Hlavní navigace

Trend Micro posiluje svou strategii zabezpečení dynamických datových center akvizicí společnosti Third Brigade

[Tisková zpráva] Zákazníci získají přístup ke špičkovým kritickým řešením zabezpečení a dodržování předpisů pro fyzické i virtualizované servery a koncové body

Sdílet

Cupertino, Kalifornie a Ottawa, Kanada –12. května 2009 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader v oblasti síťových antivirů a softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu, oznámila konečnou dohodu o akvizici Third Brigade, soukromé společnosti, která se zabývá vývojem bezpečnostního softwaru a softwaru zajišťujícího dodržování předpisů, se sídlem v kanadské Ottawě. Trend Micro tuto firmu kupuje, aby podpořila svou strategii zabezpečení dynamických datových center a zajistila zákazníkům přístup ke klíčovému softwaru pro zabezpečení a dodržování předpisů a službám ošetřujícím slabá místa systémů. To vše přispívá k ochraně fyzických, virtuálních a cloud serverů i firemních koncových bodů před rafinovaným malwarem a škodlivými aktivitami. Tuto akvizici musí ještě schválit další subjekty a její realizaci lze očekávat ve 2. čtvrtletí roku 2009. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

„Společnost Trend Micro je již přes deset let průkopníkem a globálním leaderem v oblasti softwaru na ochranu serverů,“ říká Eva Chen, generální ředitelka Trend Micro. „Tato akvizice je dalším důkazem naší snahy udržet si vedoucí pozici a dále podporuje naši trvalou snahu o poskytování stále lepších řešení jedinečně přizpůsobených dynamickým datovým centrům, jež expandují z fyzického do virtuálního prostředí a do prostředí veřejného i soukromého cloud computingu.“

Produkty a technologie firmy Third Brigade vhodně doplňují a rozšiřují ochranu Trend Micro proti malwaru, určenou pro prostředí dynamických datových center. Nabízejí dokonalejší zabezpečení, lepší výkon a pohodlnější nasazení organizacím a poskytovatelům služeb využívajícím virtualizaci v rámci datových center, a to včetně soukromých i veřejných prostředí pro cloud computing. Díky vyšší úrovni konsolidace, rychlejší a efektivnější aplikaci opravných patchů a nižším nákladům na zajištění dodržování licenčních i jiných předpisů navíc umožňují administrátorům datových center lépe využívat a chránit investice do virtualizace a maximalizovat úsporu nákladů.

Third Brigade nabízí také vynikající osvědčené hostované řešení na obranu proti průnikům do systému, které chrání koncové body před nejnovějším malwarem a přidává další vrstvu zabezpečení do sady bezpečnostních technologií a produktů Trend Micro založených na Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů cloud computingu a ochranu zákazníků před webovými i jinými hrozbami. V posledních 18 měsících společnosti Trend Micro a Third Brigade úzce spolupracovaly na produktu Intrusion Defense Firewall, který hladce zapadá do architektury Trend Micro OfficeScan™ a je dostupný v 9 jazycích.

Third Brigade také doplňuje a dále rozšiřuje řešení Trend Micro pro využití platebních karet (PCI), a umožňuje tak organizacím rychle a výhodně splnit šest z 12 požadavků PCI v rámci jediného, centrálně spravovaného softwarového řešení, jež navíc nabízí podrobné sestavy, které lze využít pro potřeby auditu a které dokumentují odvrácené útoky a aktuální stav dodržování přijatých zásad a předpisů. Mezi zákazníky společnosti Third Brigade patří nejen špičky žebříčku Fortune 500 z oblasti maloobchodu, letectví a kosmonautiky i obrany, ale i firmy zajišťující zdravotnické a finanční služby a vládní úřady a instituce. Tyto organizace spoléhají na Third Brigade při detekci, blokování a protokolování útoků zaměřených na klíčové systémy a koncové body, ochraně před narušením chodu podnikání, zajišťování souladu s klíčovými předpisy a normami, včetně standardů PCI, i podpoře omezování provozních nákladů, které je v současném ekonomickém klimatu stále důležitější.

V posledním roce získala společnost Third Brigade značné uznání a významné certifikace. Nedávno ji internetový server CIOmagazine.com zařadil mezi 10 nejslibnějších dodavatelů virtualizovaných řešení pro rok 2009. Minulý týden byl její produkt Deep Security na konferenci RSA Conference v San Francisku v konkurenci 450 vystavovatelů zařazen serverem eWeek mezi deset nejatraktivnějších produktů. Modul Deep Security pro ochranu před průnikem do hostitelských systémů navíc získal jako první certifikaci EAL 3+ (Evaluation Assurance Level 3 Augmented) a byl certifikován pro více platforem (Microsoft® Windows®, Solaris™, Linux™) než kterýkoli jiný hostovaný produkt pro ochranu před průnikem do systému.

Trend Micro hodlá zachovat stávající složení produktů společnosti Third Brigade a v nejbližší době bude dále nabízet její samostatné produkty a zároveň postupně integrovat vybrané funkce do vlastních produktů a řešení. Sídlo Third Brigade v Ottawě se stane novým sídlem dceřiné společnosti Trend Micro U.S. s názvem Trend Micro Canada Technologies, Inc.

O společnosti Third Brigade
Third Brigade (www.thirdbri­gade.com) se specializuje na ochranu serverů a aplikací pro dynamická datové centra. Náš pokročilý software a služby ošetřující slabá místa systémů umožňují sebeobranu virtuálních i fyzických serverů, které tak budou v bezpečí před nejnovějšími internetovými hrozbami. Tato komplexní a osvědčená ochrana pomáhá zákazníkům předcházet ohrožení bezpečnosti dat a narušení chodu podnikání. Umožňuje zajistit dodržování předpisů, podporuje omezování provozních nákladů a zohledňuje dynamický charakter datových center, včetně virtualizace a konsolidace, nových modelů poskytování služeb, nebo cloud computingu. Third Brigade také vlastní a udržuje systém OSSEC (Open Source Host Intrusion Detection Project) aktivně využívaný v 50 zemích světa.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).