Hlavní navigace

Trend Micro znovu vede v oblasti filtrování URL a webového zabezpečení

[Tisková zpráva] Trend Micro potvrzuje svou vedoucí pozici a v nezávislých testech společnosti Cascadia Labs poráží čtyři další řešení zabezpečení webových bran.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 8. září 2009 – Stejně jako ve zprávě Cascadia Labs ze 4. kvartálu 2008 porazily technologie Trend Micro pro filtrování URL a zabezpečení webů ostatní přední produkty testované nezávislou organizací Cascadia Labs. Společnost Trend Micro znovu dokazuje, že infrastruktura Trend Micro™ Smart Protection Network™ typu cloud-klient představuje nejlepší způsob blokování webových hrozeb.

Společnost Trend Micro dosáhla váženého celkového skóre 75 % (o 5 % víc než v roce 2008), zatímco produkt na druhém místě dosáhl jen 67 %.

Kromě získání nejvyššího celkového skóre se Trend Micro umístila první také v blokování URL vedoucích k bezpečnostním hrozbám: dosáhla dominantního skóre 79 % (oproti 68 % v roce 2008), zatímco ostatní produkty zvládly zablokovat v průměru 50 % různých typů nebezpečných URL. Tyto URL byly nezávisle vybrány, klasifikovány a ověřeny proprietárními systémy společnosti Cascadia Labs. Nebyly dodány žádnou ze zúčastněných společností, včetně Trend Micro, a nebyly jim dopředu známé.

Závěr společnosti Cascadia Labs zní: „Z těchto testů vychází Trend Micro jako jasný celkový vítěz a dále posiluje svou vedoucí pozici z našich testů provedených koncem roku 2008. Společnost Trend Micro zároveň demonstrovala výraznou převahu oproti bezpečnostním hrozbám, k níž významně přispěly její služby kontroly reputace webů. Trend Micro získala nejlepší skóre ve všech kategoriích zabezpečení — ať už šlo o malware, zneužití cizích prostředků, phishing, proxy či potenciálně nežádoucí aplikace.“

Produkty pro filtrování URL a webového zabezpečení obvykle chrání PC a firemní sítě před nebezpečným, nevhodným a nežádoucím obsahem webových stránek. Tyto produkty dokáží blokovat webové stránky, které mohou mít sexuálně explicitní, násilnický či nezákonný obsah. Zároveň hrají stále důležitější úlohu při zabezpečení firemních sítí  — mohou zajistit první linii obrany před škodlivými webovými stránkami, případně legitimními webovými stránkami, nad nimiž dočasně převzal kontrolu škodlivý kód, jenž přesměruje návštěvníky jinam, aby mohl odcizit jejich osobních údaje.

Technologie filtrování URL a webového zabezpečení od Trend Micro jsou součástí infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network, která denně zkontroluje reputaci více než 20 miliard URL, e-mailů a dotazů na soubory. Zabezpečení, které nabízí Trend Micro Smart Protection Network, je pohotovější než tradiční přístupy, protože v cloudu zablokuje i nejnovější hrozby dřív, než mohou zasáhnout firemní síť. Infrastruktura Smart Protection Network je základem řešení a služeb Trend Micro a spojuje v sobě jedinečné internetové technologie kontroly reputace a korelační techniky, přihlášené do patentového řízení, a nabízí tak bezprostřední automatickou ochranu. Trend Micro denně zablokuje více než 1 miliardu hrozeb, na které mohou zákazníci narazit.

Celková účinnost blokování Trend Micro podle skupin bezpečnostních hrozeb na základě zprávy Cascadia Labs:

 • Malware: Produkt společnosti Trend Micro zablokoval 75 % malwarových URL (oproti 68 % v roce 2008) – to zahrnovalo trojské koně, červy, viry a další stahované soubory. Konkurenční produkty dosáhly účinnosti 53 až 55 %.
 • Zneužití cizích prostředků: Při konfrontaci se zneužitím cizích prostředků, tedy s mimovolně stahovanými soubory, zablokoval produkt společnosti Trend Micro téměř 80 % těchto hrozeb (oproti 73 % v roce 2008), zatímco ostatní zablokovali jen 48–58 %.
 • Phishing: Produkt Trend Micro zablokoval přes 80 % URL tohoto typu (oproti 74 % v roce 2008). Druhý nejlepší produkt zablokoval 55 %.
 • Potenciálně nežádoucí aplikace: Do této kategorie patří pochybné, ale nikoli nezbytně škodlivé URL, jako je stahování prostřednictvím adwaru. Produkt Trend Micro zablokoval 59 % těchto URL, zatímco nejhorší testovaný produkt pouhých 23 %.
 • Technologie filtrování URL a webového zabezpečení Trend Micro jsou využívány v širokém spektru produktů a řešení určených pro podniky i spotřebitele:
 • Trend Micro™ Internet Security – snadné, rychlé a inteligentní zabezpečení pro domácnosti a domácí kanceláře.
 • OfficeScan™ Client/Server Edition – produkt pro celopodnikové zabezpečení koncových bodů, který nabízí ochranu před útoky prostřednictvím souborů i webových stránek v síti i mimo ni.
 • IM Security for Microsoft™ Office Communications Server – produkt pro celopodnikové zabezpečení, který chrání interní komunikaci pomocí rychlých zpráv před útoky prostřednictvím souborů i z webových stránek.
 • InterScan™ Web Security – podnikové řešení, které poskytne zabezpečení pro užívání webových stránek a rychlých zpráv při pohybu zaměstnanců na internetu.
 • Worry-Free™ Business Security – ucelená sada řešení pro koncové body a brány v hostitelských systémech určená k ochraně malých a středních podniků proti útokům prostřednictvím souborů, elektronické pošty i webových stránek.
 • Trend Micro™ Messaging Solutions blokují spam pomocí kontroly reputace webů, když kontrolují vložené URL a porovnávají je s firemní databází reputace webových stránek.

Trend Micro Smart Protection Network je také základem bezplatných preventivních a čisticích nástrojů pro uživatele stolních počítačů a inteligentních telefonů:

 • Trend™ Smart Surfing pro přístroje iPhone a iPod je prvním bezpečným prohlížečem, který nabízí lepší a bezpečnější webové zážitky.
 • Trend Micro™ Web Protection Add-On aktivně chrání počítače před webovými hrozbami a aktivitami botů. Tento bezplatný nástroj spolupracuje se stávajícími řešeními pro ochranu stolních počítačů.
 • Trend Micro™ HouseCall™ je online aplikace, která kontroluje, vyhledává a odstraňuje z počítačů viry, spyware, a další malware.

Další bezplatné nástroje jsou k dispozici na adrese: http://free.an­tivirus.com. Celou zprávu naleznete na adrese: http://www.cas­cadialabs.com/re­ports/Cascadi­a_Labs_URL_Fil­tering_and_Web_Se­curity_August09­.pdf

O společnosti Cascadia Labs:
Společnost Cascadia Labs provádí nezávislé hodnocení technologických produktů. Cascadia Labs zajišťuje technologickým firmám, firmám, které se zabývají rizikovými investicemi, i odborným publikacím objektivní, cílené testování a analýzu hardwaru a softwaru pro velké firmy, malé podniky i soukromé osoby. Její služby využívají stávajících investic do platformy Cascadia Labs Test Platform a přidružených databází URL a malwaru. http://cascadi­alabs.com/

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/