Hlavní navigace

Trend Micro spouští Titanium 2011 s využitím technologií typu cloud-klient na ochranu proti počítačové kriminalitě

[Tisková zpráva] Snadno ovladatelné internetové zabezpečení s využitím technologií cloud-klient blokuje hrozby jako např. napadené webové stránky, phishing, viry a spyware dřív, než se dostanou k vašemu počítači.

Sdílet

CUPERTINO, Kalifornie, 31. srpna 2010 – Společnost Trend Micro Incorporated, globální leader v boji proti počítačové kriminalitě, dnes uvolnila nový bezpečnostní software, který nabízí nejmodernější ochranu spotřebitelských dat, s optimálním výkonem a snadným ovládáním. Trend Micro Titanium Security 2011 zastaví viry, spyware i phishing dřív, než se dostanou k vám, k vaší rodině nebo k počítači s vaší domácí kanceláří.

Titanium 2011 využívá revoluční strategii typu cloud-klient, která spojuje služby kontroly reputace webových stránek, e-mailu a souborů poskytované z cloudu s technologií Trend Micro Smart Scanning pro průběžně aktualizovanou ochranu proti rafinovaným hrozbám dneška v reálném čase. Nová rodina obsahuje tři produkty: Titanium™ Antivirus+, Titanium™ Internet Security a Titanium™ Maximum Security. Každý z nich nabízí zákazníkům výkonnější, nejlépe ovladatelný bezpečnostní software zajišťující maximální ochranu.

Inteligentnější ochrana
Část aplikace se nachází na serverech společnosti Trend Micro, a tak dokáže Titanium 2011 zastavit hrozby ještě dřív, než se dostanou k chráněnému PC. Zároveň tato architektura zčásti umístěná v cloudu snižuje nároky na procesor, paměť a úložný prostor chráněného počítače, a díky tomu přináší významné zvýšení výkonu. První nezávislé testování již v testovacích scénářích, které vycházejí z reálných situací, ukázalo, že je Titanium leaderem v oblasti ochrany a výkonu určeným k aktivnímu zastavení internetového malwaru.

„Titanium 2011 je pro spotřebitele jednoznačně výhrou,“ tvrdí Carol Carpenter, výkonná generální ředitelka divize spotřebitelů a malých podnikatelských jednotek společnosti Trend Micro. „Naše nová technologie přináší zcela novou úroveň ochrany rodiny a PC a představuje nejúčinnější způsob, jak se postavit explozi skutečných online hrozeb, kterou lze očekávat i nadále. Představuje významný krok kupředu pro naše zákazníky, pro Trend Micro i pro celé odvětví.“

Titanium zajišťuje okamžitou ochranu přímo z internetového cloudu pomocí mechanismu Trend Micro Smart Scan. Díky internetovému přístupu k průběžně aktualizovaným databázím reputace Trend Micro je odezva na hrozby podstatně rychlejší než u tradičního bezpečnostního softwaru. Takové aplikace vyžadují pravidelné stahování objemných signatur malwaru, které poskytují méně účinnou ochranu než přístup produktu Titanium 2011 k nejaktu­álnějším datům o reputaci.

Mechanismus Smart Scan pracuje také s lokálními indexy a mezipamětí, s heuristickými technologiemi a monitorováním chování, a to vše se nachází na PC zákazníka, takže jsou uživatelská data chráněna, i když je počítač právě offline. Tato výkonná kombinace bojuje proti hrozbám v cloudu i na lokálním počítači.

Trend Micro Titanium 2011 také využívá infrastrukturu Trend Micro™ Smart Protection Network™, která pracuje diskrétně na pozadí, kde analyzuje soubory a internetové aktivity a hledá hrozby. Uživatelé se už nemusí starat o udržování rozsáhlé, průběžně aktualizované databáze ochranných signatur na pevném disku lokálního počítače, protože služby kontroly reputace, jež využívá Titanium Security 2011, se nacházejí v cloudu. Jedná se o zcela nový způsob ochrany uživatelských dat.

Starší bezpečnostní aplikace společnosti Trend Micro i konkurenční produkty ukládaly informace o hrozbách na samotném chráněném počítači. Kromě toho, že pro vyhodnocení hrozby vyžadovaly od počítače kontakt s nakaženými stránkami, potřebovaly také časté aktualizace databáze hrozeb.

Vyšší výkonnost
Při přípravě produktu Titanium 2011 se techničtí pracovníci Trend Micro nesoustředili jen na zajištění lepší ochrany, ale i na zvýšení výkonu a výsledkem je podstatně tenčí aplikace, která je menší a zároveň má nižší nároky na procesor a paměť.

Titanium 2011 přináší zákazníkům změny v celé řadě klíčových oblastí, včetně rychlejších kontrol a menších nároků na paměť a procesor, a udržuje rovnováhu mezi důkladností a efektivitou. Mezi další vylepšení patří rychlejší spuštění systému, rychlejší kopírování souborů, menší instalační program a úplná optimalizace kontrol po první instalaci.

„Prostředí hrozeb je stále rafinovanější a plodnější — a Titanium tuto výzvu přijímá,“ říká Brook Stein, hlavní produktový manažer Trend Micro. „Zákazníci se nám svěřují, že už jsou unavení z toho, jak jim bezpečnostní software zpomaluje počítače, ale nejsou ochotní obětovat kvalitu ochrany. Naší odpovědí je Titanium 2011, nejrobustnější a nepochybně i nejlépe ovladatelný ochranný systém, jaký jsme kdy vytvořili.“

Snadnější použití
V přepracovaném rozhraní na bázi modulů widget mohou uživatelé produktu Titanium 2011 snadno procházet a kontrolovat nastavení a sestavy. Zároveň software pomáhá rodičům chránit děti, které se připojí online, před počítačovými zločinci a nevhodným obsahem a dokáže bojovat proti spamu i jiné nevyžádané komerční elektronické poště.

