Hlavní navigace

TrustPort Antivirus druhý nejlepší ve světovém srovnání

[Tisková zpráva] Brno, 11. 8. 2009 – Odborný časopis Virus Bulletin zveřejnil výsledky nejnovějšího srovnávacího testu antivirových řešení. V konkurenci třiceti pěti dalších produktů TrustPort Antivirus ukázal vynikající detekční schopnosti a stal se druhým nejlepším řešením na světě, pokud jde o kombinaci reaktivní a proaktivní detekce. Díky tomu, že spolehlivě odhalil všechny prokazatelně se šířící viry a neohlásil jediný falešný poplach, získal opět prestižní ocenění VB100.

Sdílet

Virus Bulletin používá od letošního dubna novou testovací metodiku. Detekční schopnosti zúčastněných antivirových produktů se testují na čtyřech sadách vzorků malwaru. První tři sady obsahují škodlivé kódy, které se postupně objevily během tří týdnů před datem, kdy byl software předán k testování. Čtvrtá sada obsahuje nové vzorky, nasbírané během týdne po přijetí softwaru. Zatímco první tři testovací sady slouží ke změření kvality a rychlosti aktualizací, čtvrtá sada umožňuje vyzkoušet schopnost detekce pomocí heuristických a generických technik.

Metodika rovnoměrně zohledňuje jak reaktivní detekci, založenou na pravidelné aktualizaci databáze malwarových vzorků, tak proaktivní detekci, postavenou na rozboru struktury či chování podezřelého kódu. Výsledky srovnávacího testu tak lze považovat za spolehlivou výpověď o kvalitě antivirového softwaru, pokud se týče jeho schopnosti odhalit škodlivé kódy. Pro zákazníka jsou přirozeně důležitá také další kritéria, například jednoduchost ovládání, dodatečné funkce, rychlost programu či příznivá cena.

TrustPort Antivirus zabodoval zejména v testech reaktivní detekce. V prvních třech týdnech postupně odhalil 93,9 %, 95,1 % a 87,6 % předložených škodlivých kódů, což v průměru činí 92,2 %. TrustPort Antivirus tak prokázal nejlepší reaktivní detekci na světě a nechal za sebou všechny známé konkurenty. V testu proaktivní detekce rozpoznal 63 % virů. V celkovém průměru detekoval 84,9 % předloženého malwaru a stal se tak druhým nejlepším antivirem na světě.

„Jestliže jsme dosáhli tak vynikajícího výsledku se současnou verzí našeho antivirového řešení, můžeme po uvedení připravované nové verze očekávat další úspěchy,“ komentuje událost Vladislav Němec, ředitel společnosti TrustPort. „Naše oddělení vývoje soustavně hledá a uplatňuje inovativní metody, zvyšující míru zabezpečení při snižování zátěže počítače.“

Řada produktů pro následující rok, zahrnující TrustPort Antivirus 2010, TrustPort PC Security 2010 a TrustPort USB Antivirus 2010, bude uváděna na trh postupně během září a října. Produkty budou k dispozici v angličtině, češtině, italštině, němčině a španělštině. Ve jmenovaném období se aktualizace dočkají také serverová řešení TrustPort Net Gateway a TrustPort WebFilter, která vyjdou ve verzi 5.4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).