaměstnanců a snižovat náklady na infrastrukturu. Trend Micro současně pomáhá organizacím snižovat rizika úniku a zneužití dat, čímž zabraňuje nežádoucím výdajům na právní spory a pokuty, ztrátám zákazníků a poškození dobrého jména organizace.

Enterprise Protection Strategy
Trend Micro Enterprise Protection Strategy znamená rozsáhlý vícevrstvý přístup k zabezpečení sítě. Tato strategie je pro současné velké podniky tím nejefektivnějším rámcem pro bezpečnostní řešení, která chrání každý koncový bod sítě od brány k desktopu. Nástroje Trend Micro pro bezpečnost přenosu zpráv mohou být integrovány s dalšími bezpečnostními produkty Trend Micro tak, aby byla dosažena celková bezpečnost. Všechny produkty spadající do Enterprise Protection Strategy jsou centrálně spravovány prostřednictvím Trend Micro Control Manager™ s cílem koordinovat obranu před síťovými hrozbami.

Další informace o Layered Enterprise Messaging Security společnosti Trend Micro a získáte na http://messagin­gsecurity.tren­dmicro.com/, kde si také můžete stáhnout podrobný popis (whitepaper).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).