Ve všech třech verzích je produkt Titanium 2011: 

  • Nenáročný na systémové prostředky, takže jsou PC rychlejší.
  • Navržený s ohledem na snadné ovládání a pochopení, nabízí jednoduché obrazovky a názorné sestavy.
  • Využívá méně než polovinu paměti a prostoru na disku než jiné bezpečnostní produkty.

Konfigurace je jednoduchá, neboť výchozí nastavení jsou od samého počátku optimalizována pro jednotlivé uživatele a lze je snadno upravovat. Intuitivní sestavy zabezpečení s jednoduchými obrazovkami a grafy poskytují uživatelům vše, co potřebují k porozumění stavu zabezpečení svého počítače. Na kontrolním panelu zabezpečení je na první pohled vidět stav ochrany a byla odstraněna protivná rozevírací okna a rušivá upozornění.

Verze Titanium Maximum Security přidává snadno ovladatelné volby pro bezpečné mazání, vzdálené uzamčení souborů v případě krádeže počítače, ladění systému a 10 GB bezpečné zálohy online s funkcemi synchronizace a sdílení.

Všechny verze produktu Trend Micro Titanium 2011 automaticky vyhledají a odinstalují stávající nepotřebný bezpečnostní software, aby pomohly omezit konflikty, k nimž může docházet při současném použití více řešení.

Dostupnost, cena a nároky
Trend Micro Titanium je rodina tří produktů, které nabízejí účinnou, rychlou a snadno ovladatelnou ochranu, jež využívá cloud computing k blokování hrozeb dřív, než se dostanou k vašemu počítači.

Produkty Trend Micro Titanium 2011 budou v prodeji od 8. září 2010 – v USA v maloobchodní síti a v online obchodě Trend Micro na adrese www.trendmicro.com a ve vybraných zemích celého světa také u maloobchodních prodejních partnerů a různých maloobchodních prodejců online.

  • Trend Micro™ Titanium™ Antivirus+ (29,95 EUR za 1 PC, 39,95 EUR za 3 PC) – Obsahuje antivirus, antispyware a ochranu proti webovým hrozbám, zastavení škodlivých downloadů a vyhledání a blokování škodlivých odkazů v e-mailech a v systémech okamžitého zasílání zpráv.
  • Trend Micro™ Titanium™ Internet Security (39,95 EUR za 1 PC, 49,95 EUR za 3 PC) – Obsahuje vše, co Titanium Antivirus+, plus blokování spamu, nastavitelnou rodičovskou ochranu a prevenci odcizení dat a pomáhá zabránit neautorizovaným změnám aplikací.
  • Trend Micro™ Titanium™ Maximum Security (59,95 EUR za 3 PC) – Obsahuje vše, co Titanium Internet Security, plus 10 GB bezpečné zálohy online s funkcemi synchronizace a sdílení, systémovou optimalizaci, funkci Secure Erase, ochranu Wi-Fi a funkci Remote File Lock pro vzdálené zabezpečení důvěrných souborů, pokud je váš počítač odcizen.

Produkty Trend Micro Titanium 2011 podporují systémy Microsoft Windows® 7 Family s opravnou sadou Service Pack 1 nebo vyšší, Windows Vista s opravnou sadou Service Pack 1 nebo vyšší a Windows® XP Family (32bitový nebo vyšší) s opravnou sadou Service Pack 3 nebo vyšší. Pro systémy Windows 7 a Vista se doporučuje 1 GB paměti, pro systém Windows XP se doporučuje 512 MB a pro všechny tři edice se doporučuje 500 MB prostoru na disku.

O společnosti Trend Micro
Společnost Trend Micro Inc., globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, byla založena roku 1988 a má více než dvacetileté zkušenosti s budováním bezpečnějšího světa, kde si mohou spotřebitelé i podniky vyměňovat digitální informace. Sídlí v Tokiu a zaměstnává více než 4400 lidí ve 23 zemích světa. Jako průkopník stojí v první linii svého oboru. Rozvíjí technologie integrovaného řízení hrozeb pro ochranu kontinuity provozu, osobních informací a majetku před malwarem, spamem, úniky data a nejnovějšími webovými hrozbami.

Další informace o nejnovějších hrozbách získáte z TrendWatch na adrese www.trendmicro­.com/go/trendwat­ch .

Flexibilní řešení Trend Micro jsou nepřetržitě podporována experty v oboru zpravodajství a analýzy hrozeb po celém světě.

Tato řešení jsou často založena na platformě Smart Protection Network, inovační infrastruktuře typu cloud-klient, která spojuje propracovanou technologii kontroly reputace, smyčky zpětné vazby a odborné znalosti výzkumných pracovníků TrendLabs℠, a zajišťuje tak okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami. Důvěryhodná bezpečnostní řešení Trend Micro sahají od produktů pro jednotlivá spotřebitelská PC až po zabezpečení a řízení hrozeb na úrovni velkých korporací. Produkty Trend Micro prodávají obchodní partneři z celého světa. Další informace naleznete na adrese www.trendmicro.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).