Hlavní navigace

Trend Micro rozšiřuje svou strategii zabezpečení virtualizace i portfolio produktů pro zabezpečení virtualizace desktopů

[Tisková zpráva] Na základě svých odborných znalostí v oblasti zabezpečení virtualizace koncových bodů a serverů vyvíjí Trend Micro technologie a strategie nové generace, které chrání virtuální prostředí.

Sdílet

Kalifornie – 7. června 2010 – Společnost Trend Micro oznámila, že rozšiřuje své portfolio pro zabezpečení virtualizace, aby umožnila podnikům plně využít výhod jejich infrastruktury stolních počítačů. Strategie Trend Micro pro virtualizaci stolních počítačů je komplexní z hlediska technologií ochrany, flexibilní z hlediska scénářů nasazení a osvědčená, neboť je na trhu, zabezpečuje prostředí virtuálních desktopů a umožňuje maximální návratnost investic už od roku 2009. V těchto dnech firma představila a uvedla na trh nejnovější produkt pro virtuální desktopy, Trend Micro™ OfficeScan 10.5, který je zatím posledním přírůstkem do virtualizačního portfolia Trend Micro. [Multimediální oznámení týkající se produktu Trend Micro OfficeScan 10.5 naleznete zde.]

„Nejnovější inovace v oblasti virtualizace a virtuálních desktopů jsou příkladem naší strategie tvorby zabezpečení pro virtualizovaná prostředí a cloudy. Naším cílem je zpřístupnit zákazníkům veškeré výhody virtualizačních iniciativ, aniž by zabezpečení nějak omezovalo výkonnost či rozšiřitelnost,“ říká Steve Quane, vedoucí produktové sekce Trend Micro. „Věříme, že implementace virtuálních desktopů budou stále populárnější. Jako jedni z prvních inovátorů v oblasti zabezpečení virtualizace a díky pevným vztahům se všemi klíčovými poskytovateli v ekosystému virtualizace můžeme na trhu nabídnout nejkomplexnější a nejflexibilnější dostupná řešení virtuálních stolních počítačů – dnes i v budoucnosti.“

Jak Trend Micro zabezpečuje a zkvalitňuje prostředí virtuálních desktopů?
Protože různé scénáře virtualizace stolních počítačů vyžadují řešitelské přístupy na míru, vytváří Trend Micro produkty a řešení, která splňují nejrůznější bezpečnostní potřeby. Podniky mohou využít bezpečnostní řešení na bázi virtuálních zařízení, která lze snáze zajistit a spravovat a která zároveň představují menší zátěž pro hostitele. Nyní nabízíme také řešení pro zabezpečení virtualizace stolních počítačů na bázi agentů v rámci virtuálních strojů, která nabízí flexibilní úroveň zabezpečení pro komplexní ochranu s podporou infrastruktury Trend Micro™ Smart Protection Network™ pro rychlejší a méně náročnou ochranu z cloudu.

Trend Micro je o krok napřed a přináší bezpečnostní řešení šitá na míru specifickým potřebám virtualizovaných i fyzických prostředí:

  • Trend Micro™ Core Protection for Virtual Machines je první antimalwarový produkt v oboru postavený na hypervisorových rozhraních API, jako je VMsafe, a určený specificky pro zabezpečení aktivních i neaktivních virtuálních počítačů. Je dostupný od července 2009 a nabízí účelový antimalware pro prostředí VMware.
  • Trend Micro™ Deep Security je prvním bezpečnostním řešením v oboru, které je určeno k poskytování obrany proti vniknutí do virtuálních i fyzických systémů a využívá virtuální zařízení na bázi VMsafe i agenty v rámci virtuálních desktopů. Dostupné od listopadu 2009.
  • Nově ohlášený produkt Trend Micro OfficeScan 10.5, který bude dostupný koncem července, nabízí první hypervisorovou „agnostickou“ ochranu koncových bodů v oboru pro virtualizované stolní počítače pracující ve všech významných prostředích virtuálních desktopů. [Viz multimediální oznámení zde.]

