Hlavní navigace

Třetina českých firem zvažuje využít ve svém IT cloud computing

[Tisková zpráva] Praha, 5. ledna 2011 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloud computingu, dnes oznámila, že téměř třetina firem působících v České republice zvažuje využít model cloud computingu a přesunout své IT alespoň částečně mimo vlastní společnost. Je to jeden z výsledků studie společnosti VMware, která byla provedena na konferenci VMware vForum v Praze na konci října 2010.

Sdílet

Z celkem 600 oslovených zástupců firem jich poskytlo odpovědi 418 a byly tak zmapovány plány více než 400 společností všech velikostí napříč různými obory. Výsledky rovněž ukázaly, že 80 procent respondentů se chystá věnovat virtualizaci své IT infrastruktury nejpozději do konce roku 2011. Mezi respondenty byly jak malé firmy, tak i střední a velké podniky z privátního sektoru a taktéž instituce z oblasti veřejné správy.

„Firmy postupně přicházejí na výhody, které jsou s virtualizací a cloud computingem spojené, ať už se jedná o vyšší provozní efektivitu, konkurenceschopnost či rychlejší reakci na změny. Tento jiný pohled na IT jim také umožní oprostit se od závislosti na technologiích a lépe se soustředit na svůj cíl podnikání,“ říká Marek Swierad, Regional Director Central and Eastern Europe společnosti VMware.

Studie dále říká, že pro více než 26 procent firem je v současné době správa a automatizace IT struktury prioritou, a to dokonce důležitější než úspory nákladů, které jsou záležitostí číslo jedna pro 23 procent dotázaných. Přes 60 procent společností plánuje rozšíření stávajícího nebo vybudování zcela nového datového centra. Pro 25 procent firem jsou prioritou změn datová úložiště.

O VMware  
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 190 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com

VMware a VMware vSphere jsou registrovanými obchodními známkami společnosti VMware, Inc. V USA a/nebo dalších jurisdikcích. Používání slov „partner“ nebo „partnerství“ nemusí nutně znamenat právní partnerství mezi VMware a jinou společností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).