Hlavní navigace

Trend Micro uvádí na trh Mobile Security 2.0 pro platformu Series 60

[Tisková zpráva]

Sdílet

Trend Micro uvádí na trh Mobile Security 2.0 pro platformu Series 60

Společnost Trend Micro, Inc. (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, uvedla na trh Trend Micro™ Mobile Security 2.0, bezpečnostní řešení schválené firmou Symbian a určené pro mobilní telefony Nokia s operačním systémem Series 60. Series 60 je vedoucí světová platforma pro smartphony, kterých bylo s tímto operačním systémem dodáno po celém světě už více než 25 milionů.

Trend Micro Mobile Security 2.0 poskytuje uživatelům smartphonů se Series 60 zvýšenou ochranu proti virům a také proti spamu, který se objevuje v SMS zprávách. Bezpečnostní funkce doplňují další možnosti, jako jsou řízená aktualizace nebo škálovatelné poskytování těchto funkcí předplatitelům. Komerční organizace a poskytovatelé připojení tak mohou zvýšit bezpečnost a zmenšit starosti koncových uživatelů těchto zařízení. Trend Micro Mobile Security 2.0 je nyní k dispozici na webových stránkách Trend Micro a také prostřednictvím distribučních kanálů firmy.

Analytici počítačového průmyslu předpovídají, že kvůli stále rostoucí popularitě datově orientovaných mobilních telefonů se tato zařízení stanou přitažlivým cílem tvůrců virů. Už v roce 2004 identifikovala globální síť antivirových výzkumných středisek Trend Micro TrendLabsSM zkušební viry pro mobilní telefony. Patřily mezi ně například SYMBOS_CABIR.A (červ, který se šíří prostřednictvím rozhraní Bluetooth) a SYMBOS_COMWAR.A (malware rozšiřovaný přes Bluetooth a zprávy MMS).

„Jsme potěšeni, že díky naší aplikaci pro Series 60 schválené firmou Symbian mohou uživatelé mobilních telefonů svým zařízením více důvěřovat,“ řekl Raimund Genes, prezident Trend Micro pro obchodní operace v regionu EMEA a výkonný ředitel projektů spojených s globálním zabezpečením mobilní komunikace. „Jako dominantní platforma pro handsety je Series 60 atraktivním cílem tvůrců malwaru a virů. Trend Micro Mobile Security 2.0 poskytuje mobilním operátorům, podnikovým uživatelům a dalším spotřebitelům ochranu před nastupujícími hrozbami plynoucími z výskytu mobilních virů.“

Nokia vytvořila platformu Series 60 a její licence poskytuje mnoha vedoucím dodavatelům mobilních telefonů, jako jsou LG Electronics, Lenovo, Panasonic, Samsung, Sendo a Siemens, kteří společně s Nokií obsazují téměř dvě třetiny světového trhu s mobily. Zařízení se Series 60 jsou vybaveny barevnými displeji s vysokým rozlišením, snadno použitelným rozhraním a rozšířenou operační pamětí vhodnou pro podporu nových mobilních služeb, jako jsou stahování obsahu bohatého na grafiku a video a MMS.

„Nokia vítá uvedení softwarové aplikace Mobile Security od Trend Micro pro mobily vybavené platformou Series 60,“ uvedl Brad Brockhaug, ředitel komerčního vývoje Forum Nokia, globálního vývojového programu společnosti Nokia. „Jak podnikoví, tak domácí uživatelé smartphonů s platformou Series 60 nyní mohou využívat výhody inovované ochrany mobilů a bezpečnostních řešení nabízených firmou Trend Micro.“

Trend Micro Mobile Security 2.0 poskytuje uživatelům smartphonů se Series 60 vylepšenou ochranu proti virům a také proti spamu, který se objevuje v SMS zprávách. Může fungovat jako samostatná aplikace nebo jako aplikace přidaná do mobilů a spravovaná mobilními operátory.

Trend Micro Mobile Security 2.0 for Symbian Series 60 je k dispozici od poloviny října 2005 a stojí od 24,95 USD. Více informací naleznete na: www.www.trendmi­cro.com/mobile­security.