Hlavní navigace

Trend Micro vyzývá podniky ke změně pohledu na bezpečnost jejich koncových zařízení sítě

[Tisková zpráva] Dvě nové nabídky prostředků pro zabezpečení podnikových koncových zařízení přinášejí okamžitou ochranu, zjednodušení a strategickou flexibilitu

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 13. dubna 2009 – Nezávislá studie ukázala, že dvě ze tří podnikových zařízení fungujících jako koncové body sítě jsou každý rok infikována malwarem. Nová řešení Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů jsou navržena tak, aby pomohla podnikům zajistit bezpečnost jejich koncových bodů a vyřešit problémy spojené s provozem a správou sítí v dnešních rychle se měnících podmínkách charakterizovaných velkým množstvím a složitostí malwaru.

Uvedením těchto dvou nových řešení pro zabezpečení koncových bodů se Trend Micro snaží podnikům nabídnout výběr a flexibilitu tak, aby si mohly zvolit ideální řešení odpovídající jejich individuálním potřebám a dostatečně flexibilní pro to, aby mohlo růst a vyvíjet se spolu s podnikem.

Trend Micro™ OfficeScan Client-Server Suite je špičkové řešení zaměřené na bezpečnost koncových bodů. Nově sestavená sada zahrnuje ochranu všech typů koncových bodů – desktopů, notebooků, serverů, smartphonů a úložných zařízení. Je doplněna o software Trend Micro™ Control Manager pro centralizovanou správu a reporting. Trend Micro OfficeScan 10, vlajková loď této sady, využívá síť Trend Micro™ Smart Protection Network, která omezuje zranitelnost zákazníků a poskytuje bezprostřední ochranu.

Trend Micro Endpoint Security Platform pracuje s velkými počty geograficky rozmístěných koncových bodů a na jednom řídicím serveru se může rozšířit tak, aby chránila až 250 000 uživatelů. Modulární architektura Endpoint Security Platform umožňuje podnikům zvolit buď vysoce škálovatelné, dedikované bezpečnostní řešení, nebo řešení pro ochranu koncových bodů kombinované se systémovým řízením, které díky systémové konsolidaci šetří čas, pracovní sílu a náklady.

Tato nová řešení jsou součástí Trend Micro™ Enterprise Security, úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení, která výrazně zkracuje dobu, za kterou jsou organizace připraveny chránit se před riziky spojenými s bezpečností obsahu. Trend Micro Enterprise Security využívá Trend Micro™ Smart Protection Network a poskytuje okamžitou ochranu, která se automaticky vylepšuje – čím uzavírá prostor pro napadení přes nově nalezené zranitelnosti. Zároveň snižuje složitost a náklady zkrácením doby potřebné k získání, nasazení a řízení podnikových bezpečnostních prostředků.

Nová funkce File Reputation pro hodnocení důvěryhodnosti souborů zajišťuje zákazníkům okamžitou ochranu každého koncového bodu
Většině řešení pro zabezpečení koncových bodů trvá příliš dlouho, než zajistí účinnou ochranu všech klientů a serverů. Tato řešení totiž využívají tradiční a neefektivní metodu častých aktualizací souborů se signaturami, které mají pomoci proti stále většímu počtu hrozeb. Dlouhotrvající aktualizace vytvářejí nebezpečnou bezpečnostní prodlevu, přetěžují koncové body a mají vliv na produktivitu uživatelů.

Trend Micro tyto problémy nově řeší pomocí funkce File Reputation pro hodnocení důvěryhodnosti souborů, která je součástí Trend Micro Smart Protection Network. File Reputation chrání data a prostředky koncových bodů získáváním informací o hrozbách v reálném čase, takže uživatel je o potenciálně škodlivém souboru vyrozuměn ještě před tím, než jej otevře. Díky architektuře cloud-client sítě Smart Protection Network může klient získávat údaje z databáze Trend Micro umístěné buď v prostředí internetu nebo u zákazníka a není již závislý na distribuovaných souborech se signaturami. Ve složitých podnikových prostředích je taková flexibilita nutností.

File Reputation dovoluje omezit počet aktualizací klientů, přičemž tyto aktualizace mají na zdroje koncových bodů předvídatelný vliv bez ohledu na zvyšování počtu malwarových hrozeb. Zabezpečení podnikových koncových bodů se zrychluje, přičemž tato zařízení získávají nejnovější informace z prostředí internetu, takže mohou chránit i vzdálené nebo domácí zaměstnance, kteří otevřou soubory mimo podnikovou síť. Nová technologie File Reputation je k dispozici v OfficeScan 10 a v září 2009 bude dostupná i v platformě Endpoint Security Platform.

