Hlavní navigace

Nezávislý analytický průzkum ukázal, že Trend Micro™ Enterprise Security poskytuje lepší zabezpečení za nižší cenu

[Tisková zpráva] Cupertino, Kalifornie – 24. března 2009 – Podniky, které zápasí se současnou recesí globální ekonomiky mohou díky cloud-client architektuře Trend Micro Enterprise Security a Trend Micro™ Smart Protection Network výrazně snížit jak bezpečnostní riziko, tak bezpečnostní výdaje.

Sdílet

Společnost Osterman Research zjistila názory více než stovky podnikových bezpečnostních odborníků a provedla vlastní nezávislou analýzu, v níž porovnala efektivitu a celkové náklady na vlastnictví konvenčních bezpečnostních prostředků využívajících porovnávání signatur a cloud-client řešení Trend Micro. Závěrečná zpráva uvádí, že řešení Trend Micro Enterprise Security může přinést s ničím neporovnatelný přínos:

  • 62% snížení počtu infikovaných koncových bodů,
  • 40% snížení nákladů na řízení bezpečnosti,
  • 20% omezení počtu porušení bezpečnostních zásad,
  • celková roční úspora 60 dolarů na jednoho zaměstnance.

Řešení Trend Micro Enterprise Security pro zabezpečení webu, předávání zpráv a koncových bodů využívají jedinečnou architekturu cloud-client, která kombinuje služby pro zabezpečení webu, e-mailu a souborů s odlehčenou clientskou infrastrukturou a poskytuje zákazníkům okamžitou ochranu před hrozbami a malwarem určeným pro úniky dat. Podniky nejsou už nadále vystaveny nebezpeční plynoucích ze zranitelností systémů a složité správy konvenčních produktů stahujících soubory se vzorky malwaru.

V číslech: Náklady na konvenční bezpečnostní řešení
Podle zprávy sice podniky využívající konvenční produkty pro zabezpečení obsahu vynakládají téměř sto dolarů na jednoho zaměstnance, přesto trpí značným počtem infekcí a porušováním bezpečnostních zásad. Průzkumy ukázaly, že pro podnik s 5000 zaměstnanci jsou každoročně infikovány dva ze tří koncových bodů. Mezi další ztráty patří:

  • 197 300 dolarů vynaložených na čištění koncových bodů od malwaru.
  • 160 300 dolarů ztracených kvůli nižší produktivitě zaměstnanců.
  • Přes 487 000 dolarů utracených za práce spojené se správou zabezpečení.

V číslech: Úspory díky Trend Micro Enterprise Security
Podle zprávy nižší počet infekcí a porušení bezpečnosti spolu se snížením výdajů na správu souborů se signaturami může snížit celkové náklady na bezpečnostní řešení o 60 dolarů na zaměstnance, což pro podnik s 5000 lidmi znamená úsporu téměř 30 000 dolarů ročně. Mezi další úspory patří:

  • 162 000 dolarů ročně za nižší výdaje na práce spojené se správou zabezpečení.
  • 101 000 dolarů ročně za vyšší produktivitu zaměstnanců mimo IT.
  • 31 000 dolarů ročně díky využívání prostředků pro zabezpečení obsahu od jediného dodavatele.

„Cloud-client architektura Trend Micro poskytuje rychlejší ochranu než konvenční přístupy, které se spoléhají na aktualizace souborů se vzory malwaru. Trend Micro také poskytuje obsáhlé řešení, které umožňuje podnikům využívat pro zabezpečení obsahu jediného dodavatele,“ uzavírá Michael Osterman, zakladatel firmy Osterman Research.

„Přechod na produkty Trend Micro snížil počet zásahů technické podpory o 10 až 15 procent,“ řekl Jeffrey Rapini, manažer IT společnosti Jenny Craig. „V našem hlavním datovém centru, které slouží zhruba tisícovce z našich sedmi tisíc zaměstnanců to znamená okolo dvacet člověkohodin denně. V měřítku celé společnosti jsou to ohromující čísla – pro Jenny Craig jde o velmi výrazné úspory.“

Celé znění zprávy Osterman Research najdete na adrese: http://trendmi­cro.mediaroom­.com/index.php?s=65&i­tem=382.

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Trend Micro je multinárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/