„Náš vztah se společností Trend Micro vede k inovativním řešením, která zkvalitňují zabezpečení prostředí VMware vSphere™,“ uvedl Vittorio Viarengo, viceprezident sekce produktů pro stolní počítače společnosti VMware. „Když se teď virtualizace desktopů stále víc rozmáhá, mohou nová řešení a strategie společnosti Trend Micro pomoci řešit problémy zabezpečení specifické pro virtualizaci stolních počítačů. Přístup společnosti Trend Micro může zlepšit zabezpečení virtuálních desktopů v prostředí VMware View™ bez výraznějších dopadů na míru konsolidace virtuálních strojů a chrání stávající investice zákazníků.“

„Trend Micro má velmi dobrou pozici, umožňující přenesení předních řešení pro zabezpečení PC do virtualizovaného prostředí díky integraci se všemi klíčovými dodavateli virtualizace a díky tomu, že si společnost uvědomuje, že se prostředí virtuálních stolních počítačů liší od prostředí fyzických desktopů, ale obě kategorie potřebují společnou správu zabezpečení a bezpečnostní zásady,“ vysvětluje Jon Oltsik, hlavní analytik Enterprise Strategy Group.

Oltsik pokračuje: „Trend Micro nabízí tuto ochranu, aby mohly podniky spravovat svá fyzická i virtuální aktiva způsobem, který omezí náklady, zkvalitní provoz, bude dál blokovat nejaktuálnější hrozby a skutečně zajistí zabezpečení i bezproblémovou práci uživatelů. Právě to firmy chtějí.“

Co nás čeká v zabezpečení virtualizovaných desktopů?
Trend Micro je průkopníkem zabezpečení virtualizovaných prostředí a své zkušenosti se zabezpečením virtualizovaných stolních počítačů využije k vytváření silnějších, bezprostřednějších produktových řad pro ochranu podnikových dat. Společnost pracuje na vytvoření bezpečnostních řešení, která minimalizují nároky na prostředky IT a zároveň maximalizují návratnost investic do virtuálních desktopů prostřednictvím flexibilních a adaptibilních virtualizačních řešení, která chrání virtuální stolní počítače.

Trend Micro si uvědomuje, že podniky vyžadují efektivní bezpečnostní řešení, která bez problémů zvládnou fyzická i virtuální prostředí, stejně jako soukromé i veřejné cloudy, a zároveň odstraní komplikace spojené s jejich provozem a správou, a proto bude nadále úzce spolupracovat s dodavateli virtualizačních platforem na nabídkách nových mechanismů ochrany.

Podrobnější informace k tématu

  • Podle zprávy Nemertes Research z roku 2009 o plnění požadavků virtuální infrastruktury je společnost Trend Micro jediným zúčastněným dodavatelem zabezpečení, který má všechny schopnosti, jež Nemertes považuje za důležité pro zabezpečení virtualizace. Nemertes ve své zprávě předpovídá, že do roku 2013 bude až 50 % organizací využívajících virtualizaci potřebovat nějakou formu zabezpečení virtualizovaného prostředí. Úplné znění zprávy naleznete zde.
  • Informace o virtualizaci stolních počítačů obecně, o problémech s použitím tradičního zabezpečení v tomto novém prostředí a o tom, proč si analytici myslí, že je Trend Micro v jedinečné pozici pomoci firmám maximalizovat zabezpečení virtuálních desktopů i návratnost investic zároveň. Video najdete zde.
  • V tomto exkluzivním videozáznamu natočeném pro Trend Micro se Jon Oltsik, hlavní analytik Enterprise Strategy Group, zabývá hnacími silami trhu virtualizace stolních počítačů a tím, jak Trend Micro ukazuje ostatním cestu, když vytváří nový model zabezpečení koncových bodů pro virtuální desktopy, který využívá lokální prostředky i prostředky z cloudu. Video najdete zde.
  • Tiskové prezentace, snímky obrazovek a další materiály naleznete v mediálním balíčku zde.
  • Další informace o nejnovějších inovacích Trend Micro v oblasti zabezpečení virtualizace naleznete zde.
  • Informace o tom, jak Trend Micro využívá nejnovější produkty a rozhraní API VMware, aby pomohla zákazníkům společnosti VMware zabezpečit jejich prostředí, naleznete zde.

O společnosti Trend Micro:
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a spotřebitele. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na adrese http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch. Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro™ Smart Protection Network™, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu, která kombinuje propracovanou technologii kontroly reputace z cloudu, zpětnovazebné smyčky a odborné znalosti výzkumných pracovníků TrendLabsSM pro zajištění ochrany před nejnovějšími hrozbami v reálném čase. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím www.trendmicro.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).