Hlavní navigace

TrustPort Antivirus oceněn Virus Bulletinem

[Tisková zpráva] Brno, 30. 9. 2008 – Společnost TrustPort získala v posledním testu prestižního odborného časopisu Virus Bulletin další ocenění VB100 pro své bezpečnostní řešení TrustPort Antivirus. Říjnový test proběhl na platformě Microsoft Windows Server 2008 a zúčastnilo se ho celkem dvacet čtyři antivirových výrobců.

Sdílet

škodlivých kódů, hlavní důraz se přitom kladl na tzv. in-the-wild, tedy prokazatelně šířící se viry. Dalšími skupinami byli červi, polymorfní viry a trojany. TrustPort Antivirus odhalil 100 % prokazatelně se šířících virů, a to jak v režimu rezidentního štítu, tak v režimu testu na vyžádání. Skvělého úspěchu dosáhl také v detekci červů (100 %). Druhý nejlepší výsledek v silné konkurenci zaznamenal TrustPort Antivirus v rozpoznávání trojanů (96,96 % rezidentní štít, 97,43 % test na vyžádání).

Virus Bulletin představuje už téměř dvacet let nestranný zdroj odborných informací z oblasti počítačových virů a boje proti nim. Každoročně pořádá konference pro antivirové experty z celého světa. Virus Bulletin pravidelně provádí srovnávací testy antivirů a uděluje těm nejlepším titul VB100. Ocenění získají pouze ta řešení, která detekují sto procent prokazatelně se šířících virů a zároveň nevyvolají ani jeden falešný poplach.

Ve dnech 1. až 3. 10. se zástupci společnosti Trustport účastní konference VB2008 v kanadské Ottawě, organizované právě magazínem Virus Bulletin. Svou přítomností na této prestižní akci potvrzuje TrustPort svou pozici významného výrobce bezpečnostních řešení, určených pro zákazníky po celém světě. Na konferenci se podílí celá řada světových antivirových výrobců.

Společnost TrustPort postupně přichází od října na trh s novou generací svých produktů. Řešení pro koncové počítačové stanice budou uvedena pod názvy TrustPort Antivirus 2009 a TrustPort PC Security 2009, a přinesou některé podstatné novinky. Už na pohled zaujmou elegantním uživatelským rozhraním s příjemně laděnými ikonkami, obohaceným o možnost volby z desítek grafických vzhledů aplikace.

Velmi zásadními novinkami, obsaženými v obou produktech, jsou rodičovský zámek na ochranu dětí před nevhodným internetovým obsahem a dále antiphishingový filtr pro detekci podvodných webových stránek. Během podzimu budou vydány také nové verze serverových řešení, TrustPort Net Gateway 5.2, TrustPort WebFilter 5.2, a řešení centrální správy bezpečnostního softwaru, TrustPort Management 3.0.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).