Hlavní navigace

TrustPort Antivirus s třetí nejlepší heuristikou na světě

[Tisková zpráva] Brno, 10. 6. 2009 – V červnovém srovnávacím testu časopisu Virus Bulletin se TrustPort Antivirus opět umístil na světové špičce bezpečnostních řešení. Tradičně vynikl zejména vysokou detekcí při rezidentní ochraně a při skenování na vyžádání. Srovnávacího testu se zúčastnilo celkem dvaadvacet výrobců se svými antivirovými produkty.

Sdílet

Srovnání se skládalo z několika dílčích testů. Rezidentní ochrana produktu TrustPort Antivirus odhalila 100 % prokazatelně se šířících virů a 100 % červů. Skvělých výsledků dosáhla také v detekci polymorfních virů (98,82 %) a trojských koní (88,19 %). Při kontrole na vyžádání detekoval TrustPort Antivirus 100 % aktuálních virů a 100 % červů.

Během testu vykázal TrustPort Antivirus nulové množství falešných poplachů. Právem si tak vysloužil ocenění VB100. Součástí srovnávací studie byl rovněž proaktivní test. Jedná se o zkoušku heuristické schopnosti antivirového produktu rozpoznat dosud nepopsané viry. TrustPort Antivirus detekoval 80,7 % nových virů a stal se v tomto směru třetím nejlepším řešením na světě.

Antivirová technologie společnosti TrustPort, oceněná časopisem Virus Bulletin, je také základem přenosných řešení TrustPort USB Antivirus a TrustPort U3 Antivirus pro ochranu přenosných paměťových médií, komplexního bezpečnostního řešení TrustPort PC Security a serverového řešení TrustPort Net Gateway pro ochranu počítačových sítí.

Produkt TrustPort PC Security získal další ocenění
Brno, 10. 6. 2009 – Květnový test sdružení PC Security Labs se opět zaměřil na bezpečnostní balíky. TrustPort PC Security, obsahující vedle antivirové ochrany dodatečné moduly pro zastavení hackerů, pro spolehlivé šifrování dat, pro elektronické podepisování dokumentů a pro nevratnou skartaci dat, obsadila v těchto detekčních testech vynikající páté místo a získala ocenění PC Security Labs Excellent.

Do srovnání bylo zařazeno osmnáct bezpečnostních řešení od světově proslulých i méně známých výrobců. Řešení TrustPort PC Security v průměru odhalilo 99,81 % předložených virových vzorků. Nechalo tak za sebou řadu předních bezpečnostních produktů. Pouze čtyři testovaná řešení vykázala vyšší detekční poměr než TrustPort PC Security, a jejich výsledky byly lepší v řádu setin procenta.

Vývojové oddělení společnosti TrustPort soustavně přizpůsobuje balík TrustPort PC Security rostoucím požadavkům na moderní bezpečnostní řešení. Během příštího týdne plánuje TrustPort vydání nové verze tohoto softwaru, přinášející inovace především v oblasti personálního firewallu a skartovací aplikace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).