Hlavní navigace

Trend Micro rozšiřuje ochranu podniků proti webovým hrozbám o nový nástroj InterScan Web Security Appliance

[Tisková zpráva] Nová verze populárního nástroje pro webovou bezpečnost nyní doplňuje řešení Trend Micro Total Web Threat Protection; rozšiřuje ochranu proti záludným webovým útokům.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie — 4. září 2007 — Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, ohlásila nejnovější přírůstek do svého portfolia řešení, které chrání podnikové uživatele před webovými hrozbami. Trend Micro InterScan™ Web Security Appliance nabízí ochranu sítě typu all-in-one před příchozími útoky, jako jsou viry, spyware, nebezpečné webové stránky a nevhodný webový obsah.

Nástroj je nyní dostupný ve dvou verzích: InterScan Web Security Appliance Standard a InterScan Web Security Appliance Advanced. Druhý jmenovaný poskytuje uživatelům vedle funkcí standardní verze navíc plně integrované filtrování URL a zabezpečení appletů a prvků ActiveX založené na politikách

InterScan Web Security Appliance nyní obsahuje zjišťování důvěryhodnosti webových stránek v reálném čase od Trend Micro. Funkce hodnotí bezpečnost dané webové stránky podle jejího chování i obsahu. Tato vedoucí technologie pro zjišťování reputace stránek doplňuje výkonné skenování obsahu a filtrování URL, kterými produkt disponuje již několik let.

Webové stránky se rychle stávají největším semeništěm malwaru. Narozdíl od dřívějška, kdy malware útočil jednorázově, stahují dnešní škodlivé kódy rozesílané s cílem obohacení útočníka několik malwarových komponent bez vědomí oběti. Díky své vícevrstvé ochraně před bezpečnostními hrozbami je InterScan Web Security Appliance schopen řešit mnoho bezpečnostních problémů, jimž čelí IT oddělení i koncoví uživatelé v podnicích.

Jedním z nejnaléhavějších problémů IT administrátorů je infekce notebooků a dalších mobilních zařízení, které se používají mimo podnikovou síť. Po opětovném připojení do sítě je pak malware schopen infikovat jiná zařízení a dokonce vynést na internet intelektuální vlastnictví podniku a další data. Kromě blokování odchozích transakcí na internetové servery řízené malwarem je InterScan Web Security Appliance úzce integrován se službami Trend Micro Damage Cleanup Services. Toto řešení automaticky opravuje a obnovuje koncové body sítě v případě, že jsou na webové bráně odhaleny odchozí malwarové aktivity.

InterScan Web Security Appliance nabízí podnikům možnost jednoduché ochrany jejich webové brány typu ‚plug-and-protect‘. Příchozí a odchozí provoz je analyzován a nástroj tak funguje jako chybějící článek podnikového bezpečnostního řetězu. Webová konzola umožňuje administrátorům centrální management a maximální flexibilitu při definování přístupových práv pro delegovanou správu. Stejně jako u všech ostatních podnikových řešení Trend Micro může být více nástrojů InterScan Web Security Appliance centrálně řízeno pomocí Trend Micro Control Manageru™. Tato centrální správa umožňuje administrátorům efektivně monitorovat a spravovat celé vícevrstvé bezpečnostní portfolio od Trend Micro.

„Ochrana proti webovým hrozbám je klíčovým problémem podniků“, řekl Tom Miller, generální manažer Trend Micro pro podnikové zákazníky. „Robustní, snadno použitelné bezpečnostní řešení, které poskytuje proaktivní ochranu před těmito záludnými útoky. InterScan Web Security Appliance těmto potřebám výborně vyhovuje.“

Produktová řada InterScan
Mezi další produkty z rodiny InterScan patří například InterScan Web Security Suite, InterScan Messaging Security Suite, InterScan Gateway Security Appliance, InterScan VirusWall™ for SMB (malé a střední podniky) a InterScan WebProtect™ pro Microsoft Internet Security and Acceleration Server.

Dostupnost a cena
Trend Micro InterScan Web Security Appliance Advanced bude k dispozici od 17. září. Ceny jsou k dispozici na vyžádání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).