Zabezpečení koncových bodů od Trend Micro také nabízí funkci Web Reputation pro zjišťování důvěryhodnosti webových stránek, další součást Trend Micro Smart Protection Network. Web Reputation ochraňuje podniky před webovými hrozbami již více než dva roky a využívá jednu z největších databází pro ověřování důvěryhodnosti domén na světě. Zabezpečuje činnost podniku na webu tím, že chrání uživatele a aplikace před návštěvou škodlivých nebo infiltrovaných webových stránek, ať už tito pracují v podnikové síti nebo mimo ni.

Trend Micro Smart Protection Network provazuje databáze údajů o důvěryhodnosti webových stránek, mailů a souborů provozované v prostředí internetu a chrání tak koncové body na všech úrovních možného napadení ještě před tím, než hrozby mohou ovlivnit chod podniku. Včasným blokováním hrozeb s využitím služeb zjišťování důvěryhodnosti mohou zákazníci ušetřit čas a peníze potřebné na případné odstraňování následků infekcí svých koncových bodů.

Trend Micro zjednodušuje správu zabezpečení koncových bodů
Systémy pro zabezpečení koncových bodů se stále rozšiřují, aby udržely krok s nejnovějšími hrozbami. Správa tohoto zabezpečení se tak může stát ještě větším problémem, než boj proti samotným hrozbám.

Nová řešení Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů mají jednodušší provoz a správu. OfficeScan je řízen z jediného centrálního místa. Endpoint Security Platform využívá jediného agenta, jeden server a jednu konzoli jako sjednocené místo kontroly pro správu koncových bodů prováděnou na základě předem určených pravidel. Tato řešení také zjednodušuji své nasazení tím, že rychle a bezproblémově odinstalují jakýkoli jiný produkt pro zabezpečení koncových bodů.

Modulární přístup znamená pro zákazníky flexibilitu při zavádění řešení
Prostředky Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů využívají modulární a zásuvné infrastruktury, které zákazníkům umožňují zvolit, jaké bezpečnostní nástroje chtějí zavést, kdy je chtějí zavést a kde je chtějí zavést.

Trend Micro OfficeScan Client-Server Suite pro střední a velké podniky s více než 10 000 koncovými body má rozšiřitelnou plug-in architekturu, která těmto zákazníkům umožňuje zvolit, jakou bezpečnostní technologii chtějí zavést, a umožňuje přidat nejnovější zabezpečovací prvky v okamžiku, kdy jsou dostupné na trhu – bez nutnosti sestavování a nového zavádění celého řešení.

OfficeScan 10, který již více než 10 let chrání desítky miliónů koncových bodů, nyní svou působnost rozšiřuje na nová zařízení a umožňuje spravovat poslední verze vyměnitelných médií. Flexibilita jedinečné plug-in architektury OfficeScan umožňuje zákazníkům snadno přizpůsobit řešení dnešním i budoucím bezpečnostním nárokům a chrání jejich investice do produktů Trend Micro.

Trend Micro Endpoint Security Platform, výsledek nedávné licenční dohody s firmou BigFix, kombinuje prostředky Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů a prostředky BigFix pro správu koncových bodů. toto integrované řešení poskytuje nesrovnatelně kvalitní vizibilitu a kontrolu zabezpečení koncových bodů a systémovou správu. Jeho vysoce výkonný rámec zjednodušuje ochranu velkých organizací, distribuovaných prostředí a dokonce i vzdálených pracovníků bez ohledu na to, jakým způsobem jsou připojeni. Podniky získají výrazné výhody z hlediska rychlosti, flexibility a škálovatelnosti a zároveň sníží náklady na infrastrukturu a údržbu ve srovnání s tradičními systémy a správou zabezpečení.

Po své instalaci vytvoří Endpoint Security Platform sjednocený rámec pro bezpečnostní funkce a správu systémů. Podniky pak mohou toto řešení přizpůsobit svým požadavkům volbou specifických platformových modulů, které podporují jejich jedinečná prostředí koncových bodů, a snadno nasadit ty funkce pro zabezpečení a správu systémů, které potřebují na každém koncovém bodě. Endpoint Security Platform se svou vysoce škálovatelnou architekturou, která na jednom řídicím serveru podporuje až 250 000 uživatelů, umožňuje týmům zabývajícím se správou systémů a bezpečností přesně a odpovědně chránit jejich koncové body a zároveň snížit složitost, riziko a náklady na tuto ochranu.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Trend Micro je multinárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).