Hlavní navigace

Třetí kolo Zápisníkové soutěže vyhrála reportáž Rakousko včera a dnes

[Tisková zpráva] Třetí a zároveň poslední kolo Zápisníkové soutěže Radiožurnálu má své vítěze. Nejvíce hlasů si tentokrát získal fejeton Jana Kmenty s názvem Rakousko včera a dnes o tom, jak se změnily poměry u našich sousedů a jak porevoluční vstřícnost nahradilo pokutování. Druhou příčku obsadila Kamila Kysučanová se zvukovou reportáží o náboženství v Indii. Slečna Kysučanová byla jedinou soutěžící, která poslala reportáž do všech třech kol a ve všech obsadila stříbrnou příčku. Reportáž o Štědrém dni stráveném uprostřed filipínského skalního kmene Taut Batu vynesla třetí místo panu Milanovi Ječnému.

Sdílet

„Do závěrečného kola přišlo nejvíce reportáží a i jejich kvalita byla stále lepší. Potěšilo nás, že soutěž posluchače tak zaujala. Doufám, že v příštích letech se více zapojí i se zvukovými záznamy, letos šlo jen o pár prvních vlaštovek,“ říká vedoucí zahraniční redakce Radiožurnálu Klára Stejskalová.

O celkovém vítězi rozhodne odborná porota. Kdo nakonec stráví dovolenou ve Švýcarsku, se posluchači dozví v sobotu 18. července v Zápisníku zahraničních zpravodajů (so-ne 10.05 hod.).

Více informací naleznete na www.radiozurnal­.cz/zzz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).