Hlavní navigace

TrustPort Antivirus úspěšný v proaktivní detekci

[Tisková zpráva] Brno, 1. 12. 2008 – V listopadovém testu AV-Comparatives, zaměřeném na schopnost odhalit škodlivé kódy výhradně pomocí heuristických technik, bylo vyzkoušeno šestnáct antivirových produktů. TrustPort Antivirus v tomto testu dosáhl vynikajících detekčních výsledků a získal ocenění AV-Comparatives.

Sdílet

Pro testování byly použity srpnové verze antivirových produktů, s tehdejší databází virových vzorků. Jejich proaktivní detekční schopnost byla testována na virech, které byly objeveny a popsány v období jednoho týdne a jednoho měsíce po poslední aktualizaci těchto verzí. Byla tak vyloučena možnost, že programy zjistí některé škodlivé kódy prostřednictvím klasického porovnání s virovou databází.

TrustPort Antivirus dokázal odhalit vysoké procento škodlivých kódů čistě na základě heuristické analýzy jejich struktury a chování, 50 % virů z jednoho týdne a 49 % virů z jednoho měsíce. Zvlášť dobře si vedl v heuristické detekci klasických virů (58 %), červů (59 %) a backdoorů (64 %). Opět tak ukázal, že patří mezi světovou špičku antivirů.

Detekční schopnosti, založené na heuristických metodách, nicméně nejsou jediným prvkem solidního antivirového řešení. „Pokud je antivirový software udržován aktuální, bude schopen odhalit více vzorků,“ poznamenává k výsledkům testu Andreas Clementi z AV-Comparatives. „Některé produkty mohou mít schopnost odhalovat vzorky například při spouštění nebo pomocí dalších monitorovacích nástrojů.“

TrustPort Antivirus umožňuje používat až pět pravidelně aktualizovaných skenovacích motorů, a je tak neustále připraven na aktuální hrozby. Při posledním AV-Comparatives testu klasického skenování objevil 97,2 % škodlivých kódů a zařadil se mezi pět nejlepších produktů.

Oceněný antivirový modul je rovněž součástí uceleného bezpečnostního balíku TrustPort PC Security. Ten kromě antiviru a antispywaru přináší také antispam, firewall a nástroje pro věrohodnou a důvěrnou komunikaci. Obě zmíněná řešení přicházejí na trh v nové verzi, s řadou nových funkcí.

Srovnávací antivirový projekt AV-Comparatives funguje již přes čtyři roky, každoročně se v jeho rámci provádějí čtyři velké testy; dva se zaměřují na klasické skenování na vyžádání uživatele, dva se soustřeďují na schopnost odhalit dosud neznámé škodlivé kódy. Více informací o projektu a výsledky všech dosavadních testů naleznete na stránce www.av-comparatives.org.