Hlavní navigace

TrustPort uvádí nové přenosné antiviry

[Tisková zpráva] Brno, 3. 9. 2009 – Během září a října uvede společnost TrustPort na trh nové verze svých bezpečnostních produktů. Jako první přicházejí na řadu TrustPort USB Antivirus 2010 a TrustPort U3 Antivirus 2010, mobilní řešení pro ochranu dat při práci s více počítači. Společnost TrustPort kromě této produktové novinky představuje dvě další jazykové verze svého nového webového portálu. Od září je tento portál kromě češtiny a angličtiny kompletně k dispozici ve španělštině a němčině.

Sdílet

Produkty TrustPort USB Antivirus a TrustPort U3 Antivirus vzbudily zaslouženou pozornost již při svém uvedení v lednu tohoto roku. Obě řešení vyšla vstříc uživatelům, kteří během dne pracují na několika počítačích, například v zaměstnání a v domácnosti, a svá data uchovávají na přenosném paměťovém médiu. TrustPort v tomto případě použil novou koncepci bezpečnosti, zmíněné produkty se totiž neinstalují na pevný disk počítače, ale přímo na paměťové médium, tedy USB flash disk či U3 smart disk.

TrustPort USB Antivirus 2010 a TrustPort U3 Antivirus 2010 poskytují stejně jako předchozí verze kompletní zabezpečení paměťového média proti virům a spywaru. Na flash disk či smart disk se nepodaří nakopírovat žádný škodlivý kód, a tak nedojde k jeho neúmyslnému šíření na další počítače, s kterými uživatel pracuje. Dvěma klepnutími myši lze kdykoli spustit antivirovou kontrolu pevného disku aktuálního počítače. Avšak v nové verzi jde zabezpečení dat ještě mnohem dál.

Data jsou chráněna nejen před poškozením ze strany virů a spywaru, ale také před jejich čtením neoprávněnými osobami. K tomuto účelu slouží šifrovací modul, kterým dokáže citlivá data ukládat ve formě šifrovaných archivů. Odpadá tak riziko odcizení dat například při ztrátě flash disku. Vedle toho obsahují nové verze skartovací modul, umožňující nevratnou likvidaci již nepoužívaných, nicméně stále citlivých dat. Za stejnou bezkonkurenční cenu, kterou dříve zákazník zaplatil za antivirový modul, tak nyní získá produkt s antivirovým, šifrovacím a skartovacím modulem.

Přenos dat a aplikací z jednoho počítače na druhý prostřednictvím flash disku je dnes běžnou praxí. Bohužel používané flash disky většinou nejsou nijak zabezpečené. Jejich uživatelé nepočítají s případem, že médium ztratí nebo jim bude odcizeno a jejich data se dostanou do nepovolaných rukou. S produktem TrustPort USB Antivirus 2010 nebo TrustPort U3 Antivirus 2010 se uživatel zcizení osobních dat nemusí obávat.

Od července má TrustPort nový webový portál v anglické a české jazykové verzi. Od září vstupuje do ostrého provozu také jeho španělská a německá verze. Lokalizace do španělštiny a němčiny zahrnuje všechny sekce portálu, tedy produktové stránky, elektronický obchod, stránky podpory, představení společnosti, partnerský program a další. Software společnosti TrustPort je k dispozici ve všech čtyřech jazycích webu, tedy v angličtině, češtině, španělštině a němčině, navíc také v italštině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).