Hlavní navigace

Trend Micro uvádí na trh SafeSync pro snadné zálohování dat online, jejich synchronizaci a sdílení s ostatními uživateli

[Tisková zpráva] Trend Micro SafeSync nabízí snadné zálohování online, zabezpečený přístup k datům z libovolné lokality, synchronizaci souborů na různých zařízeních připojených k Internetu v reálném čase a sdílení souborů s přáteli a příbuznými.

Sdílet

Cupertino, CA – 27. září 2010 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, dnes oznámila první samostatný produkt, který vzešel z akvizice firmy Humyo, předního poskytovatele synchronizace dat a online úložišť.

Trend Micro SafeSync je snadno ovladatelné, ale technicky propracované řešení, které nabízí zabezpečený osobní cloud pro jednotlivé spotřebitele. Zahrnuje automatické zálohování a datovou synchronizaci souborů se zabezpečeným centrálním online úložištěm pro různé počítače a zařízení připojená k Internetu. Výsledkem je vynikající uspořádání dat a eliminace manuálního přesunu souborů z jednoho PC na jiné, který je časově náročný a může při něm docházet ke ztrátě dat. S pomocí webového prohlížeče mohou spotřebitelé manipulovat s důležitými soubory, přistupovat k nim a sdílet je kdykoli a kdekoli. Případně si mohou stáhnout softwarového klienta, který synchronizuje soubory na všech jejich počítačích a umožní přístup k produktu Trend Micro SafeSync prostřednictvím virtuálního pevného disku na jejich PC – i když jsou právě offline.

Dopady Trend Micro SafeSync
Produkt Trend Micro SafeSync, považovaný za jedno z předních evropských řešení pro online zálohování již pod značkou Humyo, rozšiřuje příslib firemního zabezpečení i na soukromé osoby a nabízí jim zabezpečené zálohování online, obnovu a nepřetržitý přístup. Analytická firma IDC odhaduje, že v letech 2009 až 2011 dosáhne trh s internetovými úložišti pro zálohování meziročního růstu více než 33 %.

„Zálohování je teď lepší. Nyní můžete svůj digitální život synchronizovat v reálném čase – snadno a jednoduše. Vaše obrázky i soubory jsou okamžitě zabezpečené a kdykoli přístupné z libovolného zařízení, jež máte k dispozici,“ uvedla Carol Carpenter, generální ředitelka divize spotřebitelů a malých firem společnosti Trend Micro. „Tradiční zálohování online představuje vynikající pojistku pro vaše data, ale proč čekat s jeho použitím na nějakou katastrofu – Trend Micro SafeSync zcela mění váš digitální život díky automatické synchronizaci vašich dat s internetovým cloudem a bezkonkurenční ochraně.“

Společnost Trend Micro začala nabízet služby Humyo s 10 GB zabezpečené zálohy online a funkcemi synchronizace a zálohování 8. září, kdy představila produkt Trend Micro™ Titanium™ Maximum Security, který obsahuje mimo jiné antivirus, antispyware, blokování nevyžádané pošty, ochranu proti webovým hrozbám, prevenci stahování škodlivého softwaru, vyhledávání a blokování škodlivých odkazů v e-mailech i systémech okamžitých zpráv, nastavitelnou rodičovskou kontrolu, prevenci odcizení dat a další prvky. Je důležité upozornit, že 10GB zálohy v Titaniu se liší od SafeSync produktu, SafeSync je „neomezená“ záloha. SafeSync není omezen na počet PC, je definován počtem uživatelů. Uživatel je schopný přistupovat ke svým souborům z jakéhokoliv zařízení, které má přístup k webovým stránkám.

Rostoucí počet mobilních zařízení (PC, Maců a inteligentních telefonů) připojených k Internetu znamená, že lidé chtějí mít přístup k tomu, co potřebují kdykoli a ze všech zařízení, která používají. Online úložiště se synchronizační technologií mění postoj spotřebitelů k synchronizaci a sdílení – nyní jsou tyto funkce využívány průběžně a denně.

Díky tomu je například snazší pochlubit se přátelům a příbuzným s domácím videem a dalším mediálním obsahem, přímo z účtu SafeSync, bez zbytečného stahování a objemných e-mailů.

Pomocí intuitivního softwaru pro stolní počítače dokáže Trend Micro SafeSync průběžně zálohovat vybrané soubory a složky prostřednictvím okamžité replikace veškerých změn na lokálním počítači spotřebitele. Mezi další výhody, které přináší uživatelům této služby, patří snadná obnova dat, synchronizace, rychlost a efektivita, zabezpečení a další.

Cena a dostupnost
Produkt Trend Micro SafeSync je dostupný nyní v USA, Velké Británii, v Austrálii, na Novém Zélandu i v dalších anglicky mluvících zemích a dále ve Francii a v Německu. Postupně bude dostupný v dalších zemích.

Cena SafeSync „Unlimited“ online Backup & Sync za 1 uživatele na 1 rok je €44.99. Cena za Titanium Maximum Security (včetně 10GB Backup & Sync pro 3 PC na 1 rok je €59.95.

O společnosti Trend Micro
Společnost Trend Micro Inc., globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, byla založena roku 1988 a má více než dvacetileté zkušenosti s budováním bezpečnějšího světa, kde si mohou spotřebitelé i podniky vyměňovat digitální informace. Sídlí v Tokiu a zaměstnává více než 4400 lidí ve 23 zemích světa. Jako průkopník stojí v první linii svého oboru. Rozvíjí technologie integrovaného řízení hrozeb pro ochranu kontinuity provozu, osobních informací a majetku před malwarem, spamem, úniky data a nejnovějšími webovými hrozbami.

Další informace o nejnovějších hrozbách získáte z TrendWatch na adrese www.trendmicro­.com/go/trendwat­ch. Flexibilní řešení Trend Micro jsou nepřetržitě podporována experty v oboru zpravodajství a analýzy hrozeb po celém světě. Tato řešení jsou založena na platformě Smart Protection Network, inovační infrastruktuře typu cloud-klient, která spojuje propracovanou technologii kontroly reputace, smyčky zpětné vazby a odborné znalosti výzkumných pracovníků TrendLabs℠, a zajišťuje tak okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami. Důvěryhodná bezpečnostní řešení Trend Micro sahají od produktů pro jednotlivá spotřebitelská PC až po zabezpečení a řízení hrozeb na úrovni velkých korporací. Produkty Trend Micro prodávají obchodní partneři z celého světa. Další informace naleznete na adrese www.trendmicro.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).