Hlavní navigace

Trend Micro spouští průlomové řešení pro šifrování v cloudu

[Tisková zpráva] Nová bezpečnostní platforma Trend Micro SecureCloud™ umožňí podnikům šifrovat a kontrolovat data v prostředí veřejných, soukromých i hybridních cloudů.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – říjen 2010 – Společnost Trend Micro, průkopník zabezpečení cloudu, oznámila dostupnost veřejné betaverze produktu Trend Micro SecureCloud, který dále podporuje poslání firmy rozšířit vícevrstvou ochranu na data v soukromém či veřejném cloudu. Díky kombinaci nové, brzy patentované, technologie správy klíčů a šifrování s využitím odvětvových standardů vrací SecureCloud kontrolu nad daty uloženými ve veřejných, soukromých nebo hybridních cloudech zpět do rukou podniků.

Soukromé a veřejné cloudy nabízejí značnou obchodní hodnotu v oblasti snižování nákladů a zvyšování schopnosti podniku reagovat, ale zároveň přinášejí nové mezery v zabezpečení a provozní výzvy, s nimiž se tradiční ochrana nedokáže vyrovnat. Například agentura IDC provedla průzkum mezi 263 vedoucími pracovníky v IT, šéfy informačních oddělení a jejich liniovými kolegy, aby zjistila jejich názory a pochopila, jak jejich firmy využívají IT služby v prostředí cloudu. Za největší výzvu či problém spojovaný s cloud computingem je považováno zabezpečení. Platforma SecureCloud byla navržena, aby tyto obavy upokojila: Omezuje rizika zabezpečení dat, ochrany soukromí a dodržování předpisů spojená s umístěním informací do prostředí cloud computingu.

„Zabezpečení je jednou z velkých překážek využití cloud computingu. V současnosti získává cloud computing pevnější obrysy a podniky začínají vkládat data do cloudů, a proto se musí zabezpečení přizpůsobit tak, aby chránilo a kontrolovalo tato data. Než podniky přesunou klíčové procesy do cloudu, chtějí mít jistotu, že jsou jejich data a aplikace v bezpečí. Trend Micro SecureCloud umožňuje podnikům s důvěrou využívat tyto technologie, s vědomím, že jsou jejich data bezpečná a plně pod jejich kontrolou,“ vysvětluje Steve Quane, vedoucí produktové sekce Trend Micro.

„Díky spolupráci společností Trend Micro a VMware podporuje SecureCloud nejnovější rozhraní API VMware vCloud™, a umožňuje tak zákazníkům pokračovat v nastoupené cestě ke cloud computingu. Kontroly identity a integrity zajišťované platformou SecureCloud představují řešení pro ty, kdo chtějí implementovat vlastní soukromé cloudy, a zároveň pomáhají zajistit dodržování předpisů a oddělené uchování dat,“ tvrdí Parag Patel, viceprezident společnosti VMware pro globální strategické aliance.

„Řešení pro správu klíčů na platformě Trend Micro SecureCloud vám zajistí kontrolu nad tím, kdy a kde lze přistupovat k datům. Tyto technologie zajišťují šifrování pro veřejné i soukromé cloudy, aby mohly podniky bezpečně pracovat v prostředí s větším počtem různých nájemců. Právě na tento typ řešení čekají podniky a organizace, které by rády využily úspory nákladů v IT cloudech, ale nemohou slevit ze svých potřeb a závazků v oblasti zabezpečení,“ poukazuje Eric Domage, vedoucí výzkumu bezpečnostního softwaru a služeb společnosti IDC Western Europe.

Máte vše pod kontrolou, protože máte šifrovací klíče
Již brzy patentovaný přístup SecureCloud integruje jedinečnou správu klíčů podle firemních zásad, šifrování v souladu s oborovými standardy a ověřování na virtuálních serverech pro snadné a bezpečné nasazení dat v prostředí soukromých i veřejných cloudů. Tento odlehčený přístup umožňuje uživatelům cloudu zabezpečit citlivé informace bez nutnosti instalovat mnohem komplikovanější infrastrukturu bezpečnostních souborů. Dokáže zajistit služby v soukromém cloudu, kde se nachází podnikové datové centrum, ve veřejném cloudu spravovaném poskytovateli služeb mimo váš podnik, nebo v hybridním cloudu, který kombinuje vlastnosti cloudu soukromého a veřejného. Uživatelé si sami vyberou a spravují svá bezpečnostní řešení, a díky tomu mají svobodu a možnost využít služeb libovolného poskytovatele nebo modelu implementace, který odpovídá jejich potřebám.

