Hlavní navigace

Trojrozměrný vizualizační software Xerox

[Tisková zpráva] Praha, 4. listopadu 2008 - Příprava brožur a letáků se speciálními obaly může být pro tiskárny časově náročný a nákladný proces. Vědci ve společnosti Xerox proto vytvořili technologii, která používá trojrozměrný software, jež ukáže kompletní rozvržení výstupu před samotným tiskem.

Sdílet

Tato nová technologie odstraní jedno z nejnákladnějších míst v tiskovém procesu a urychlí tak přípravu a schvalování dokumentů. Podle výzkumné agentury InfoTrends stojí právě proces přípravy a schvalování dokumentů pro tisk šest dolarů, přičemž samotnou tiskovou úlohu lze provést za jeden dolar. S trojrozměrným vizualizačním softwarem společnosti Xerox si budou moci uživatelé prohlédnout, jak budou tisky vypadat – textura, lesk, desky, vazby a další – před tím, než se začne tisknout.

„Trojrozměrná vizualizace pomůže zabránit nákladným chybám a přepracování,“ řekl Rob Rolleston, manažer výzkumu ve středisku Research Center Webster společnosti Xerox. „Prohlédnutí výstupu před jeho vytištěním může zamezit mnoha chybám v orientaci, ořezu nebo umístění příslušných snímků na stránce. Výsledkem je vynikající výstup na první pokus.“

Vizí tohoto společného projektu, na němž spolupracují výzkumná střediska Xerox v New Yorku a v Kalifornii, je pomoci zákazníkům porozumět veškerým dostupným možnostem, ať již jsou v tiskárně nebo zadávají své tiskové úlohy přes internet. Trojrozměrná vizualizace dokumentu je vlastně virtuální prohlídkou tiskové úlohy zákazníka. Ten vidí, jak program listuje barevnou knihou, nebo jak otevírá a překládá jejich blahopřání, a přesně ukazuje, jak budou vypadat po dokončení. „Software umožňuje uživatelům vytvářet nové a zajímavé dokumenty, aniž by se museli učit nové technologie tiskového průmyslu,“ dodává R. Rolleston.

Technologie trojrozměrné vizualizace Xerox je stále v procesu zdokonalování. „Tato myšlenka je zatím prototypem, chceme ve spolupráci se zákazníky testovat různé koncepty a vybrat ty nejpřínosnější varianty,“ řekl R. Rolleston.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).