Hlavní navigace

Trend Micro rozšiřuje a vylepšuje řešení zabezpečující podniková prostředí pro komunikaci a týmovou

[Tisková zpráva]

Sdílet

Trend Micro rozšiřuje a vylepšuje řešení zabezpečující podniková prostředí pro komunikaci a týmovou spolupráci

Průkopník na poli bezpečnosti si upevňuje vedoucí pozici v oblasti ochrany mailových serverů novým bezpečnostním řešením obsahujícím zabezpečení obsahu a antivirovou a antispamovou ochranu podnikových e-mailů, instantních messengerů a prostředků pro týmovou spolupráci.

12. červenec 2005 — Společnost TREND MICRO, Inc. (symbol na japonské burze TSE: 4704; symbol na americké burze NASDAQ: TMIC), vedoucí firma v oblasti vývoje aplikací a služeb pro antivirovou ochranu sítí a internetového obsahu, ohlásila nové a vylepšené řešení pro ochranu proti virům, nežádoucímu obsahu a spamu určené pro některá z nejpokročilejších prostředí elektronické pošty, instantního messagingu a týmové spolupráce. Poslední nabídka dále rozšiřuje možnosti softwaru Trend Micro zajistit bezpečný provoz rozsáhlé podnikové infrastruktury pro týmovou spolupráci a zabezpečit celý komunikační kanál před výskytem útoků, které mohou využít a ohrozit otevřenost takových prostředí.

Řešení Trend Micro pro komunikační a týmová prostředí zahrnují:

  • IM Security pro Microsoft Office Live Communication Server (nová verze 1.0)
  • ScanMail pro Microsoft Exchange (nová verze 7.0)
  • ScanMail pro Lotus Domino (nová verze 3.0)
  • Portal Protect pro Microsoft SharePoint (nová verze 1.6)
  • InterScan Messaging Security Suite
  • Spam Prevention Solution

Tato vylepšená řešení přicházejí v době, kdy při provozu vzájemně provázaných serverových aplikací, jako jsou Microsoft Exchange, Lotus Domino a Microsoft SharePoint, stále rostou bezpečnostní rizika. Jde o různé síťové červy, viry, spam a další nežádoucí obsah, které mohou rychle proniknout do organizace a rozšířit se k jejím obchodním partnerům, zákazníkům nebo do široké veřejnosti. Následné odstraňování škodlivého softwaru a obsahu i jimi způsobených škod je nákladné a časově náročné.

S nástupem komunikačních nástrojů a týmových prostředí se výrazně zvyšuje ničivý potenciál škodlivého kódu, spamu a nežádoucího obsahu. Se stále větším rozšířením těchto technologií se vynořuje nová vlna kombinovaných hrozeb, které využívají bohaté možnosti spolupráce nabízené těmito aplikacemi. Integrovaná bezpečnostní řešení, jež zahrnují odbornou technickou podporu a rychlé služby, pomohou důsledky takových útoků minimalizovat.

„Trend Micro poskytuje rozmanité možnosti zabezpečení, čímž pomáhá zákazníkům zajistit návratnost investic do vyspělých komunikačních platforem, které jsou základem dnešních prostředí pro týmovou spolupráci,“ uvedl Max Cheng, výkonný viceprezident a generální ředitel Trend Micro odpovědný za podnikové produkty. „V rámci strategie Trend Micro pro ochranu podnikové IT infrastruktury se naše bezpečnostní řešení integrují s dalšími produkty a službami a poskytují ochranu celopodnikových sítí v potřebném rozsahu.“

Nejnovějším členem rodiny produktů pro zabezpečení komunikace je Trend Micro IM Security pro Microsoft Office Live Communication Server, který pomáhá chránit programy pro okamžité posílání zpráv před zneužitím červy typu Bropia, Kelvir nebo Fatso. Bez příslušné ochrany proti škodlivému softwaru a nežádoucímu obsahu jsou tyto prostředky stejně zranitelné jako e-mail.

Trend Micro ScanMail pro Microsoft Exchange 7.0 nyní kromě funkcí pro virové skenování a centralizovaný management obsahuje i volitelné technologie, které zabraňují pronikání spamu a filtrují přicházející obsah s cílem zajistit plynulou e-mailovou komunikaci.

Vedle výše uvedených řešení Trend Micro pokračuje ve vývoji dalších řešení zabezpečujících podnikové aplikace pro komunikaci a týmovou spolupráci od takových dodavatelů, jako jsou Microsoft, IBM a Oracle.

O společnosti TREND MICRO
Společnost TREND MICRO je přední světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.tren­dmicro-europe.com

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated. NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc. Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Pro další informace laskavě kontaktujte:
Tamara Smolová
Agentura CREO, spol.s.r.o.
tel.: + 420 602 217 194
e-mail: tamara.smolova@cre­o.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).