Hlavní navigace

Trend Micro rozvíjí zabezpečení pro telefony smartphone

[Tisková zpráva] Cupertino, CA – 13. listopadu 2006 – Společnost Trend Micro, Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), přední poskytovatel softwaru a služeb v oblasti antivirového zabezpečení a ochrany internetového obsahu, oznámila, že rozšířila úspěšnéhé řešení Trend Micro™ Mobile Security o nové funkce. Řešení Trend Micro Mobile Security 3.0 rozšiřuje ochranu před hackery a průniky a zároveň vylepšuje dosud dostupnou ochranu před nebezpečnými mobilními kódy, malwarem a nevyžádanými zprávami SMS.

Sdílet

Společnost IDC předpokládá, že dodávky cílových mobilních zařízení dosáhnou v roce 2006 téměř 100 miliónů jednotek, a počet hrozeb zaměřených na tato zařízení neustále roste. Vzhledem k rostoucímu šíření telefonů smartphone a zvyšující se dostupnosti sítí WiFi společně s možnostmi rychlejšího stahování vzrůstá nebezpečí vážnějšího útoku.

Společnost Trend Micro se trvale zaměřuje a vylepšuje poskytování řešení, která zabraňují tzv. útočníkům proniknout do zařízení a způsobit poškození nebo výpadek – bez ohledu na to, zda prostřednictvím nebezpečného kódu nebo pokusy o hacking. Řešení Trend Micro Mobile Security 3.0 pomáhá „mobilním“ spotřebitelům a profesionálům chránit se před nebezpečnými útočníky, kteří se pokoušejí nedovoleným způsobem získat citlivé informace.

„Vyšší rychlosti stahování u zařízení, ve kterých jsou soustředěna data, přinášejí nové aplikace, webový přístup a e-mailové nabídky – to vše pomáhá „mobilnímu“ životnímu stylu mnoha lidí, kteří používají zařízení, jakými jsou telefony smartphone,“ uvedl Raimund Genes, generální ředitel segmentu Trend Micro Incubation. „Nicméně rozšiřující se popularita telefonů smartphone pravděpodobně přiláká také více nebezpečných útočníků, kteří hledají způsob, jak si podvodně vydělat. Zatímco hrozby, které jsme dosud identifikovali, jsou omezené na jejich schopnosti, cílem společnosti Trend Micro je zlepšovat naši technologii tak, abychom byli před těmito útočníky stále o krok napřed. Důkazem této snahy je řešení Trend Micro Mobile Security 3.0.“

Bezpečnostní řešení Trend Micro Mobile Security nedávno získalo ocenění Gold Star Mobile Star Award™ od společnosti MobileVillage®, která je již 14 let špičkou v oblasti rozvoje trhu a zpravodajských služeb prostřednictvím mobilních technologií.

Páté výroční předávání cen Mobile Star Awards mělo za cíl ocenit a podpořit nejlepší výrobce, produkty, implementace a špičky v mobilní a bezdrátové technologii. Vítěze volí abonenti bezplatného online bulletinu Go Mobile®, který společnost MobileVillage rozesílá výkonným technologickým pracovníkům, profesionálním uživatelům mobilních technologií, manažerům IT, vývojářům a novinářům, kteří se zabývají moderními technologiemi.

Řešení Trend Micro Mobile Security 3.0 se vyznačuje co nejjednodušším používáním a poskytuje uživatelům jednoduché rozhraní pro zajištění maximálního zabezpečení s minimálním dopadem na uživatele a zařízení. Nové funkce brány firewall a detekce průniku pomáhají blokovat nebezpečné útoky prostřednictvím ochrany, kterou lze nastavit na nízký, střední nebo vysoký stupeň s rozšířenou možností blokování konkrétních IP adres a portů.

Řešení Trend Micro Mobile Security 3.0 podporuje celou řadu zařízení, která používají různé operační systémy. Mezi podporované operační systémy patří Windows Mobile 5.0 (telefony smartphone a kapesní počítače) a Symbian OS 9.1/S60 3. vydání.

Řešení Trend Micro Mobile Security 3.0 pro operační systém Windows Mobile 5.0 (telefony smartphone a kapesní počítače) je k dispozici ihned s cenou od $34.95 za zařízení. Řešení Trend Micro Mobile Security 3.0 pro operační systém Symbian/S60 3. vydání bude k dispozici v roce 2007. Další informace a úplný seznam podporovaných zařízení je k dispozici na webu www.trendmicro­.com/mobilese­curity.