Hlavní navigace

Trend Micro zdokonaluje Worry-Free Security

[Tisková zpráva] Bezpečnější, chytřejší a jednodušší Worry-Free™ Business Security verze 6.0 je vylepšena pomocí nových funkcí založených na platformě Trend Micro™ Smart Protection Network™.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 19. května 2009 – Společnost Trend Micro plní svůj slib nabídnout malým podnikům „bezstarostné“ řešení vyžadující minimální IT podporu, který učinila před pěti lety, a představuje novou verzi produktu Trend Micro Worry-Free Business Security, nyní s unikátními novými funkcemi, které vycházejí z platformy Trend Micro Smart Protection Network. Tato bezpečnostní infrastruktura nové generace přináší jedinečný přístup k blokování virů, spywaru, spamu a webových hrozeb dřív, než mohou zasáhnout podnikové sítě.

Smart Protection Network je základem nových i starších technologií integrovaných v řešení Worry-Free Business Security. Díky automatickému nástroji Web Threat Protection, jenž zajišťuje komplexní, integrovanou obranu proti nejrůznějším hrozbám a nevyžaduje žádnou administraci, nabízí Trend Micro Worry Free Business Security 6.0 nové inteligentní funkce, využívající chytřejší a účinnější přístup než tradiční antiviry:

NOVÉ filtrování URL, specialita produktů Trend Micro, pomáhá udržet produktivitu podniku a přidává další vrstvu ochrany proti webovým hrozbám za pomoci aktivního blokování nevhodných či rizikových webových serverů, případně stránek s jinou než obchodní tématikou. Uživatelé mohou nakonfigurovat sílu filtru, pravidla a rozvržení pracovní doby a volna.

NOVÝ Smart Protection Network-Powered Smart Scan je průlomový přístup, který zajišťuje účinnější ochranu než klasické antiviry. Smart Scan provádí kontroly svižněji a rychleji se aktualizuje, aby dokázal rozpoznat a odstranit rostoucí počet hrozeb a zároveň minimalizoval dopady na výkon chráněných počítačů.

Díky technologiím kontroly reputace souborů Smart Protection Network dokáže Smart Scan zastavit nejrůznější hrozby. Většina detekčních technologií (až 80 % ve srovnání s tradičními nástroji) je uložená na lokálním serveru zabezpečení a nástroj k nim přistupuje podle potřeby. Díky jejich uchování mimo lokální PC a servery se prodlužuje životnost hardwaru a zabraňuje se postupnému zpomalování počítačů.

NOVÝ Smart Protection Network-Powered Smart Feedback, další speciální technologie Trend Micro, zajišťuje jednoduchou automatickou zpětnou vazbu, která posílá bezpečnostní informace a události zpět společnosti Trend Micro, kde jsou rychle analyzovány a na jejich základě jsou prováděny aktualizace zajišťující okamžitou ochranu všech zákazníků. Inteligentní zpětná vazba rychleji identifikuje nové hrozby, a umožňuje tak pohotově chránit uživatele. Rychlejší rozpoznání a reakce na nové hrozby znamená rychlejší ochranu.

VYLEPŠENÁ verze nástroje Worry-Free™ Remote Manager, určená pro prodejní partnery
Tato vylepšená verze nástroje Worry-Free Remote Manager je další součástí portfolia atraktivních produktů a řešení Trend Micro a nabízí integrovanou instalaci s produktem Worry-Free Business Security 6.0. Worry-Free Remote Manager podporuje také Trend Micro ™ InterScan Messaging Hosted Security pro zastavení spamu a dalších e-mailových hrozeb dřív, než proniknou do chráněné sítě. Umožňuje partnerům při počáteční instalaci Worry-Free Business Security snadno přidávat zákazníky do své konzoly. Trend Micro je v současnosti jediným dodavatelem zabezpečení, který svým kvalifikovaným prodejním partnerům zdarma nabízí tento typ kritických nástrojů.

„V průběhu let jsme zjistili, že se můžeme spolehnout, že bude Trend Micro neustále vylepšovat svá komplexní řešení a zajišťovat nám další obchodní výhody pomocí nejnovějších technologií a zlepšení výkonu. Zůstáváme s Trend Micro, protože to funguje!” říká Bill Buck, letecký inženýr odpovědný za zabezpečení společnosti AeroTech Research.

„Malé podniky čelí stejně skličujícím bezpečnostním výzvám kolem ochrany kritických dat před on-line hrozbami jako statní. Obvykle však nemají zaměstnance ani další prostředky nezbytné pro správu komplikovaných sad bezpečnostních nástrojů,“ tvrdí Charles Kolodgy, ředitel výzkumu bezpečnostních produktů firmy IDC. „Účinné zabezpečení v prostředí malých podniků musí být rutinní, automatické, snadné a bezbolestné. Trend Micro se snaží toho dosáhnout pomocí poslední verze Trend Micro Worry Free Business Security.“

Mezi nové funkce Worry-Free Business Security 6.0 patří také:

NOVÁ prevence hrozeb z USB zařízení automaticky chrání PC a servery před útokem z infikovaných USB zařízení a zabraňuje automatickému spouštění a šíření hrozeb obchodními sítěmi. Hrozby z přenosných médií, jako jsou USB flashdisky, jsou na vzestupu a malé podniky si nemohou dovolit tento potenciální zdroj infekce ignorovat.

NOVĚ vylepšený bezpečnostní kontrolním panel umožňuje společnosti Trend Micro nabídnout malým podnikům řešení bez nutnosti administrace. Stav lze snadno zjistit jediným pohledem. Kontrolky na kontrolním panelu si mohou uživatelé uspořádat tak, aby se rychle zorientovali v aktuální situaci, a tak minimalizovali čas a energii věnované analyzování stavu zabezpečení počítačů.

„Pokud si malé podniky myslí, že zvyšování ochrany proti hrozbám musí jít ruku v ruce s postupným snižováním výkonu počítače, jsou na omylu,“ prohlašuje Steve Quane, generální ředitel podnikatelské jednotky MSP společnosti Trend Micro. „Worry-Free Business Security, s funkcemi založenými na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network, se neustále aktualizuje, zajišťuje rychlejší kontrolu s minimálním dopadem na výkon PC a nevyžaduje téměř žádnou interakci s uživatelem. Díky Trend Micro si mohou podniky přestat dělat starosti se zabezpečením a raději se soustředit na vlastní podnikání.“

Worry-Free Business Security 6.0 chrání také podniky s nejnovějšími systémy Windows Essential Server Solutions: Microsoft™ Small Business Server 2008 (pro malé podniky s méně než 75 PC) a Microsoft Essential Business Server 2008 (pro střední podniky s méně než 300 osobními počítači). Chrání také uživatele Microsoft™ Exchange 2007 v operačních systémech Windows™ Server 2008.