Hlavní navigace

Studie IMS: Trh síťových kamer poroste meziročně o 40 %

[Tisková zpráva] Podle aktuální studie analytické společnosti IMS Research lze očekávat, že celkový světový trh síťových kamer bude pokračovat ve svém růstu s meziroční hodnotou až 40 %. Světovým lídrem na trhu síťového videa zůstává podle studie společnost Axis Comunications, která navíc opět zvýšila svůj podíl na trhu síťových kamer.

Sdílet

Ve své studii* IMS porovnává všechny dodavatele dohledových video zařízení, tedy digitálních a analogových bezpečnostních vybavení, jakými jsou kamery, záznamová řešení a video servery/kodéry. Společnost Axis Comunications dosáhla podle této studie v rámci Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA)** výrazného podílu 46 %, čímž potvrdila své dominantní postavení.

„Společnost Axis v posledních letech soustavně zvyšuje svůj podíl na trhu. V oblasti EMEA se za poslední rok posunula ze sedmého místa na čtvrtou pozici. Silné postavení Axisu na trhu je důkazem dnešního významu síťového videa,“ říká Simon Harris z IMS Research.

V kategorii bezpečnostních kamer čítající všechny kamery (analogové i digitální) se společnost Axis Communications umístila v oblasti EMEA na třetím místě. Tedy na stejné pozici jako ve studii z minulého roku, ovšem s nárůstem podílu na trhu z původních 5,8 % na 8,3 %. IMS i nadále očekává, že celkový světový trh síťových kamer by měl pokračovat ve svém růstu s meziroční hodnotou až 40 %.

„Jsme potěšeni zjištěním, že studie IMS potvrzuje pozitivní trend silného růstu v oblasti EMEA, který jsme očekávali,“ dodává Lars Paulsson, ředitel pro oblast EMEA v Axis Communications.

Axis se zaměřuje na profesionální segment trhu síťového videa. Jeho zákazníci pochází z oblastí školství, dopravy, vlády, obchodu, bankovnictví a průmyslu. Síťové video systémy rozvíjejí IT infrastrukturu a přináší přizpůsobitelné, flexibilní, cenově efektivní a nadčasové řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).