Hlavní navigace

Trend Micro rozšiřuje své portfolio pro ochranu dat akvizicí firmy Mobile Armor

[Tisková zpráva] Zákazníci budou moci využít komplexní sady šifrovacích funkcí pro zabezpečení dat od koncových bodů až po cloud.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie / St. Louis, Missouri – 8. prosince 2010 – Společnost Trend Micro, Incorporated (TSE: 4704) oznámila podepsání konečné dohody o koupi firmy Mobile Armor specializované na ochranu dat. Tento krok; má rozšířit portfolio produktů Trend Micro pro ochranu dat. Majoritním vlastníkem společnosti Mobile Armor se sídlem v St. Louis ve státě Missouri je firma Dolphin Equity z New Yorku v americkém státě New York. Finanční podmínky zveřejněny nebyly. Očekává se, že transakce, jejíž uzavření je vázáno na splnění určitých podmínek, včetně schválení regulačními orgány, bude realizována nejpozději 31. prosince 2010.   

Nabídky na ochranu dat pod značkou Mobile Armor zajišťují šifrování celých disků, souborů/složek a přenosných médií pro koncové body. Rozšíří stávající sestavu produktů Trend Micro pro prevenci ztráty dat, šifrování elektronické pošty a šifrování v cloudu. Tato akvizice dále posílí vedoucí pozici společnosti Trend Micro v oblasti ochrany a šifrování dat od koncových bodů až po cloud pro všechny významné zákaznické segmenty. Malé a střední podniky, velké korporace i vládní organizace získají dosud nevídanou centrálně řízenou ochranu dat a zároveň výhody flexibilnější a účinnější vrstvy ochrany díky šifrování dat nezávisle na tom, kde se nacházejí.  

Potřebu ochrany dat si uvědomuje stále více podniků. IDC odhaduje, že trh pro šifrování koncových bodů bude až do roku 2014 každoročně růst zhruba o 14 % (složená roční míra růstu, CAGR). Státní i národní vládní orgány schvalují stále přísnější legislativu, jako např. americký Zákon o vyspělých technologiích (HITECH Act), britský Zákon o ochraně dat (Data Protection Act) a německý Federální zákon o ochraně dat. Spolu s bezpečnostním standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) jsou tyto předpisy hnací silou pro potřebu šifrovat citlivé informace a chránit soukromí. Zavádění šifrování urychlují také častější narušení bezpečnosti dat a rostoucí náklady s nimi spojené, protože nutí organizace snažit se zmírňovat rizika a chránit citlivé informace před neoprávněným přístupem.   

„Tato akvizice rozšíří náš dosah na trhu zabezpečení koncových bodů a zajistí našim zákazníkům osvědčené technologie pro šifrování dat na laptopech, tabletech a inteligentních telefonech. Řešení značky Mobile Armor podporují naši vizi ochrany digitálních informací, ať se nacházejí kdekoli, a doplňují naše nedávné oznámení představující produkt Trend Micro SecureCloud pro zabezpečení a kontrolu dat v cloudu,“ tvrdí Eva Chen, generální ředitelka Trend Micro. „Šifrovací sada Mobile Armor pro koncové body obohatí naše portfolio ochrany dat pro éru cloud computingu.“  

„Kupující orientovaní na zabezpečení si mohou být u řešení Mobile Armor jisti, že se jedná o solidní, osvědčené řešení, které má kvality, certifikace a kritické bezpečnostní funkce, jaké jiná řešení zabezpečení dat nemají. Předpokládáme, že u zákazníků bude Mobile Armor doplňovat strategii ochrany dat Trend Micro a přispívat k iniciativám mobilního zabezpečení a zabezpečení z cloudu společnosti Trend Micro. Celosvětový dosah a rozsáhlé prostředky Trend Micro přinesou klientele značky Mobile Armor přidanou hodnotu,” prohlašuje Michael Menegay, generální ředitel Mobile Armor.  

„Různé zdroje odhadují se, že se každoročně pohřešují statisíce laptopů, telefonů a přenosných paměťových zařízení, ať už jsou ztracena nebo odcizena, a data v nich uložená jsou bez povolení kopírována a samotné přístroje upgradovány a vyměňovány, aniž by z nich byla tato data odstraněna,“ uvádí nedávná zpráva společnosti Gartner*. „Mobilní ochrana dat (MDP) je atraktivním doplňkem produktových sad pro ochranu koncových bodů (EPP), které již zahrnují podnikové antiviry (AV), ochranu proti spywaru, osobní firewall a systém prevence narušení zabezpečení hostitelských stolních počítačů.” 

*Gartner, Inc., Magic Quadrant for Mobile Data Protection, John Girard, Eric Ouellet, 7. září 2010.  

O společnosti Trend Micro

Společnost Trend Micro Inc., globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, byla založena roku 1988 a má více než dvacetileté zkušenosti s budováním bezpečnějšího světa, kde si mohou spotřebitelé i podniky vyměňovat digitální informace. Sídlí v Tokiu a zaměstnává více než 4400 lidí ve 23 zemích světa. Jako průkopník stojí v první linii svého oboru. Rozvíjí technologie integrovaného řízení hrozeb pro ochranu kontinuity provozu, osobních informací a majetku před malwarem, spamem, úniky data a nejnovějšími webovými hrozbami.  

Další informace o nejnovějších hrozbách získáte z TrendWatch na adrese www.trendmicro­.com/go/trendwat­ch .  

Flexibilní  řešení Trend Micro jsou nepřetržitě podporována experty v oboru zpravodajství a analýzy hrozeb po celém světě.  

Tato řešení  jsou založena na platformě Smart Protection Network, inovační  infrastruktuře typu cloud-klient, která spojuje propracovanou technologii kontroly reputace, smyčky zpětné vazby a odborné znalosti výzkumných pracovníků TrendLabs℠, a zajišťuje tak okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami. Důvěryhodná bezpečnostní řešení Trend Micro sahají od produktů pro jednotlivá spotřebitelská PC až po zabezpečení a řízení hrozeb na úrovni velkých korporací. Produkty Trend Micro prodávají obchodní partneři z celého světa. Další informace naleznete na adrese www.trendmicro­.com

O společnosti Mobile Armor 

Mobile Armor, Incorporated je inovátor a leader v oblasti technologií šifrování dat a správy mobilních zařízení. Společnost Mobile Armor nabízí důvěryhodná řešení pro zabezpečení dat pro komerční a vládní organizace. Mezi její významné zákazníky patří armáda Spojených států amerických, americké námořnictvo, civilní úřady a zákazníci na všech úrovních zdravotnických a finančních služeb. Mobile Armor Data Encryption & Device Management Suite je centrálně spravované a plně integrované řešení pro hardwarové a softwarové šifrování pro stolní počítače, laptopy, inteligentní telefony, CD/DVD a USB flash disky.  Mobile Armor je držitelem prestižního ocenění DARTT (Data at Rest Tiger Team) amerického ministerstva obrany, díky němuž může prodávat své řešení vládě Spojených států. Technologie Mobile Armor je ověřena pro FIPS 140–2 na úrovních 2 a 3 a má certifikaci pro standardy zabezpečení stanovené americkým institutem NIST (National Institute of Standards and Technology). Navíc je ve fázi závěrečného přezkoumání pro certifikaci EAL-4+ (Common Criteria Evaluation Assurance Level 4+).