Hlavní navigace

TrustPort vydává nové verze antivirových řešení

[Tisková zpráva] Brno, 2. 11. 2009 – Dnes byly uvolněny do prodeje bezpečnostní produkty TrustPort Antivirus 2010 a TrustPort PC Security 2010. Základem obou produktů je vyspělá antivirová technologie, která v říjnovém srovnávacím testu časopisu Virus Bulletin dosáhla nejlepší reaktivní a proaktivní detekce škodlivých kódů na světě. Nové verze přinášejí zdokonalení jak v oblasti funkcí, tak v oblasti ovládání.

Sdílet

TrustPort Antivirus 2010 a TrustPort PC Security 2010 směřují především do domácností a malých kanceláří. Zatímco první produkt se soustředí na ochranu počítače proti malwaru všeho druhu, na všech vstupních bodech počítače, druhý produkt k tomu přidává personální firewall a zabezpečení soukromých dat prostřednictvím šifrování a skartace.

Mezi firemní zákazníky míří TrustPort Antivirus Business 2010 a TrustPort PC Security Business 2010. Jejich vzhled i funkcionalita vycházejí z verzí pro domácnosti, nabízejí ovšem možnost centrální správy a hromadné instalace softwaru v podnikové síti. Kromě toho je lze zakoupit nejen ve verzi se dvěma, ale také se čtyřmi skenovacími motory, což přibližuje virovou detekci magické hranici sta procent.

Ve všech zmíněných produktech byly nově použity skenovací motory AVG a BitDefender jako výchozí kombinace. Došlo tak ke zvýšení virové detekce při současném snížení počtu falešných poplachů. „Partnerství s TrustPortem nás velmi těší,“ říká Peter Laakkonen, generální manažer pro OEM a licencování technologií ve společnosti BitDefender. „A jsme rádi, že se TrustPort připojil k rostoucímu počtu předních firem na poli bezpečnosti IT, které si licencovaly inovativní antimalwarovou technologii od BitDefenderu do svých produktů, aby dosáhly prvotřídní ochrany.“

Oproti předchozím verzím přibyla automatizovaná instalace softwarových aktualizací, bez nutnosti manuálního zásahu uživatele. Jedná se o funkční aktualizace, nikoli o automatické aktualizace virových vzorků, které jsou samozřejmostí již dávno.

Zdokonalení se dočkala také poštovní ochrana. Software nově obsahuje zásuvné moduly pro všechny běžně používané klienty, tedy Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail a Mozilla Thunderbird, a umožňuje tak efektivnější likvidaci nevyžádané a infikované pošty. Proti pokusům malwaru vyřadit antivirus z normálního provozu byla zavedena ochrana systémových souborů antiviru.

TrustPort Antivirus 2010 a TrustPort PC Security 2010 jsou kompatibilní se všemi aktuálními platformami Windows, a to v 32bitové i v 64bitové verzi. Lze je provozovat na Windows 7, Windows 2008, Windows Vista, Windows 2003, Windows XP a Windows 2000. Software je k dispozici v pěti jazykových verzích – anglické, české, italské, německé a španělské. Jazyk rozhraní si uživatel volí při instalaci, ale lze ho změnit kdykoli za běhu programu.

O společnosti TrustPort
TrustPort je významným výrobcem softwarových řešení pro ochranu osobních počítačů a počítačových sítí, pro zabezpečenou komunikaci a pro spolehlivé zajištění dat. Domácnostem a malým kancelářím nabízí především ucelený balík TrustPort PC Security a jeho lehkou verzi TrustPort Antivirus. K ochraně přenosných paměťových médií slouží unikátní produkty TrustPort USB Antivirus a TrustPort U3 Antivirus.

Na úrovni firemní počítačové sítě TrustPort poskytuje zejména bezpečnostní řešení TrustPort Net Gateway a pokročilou kontrolu webového obsahu TrustPort WebFilter. Pro řešení bezpečnosti pracovních stanic jsou určeny produkty TrustPort PC Security Business a TrustPort Antivirus Business, instalované a udržované pomocí centrální správy TrustPort Management.

Společnost TrustPort a její sesterská společnost AEC jsou součástí skupiny Cleverlance, která patří mezi největší středoevropské podniky, poskytující řešení a služby informačních technologií.

O společnosti BitDefender
BitDefender je tvůrcem mezinárodně oceňovaného softwaru, patřícího mezi nejrychlejší a nejúčinnější bezpečnostní produkty. Od svého vzniku v roce 2001 BitDefender trvale zvyšuje standardy v oblasti proaktivní prevence hrozeb a stal se antimalwarovým inovátorem svého oboru.

Každý den chrání produkty BitDefender desítky milionů domácích i firemních uživatelů po celém světě – a dává jim klidné vědomí, že jejich digitální zážitky zůstanou v bezpečí. Řešení BitDefender se šíří globální sítí distributorů a resellerů ve více než stovce zemí světa. Navíc se antimalwarové technologie BitDefender licencují předním poskytovatelům zařízení, softwaru a služeb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).