Hlavní navigace

Trendy internetového trhu v CEE v novém vzhledu – vylepšený gemiusRanking

[Tisková zpráva] Gemius SA spustil novou verzi webů gemiusRanking, online zdroj poskytující dostupné informace o internetu v některých zemích střední a východní Evropy. Na stránkách gemiusRanking mohou uživatelé sledovat nejaktuálnejší hodnocení (tabulky) obsahující aspekty jako je popularita interenetových prohlížečů nebo mobilní telefony, které jsou vhodné k připojení k internetu. V součastnosti jsou data publikována pro 7 zemí a do konce roku budou spuštěny nové verze těchto stránek.

Sdílet

Stránky GemiusRanking jsou určeny těm, kteří mají zájem o převažující trendy na českém (Rankings.cz), estonském (Rankingee.com), maďarském (Rankings.hu), litevském (Ranking.lt) lotyšském (Ranking.lv), polském (Ranking.pl) a ukrajinském (Ranking.com.ua) internetovém trhu. Uživatelé, kteří navštíví tyto stránky tam najdou tabulky o oblíbenosti prohlížečů, operačních systémů, rozlišení obrazovky, barevném nastavení, adresáře webstránek, vyhledávačů, regionů a zemí, ze kterých se uživatelé internetu připojují na jednotlivé stránky v zemi, stejně jako míru přijetí cookies.

Hlavní změny na stránkách jsou nový způsob prezentace statistik v tabulkách a dvě úplně nové statistiky: verze Flash playeru a mobilní zařízení. Rovněž jsou pozměněny názvy a vzhled gemiusRanking stránek.

Data uveřejňovaná každý týden na stránkách gemiusRanking pocházejí z výzkumného projektu gemiusTraffic na který dohlíží Gemius SA. Výzkumná studie gemiusTraffic poskytuje informace o chování uživatelů internetu na webových stránkách a technické informace o nástrojích, které používají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).