Hlavní navigace

TrustPort dobyl další ocenění VB100 od Virus Bulletinu

[Tisková zpráva] Brno, 17. 8. 2010 – TrustPort, přední poskytovatel antivirových řešení, dnes oznámil, že jeho produkty byly uznány v posledních testech pořádaných organizací Virus Bulletin jako produkty s nejlepší reaktivní a proaktivní (RAP) detekcí.

Sdílet

„TrustPort měl jako obvykle téměř neochvějně vynikající detekci, pouze s nepatrnými opomenutími, a bez falešných poplachů, které by znevážily excelentní výsledky. Prokazatelně se vyskytující viry byly nemilosrdně smeteny a TrustPort si vydobyl další ocenění VB100,“ konstatoval John Hawes, technický ředitel Virus Bulletinu, ve své poslední srovnávací recenzi ze srpna 2010.

“Jsme nadšeni těmito výsledky, neboť dále potvrzují sílu naší technologie a nadprůměrné vlastnosti produktů, které nabízíme. Vylepšili jsme technologii dvoumotorového skenování, což se projevilo vynikajícím zrychlením a působivě nízkým zatížením paměti, jak si povšiml Virus Bulletin,” komentoval vynikající výsledek Vladislav Němec, ředitel firmy TrustPort.

O RAP testování
RAP sady byly sestaveny z významných vzorků, které byly shromážděny v posledních třech týdnech před uzávěrkou 24. 7. a týden poté; do sad trojanů, červů a botů se nahromadily nové vzorky zhruba během měsíce, souběžně s RAP sadami. Po dalším rozšíření sběratelského úsilí byly prvotní počty poměrně vysoké, nicméně byla vynaložena veškerá snaha roztřídit a potvrdit co nejvíce vzorků ještě před začátkem testování, s cílem udržet doby skenování na minimu,Další ověřování platnosti vzorků pokračovalo během testování a položky nesplňující požadavky byly ze sad odebírány. RAP sady nakonec obsahovaly okolo 10000 vzorků týdně s více než 70 000 virů a 15 000 červů a botů. Polymorfní sada zůstala z velké části stejná jako v předchozích testech.

O společnosti TrustPort
TrustPort dodává výkonný a snadno ovladatelný bezpečnostní software, který je postaven na inovativní antivirové technologii s více motory a na špičkovém filtrování spamu. Ochrana osobních počítačů i počítačových sítí nikdy nebyla účinnější. Společnost získala mimo jiné ocenění Checkmark, VB100 a AV-Comparatives. TrustPort je součástí Cleverlance Group, která se řadí mezi špičku středoevropských korporací, poskytujících řešení a služby na poli informačních technologií.

O společnosti Virus Bulletin
Virus Bulletin vznikl v roce 1989 jako časopis zaměřený na antivirový průmysl. Velmi rychle se stal přední testovací organizací v oblasti virů a příbuzného malwaru. Dnes je Virus Bulletin online portálem o informační bezpečnosti a také certifikační organizací. Virus Bulletin poskytuje uživatelům nejen nezávislé informace o posledním vývoji v oblasti antimalwaru a antispamu, ale jednou za dva měsíce rovněž provádí certifikace antimalwarových a antispamových produktů. Virus Bulletin je podporován poradním sborem, který se skládá z čelných antimalwarových a antispamových odborníků světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).