Hlavní navigace

Trojrozměrný vizualizační software Xerox

[Tisková zpráva] Praha, 4. listopadu 2008 - Příprava brožur a letáků se speciálními obaly může být pro tiskárny časově náročný a nákladný proces. Vědci ve společnosti Xerox proto vytvořili technologii, která používá trojrozměrný software, jež ukáže kompletní rozvržení výstupu před samotným tiskem.

Sdílet

Tato nová technologie odstraní jedno z nejnákladnějších míst v tiskovém procesu a urychlí tak přípravu a schvalování dokumentů. Podle výzkumné agentury InfoTrends stojí právě proces přípravy a schvalování dokumentů pro tisk šest dolarů, přičemž samotnou tiskovou úlohu lze provést za jeden dolar. S trojrozměrným vizualizačním softwarem společnosti Xerox si budou moci uživatelé prohlédnout, jak budou tisky vypadat – textura, lesk, desky, vazby a další – před tím, než se začne tisknout.

„Trojrozměrná vizualizace pomůže zabránit nákladným chybám a přepracování,“ řekl Rob Rolleston, manažer výzkumu ve středisku Research Center Webster společnosti Xerox. „Prohlédnutí výstupu před jeho vytištěním může zamezit mnoha chybám v orientaci, ořezu nebo umístění příslušných snímků na stránce. Výsledkem je vynikající výstup na první pokus.“

Vizí tohoto společného projektu, na němž spolupracují výzkumná střediska Xerox v New Yorku a v Kalifornii, je pomoci zákazníkům porozumět veškerým dostupným možnostem, ať již jsou v tiskárně nebo zadávají své tiskové úlohy přes internet. Trojrozměrná vizualizace dokumentu je vlastně virtuální prohlídkou tiskové úlohy zákazníka. Ten vidí, jak program listuje barevnou knihou, nebo jak otevírá a překládá jejich blahopřání, a přesně ukazuje, jak budou vypadat po dokončení. „Software umožňuje uživatelům vytvářet nové a zajímavé dokumenty, aniž by se museli učit nové technologie tiskového průmyslu,“ dodává R. Rolleston.

Technologie trojrozměrné vizualizace Xerox je stále v procesu zdokonalování. „Tato myšlenka je zatím prototypem, chceme ve spolupráci se zákazníky testovat různé koncepty a vybrat ty nejpřínosnější varianty,“ řekl R. Rolleston.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).