SecureCloud vkládá výhradní péči o šifrovací klíče do rukou uživatelů, zatímco jiná šifrovací řešení péči o klíče obvykle sdílejí nebo zajišťují sama. Tento přístup nabízí „rozdělení povinností“, které umožňují zákazníkům cloudu efektivně využít schopností a přínosů služeb z cloudu a zároveň si zachovat kompetence nakládat s informacemi ve svém prostředí. SecureCloud také pomáhá uživatelům splnit požadavky bezpečnostních standardů stanovené v předpisech jako HITECH, PCI DSS či GLBA, když pomocí silných šifrovacích metod chrání citlivé informace a informace, které lze vystopovat ke konkrétním osobám. Výhradní schopnost diktovat si, kdy a kde jsou šifrovací klíče nasazeny, umožní vlastníkům dat udržet si v konečném důsledku naprostou kontrolu nad svými informacemi a bezpečně pracovat v libovolném prostředí cloud computingu.

Rozšíření rodiny produktů Trend Micro do prostředí veřejných i soukromých cloudů
Společnost Trend Micro významně investovala do rodiny produktů zajišťujících vícevrstevnou ochranu pro prostředí cloudu a virtuální prostředí.

Trend Micro™ Deep Security v současnosti pomáhá předcházet krádežím dat, narušení podnikání a porušování předpisů díky komplexnímu zabezpečení serverů pro dnešní virtualizovaná datová centra. Nejnovější verze Deep Security nyní obsahuje antimalware bez agenta a ochranu specializovanou na virtualizovaná prostředí a efektivně využívá technologii VMware vShield Endpoint k zajištění lepší ochrany serverů před narušením bezpečnosti dat a striktnějšího dodržování předpisů. Trend Micro™ Core Protection for Virtual Machines navíc zajišťuje ochranu proti malwaru pro aktivní i neaktivní virtuální servery v prostředí VMware vSphere™.

Trend Micro SecureCloud není jen dalším přírůstkem do rozsáhlé sestavy řešení pro zabezpečení cloudu, ale zaměřuje se specificky na zabezpečení a řízení dat uložených a používaných v soukromých i veřejných cloudech. Toto nové řešení dokáže spolupracovat s produktem Trend Micro Deep Security a oba produkty se navzájem doplňují: Deep Security poskytuje bezpečný kontejner, kam mohou zákazníci vložit své aplikace a kde mohou manipulovat svými daty, zatímco SecureCloud šifruje a kontroluje data uložená mimo tento kontejner, aby k nim měli přístup pouze vlastníci šifrovacích klíčů.

Dostupnost betaverze produktu SecureCloud a nároky na platformu cloudu
Produkt SecureCloud dodávaný jako SaaS (Software jako služba) představuje robustní řešení pro ochranu informací v soukromých cloudech i v prostředí typu IaaS (Infrastruktura jako služba). Trend Micro SecureCloud je dostupný okamžitě a případní zájemci mohou požádat o účast na práci s betaverzí na adrese www.secureclou­d.com. Betaverze produktu SecureCloud podporuje platformy Amazon EC2, Eucalyptus nebo VMware a lze očekávat, že bude široce dostupná od posledního čtvrtletí letošního roku.

Trend Micro SecureCloud je součástí Trend Micro™ Enterprise Security – úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu, která je založena na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™. Trend Micro Enterprise Security zajišťuje maximální ochranu před novými hrozbami a zároveň minimalizuje náklady a komplikace spojené se správou zabezpečení.

O společnosti Trend Micro
Společnost Trend Micro Inc., globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, byla založena roku 1988 a má více než dvacetileté zkušenosti s budováním bezpečnějšího světa, kde si mohou spotřebitelé i podniky vyměňovat digitální informace. Sídlí v Tokiu a zaměstnává více než 4400 lidí ve 23 zemích světa. Jako průkopník stojí v první linii svého oboru. Rozvíjí technologie integrovaného řízení hrozeb pro ochranu kontinuity provozu, osobních informací a majetku před malwarem, spamem, úniky data a nejnovějšími webovými hrozbami.

Další informace o nejnovějších hrozbách získáte z TrendWatch na adrese www.trendmicro­.com/go/trendwat­ch .

Flexibilní řešení Trend Micro jsou nepřetržitě podporována experty v oboru zpravodajství a analýzy hrozeb po celém světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).