Hlavní navigace

Trh software pro řízení podnikové výkonnosti i v krizi rostl o 9 procent

[Tisková zpráva] Největší podíl na trhu si udržela s 20 procenty společnost SAP, která rostla nejrychleji

Sdílet

Podle analýzy společnost IDC vzrostl za poslední rok trh software pro řízení podnikové výkonnosti a analytických aplikací o 8,9 procent a dosáhl objemu 8,4 miliard dolarů. Největší podíl na trhu, do kterého se počítají nástroje pro řízení finanční výkonnosti, strategické řízení a různé analytické aplikace například pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) nebo dodavatelských řetězců (SCM), si již druhý rok po sobě udržela společnost SAP s podílem 20,3 procent.

„SAP oproti ostatním velmi strategicky využil svých akvizic Business Objects, OutlookSoft a Pilot Software, díky kterým během posledních 18 měsíců dodával řešení pro řízení finanční výkonnosti a strategií nejen svým stálým klientům, ale i novým zákazníkům, které díky akvizicím získal. Tím si udržel nejen svou vedoucí pozici na trhu, ale zároveň si tím zajistil i rapidní nárůst podílu na trhu,“ míní Dan Vesset, viceprezident Business Analytics Solutions, IDC.

Podíl společnosti SAP na trhu software pro řízení podnikové výkonnosti i analytických aplikací, který firma jednotně shrnuje pod označení Enterprise Performance Management (EPM), vzrostl za poslední rok o 13,9 procent. Jde o nejrychlejší růst ze všech společností, který je o 5 procent vyšší, než kolik rostl celý trh.

„Analýza jedné z předních analytických firem, kterou IDC je, mimo jiné potvrdila, že zákazníci neztrácejí zájem o řešení pro strategické a výkonností řízení ani v době krize. Dokonce naopak, jejich zájem se i přes ekonomicky nestabilní situaci zvyšuje,“ uvedl Sanjaya Poonen, výkonný vicepresident a generální ředitel, SAP BusinessObjects Performance Optimization Applications.

Podle společnosti SAP je rostoucí zájem o řešení pro řízení podnikové výkonnosti a analytické aplikace způsoben tím, že tyto nástroje mají pro firmy okamžité a viditelné přínosy, což je v době omezujících se rozpočtů na technologie pro firmy klíčové. Velký zájem je rovněž o nástroje business intelligence (BI), kde SAP podle dřívější analýzy IDC rovněž drží největší podíl s 20,4 procenty. Trh business intelligence má v současné době hodnotu okolo 7,8 miliard dolarů.

O společnosti SAP
SAP je největším světovým poskytovatel aplikačního softwaru pro podniky a organizace všech velikostí. Subjektům působícím ve více než 25 oborech umožňují řešení SAP být nejlépe řízenými organizacemi svého druhu. Společnost SAP má více než 86 tisíc zákazníků ve 120 zemích a její akcie jsou obchodovány na několika světových burzách – včetně Frankfurt Stock Exchange a NYSE – pod kódovým označením „SAP“. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala přibližně 900 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.

Portfolio SAP BusinessObjects mění způsob fungování organizací prostřednictvím propojení lidí, informací a podnikání. Díky otevřeným řešením, která pracují v heterogenních prostředích a v oblastech jako jsou „business inteligence“, řízení informací, řízení výkonnosti firem a kontrola, řízení rizik a dodržování standardů, umožňuje portfolio SAP BusinessObjects organizacím každodenně uskutečňovat jejich vytýčené strategie.

Více informací najdete na www.sap.com.